Преса про Меморіальний сквер, досвід Грузії для України, чукалівський мордобій і франківських активістів

 

 

Огляд прикарпатської преси за період 6 - 13 листопада 2013 року.

 

Галицький кореспондент

Меморіальний сквер: і мертвим, і живим. Краєзнавче обэднання "Наше місто" звернулося до міської влади Івано-Франківська з ініціативою оновити пантеон Січового стрілецтва та встановити на кожному хресті таблички з іменами полеглих. Прізвища героїв - не таємниця, їх перелік є в науковців. Тим паче, що анонімність героїв минувшини дещо динонсує зі свіжими могилами героїв сучасності, які цьогоріч були поховані. Деталі - у топ-темі ГК.

 

Дім непокірних. На Прикарпатті оселилася багатодітна сім'я з Підмосков'я. Їх у Росії називали непокірними. Вони вже подали документи на зміну громадянства. Відважний вчинок великої сім'ї з багатої на великодержавні амбіції Російської Федерації дивує і захоплює.

 

Нам є чому повчитися у Грузії. Розповідь прикарпатського журналіста, директора ТРК "Вежа" Олени Третяк про тижневе перебування у Грузії, враження від країни та зустріч із президентом на сторінці 19 "ГК".

 

Західний кур'єр

Ринок нерухомості: підйом з переворотом. Орендувати житло в Івано-Франківську стало вдвічі дорожче. А купувати - вигідно, як в часи "долара по 2,50". Про особлиовсті цьогорічного ринку нерухомості дізнавалися журналісти "ЗК" у місцевих ріелторів та представників будівельних компаній. Топ-тема - стоірнка 14.

 

Сонячна ягода не підведе. Мешканець Ямниці Ростислав Калуський розповідає про те, як на Прикарпатті можна вирощувати столові сорти винограду.

 

Станиславські курйози. Мешканці старого Станиславова теж уміли посміятися над собою й помічати кумедне у повсякденному житті. Докази цього - численні публікації про курйозні випадки у давній місцевій пресі. Сторінка 18 "ЗК".

 

Галичина

Наша Церква ніколи не змириться зі злом. Минулої неділі Івано-Франківська архієпархія і митрополія УГКЦ урочисто привітала свого правлячого архієрея, архієпископа і митрополита Володимира Війтишина із 55-річчям. Газеті "Галичина" владика Володимир розповів про часи легалізації та початки відродження УГКЦ, ппрор голодівку на Красній площі у Москві, розвиток Церкви за минулі 25 років, сучасні проблеми та виклики, які постали перед Івано-Франківською архієпархією.

 

Степан Андрійців: Ми вже відчули смак свободи... 40-річний Степан Андрійців доцент престижного навчального закладу, кандидат медичних наук, автор і співавтор близько 40 наукових робіт. А ще він громадський активіст, один з організаторів медичної служби Майдану. У "Галичині" інтервю з Степаном Андрійцівим.

 

Репортер

Чукалівський мордобій. У Чукалівці сталася масова бійка. Підліток розлив пиво у таксі, водій обурився. Далі з’явилися батько-депутат, сусіди, інші водії, держохорона, ДАІ, міліція. Тепер, кажуть таксисти, справу хочуть зам’яти. У топ-темі номера.

 

Аби ні вогонь, ні залізо. Батько трьох дітей Радж Гафаров пішов добровольцем в АТО, був там поранений. Каже, одужає — повернеться, бо там хлопці.

 

Купити автомобіль — це завжди серйозно. Навіть маючи грубі гроші, не варто кидатися на все, що блищить. А вже в автосалоні не завадить знати кілька основних правил. Як купити авто з економією — на постійній автосторінці Репортері.


13.11.2014 405 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

726
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

552
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1639
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2922
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2424
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2406

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

437

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

571

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1425

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1501
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

531
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

390
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

770
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

154
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

267
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26882
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

731
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

288
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

292
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

613
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

938
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

816