Преса про листи дітей на війну, заморожену школу, заплановану демократію та ім'я для успіху

 

 

Огляд преси за період 4 - 11 грудня 2014 року.

 

Галицький кореспондент

Смерть від вакцини? У Коломиї помер однорічний Руслан Червінський. Змиритися із втратою єдиного сина батькам не під силу. Вони стверджують, що дитина росл аздоровою, а за п'ять днів до смерті йому зробили щеплення КПК (кір-паротит-краснуха). Що стало причиною смерті здорового одноірчного малюка, достеменно ствердужвати не може ніхто. Деталі - у топ-темі ГК.

 

"Хрестовий похід" по-франківськи. В Івано-Франківську депутати хочуть виселити Московський патріархат. Церква впеснена: причина такої "ініціативи" земля в середмісті. Чим закінчиться цей "хрестовий похід" по-франківськи дізнавався "ГК".

 

Заморожена школа. На Долинщині діти вчаться в приміщені, де відвалюється стеля, хиляться стіни і проламується підлога. Сторінка 20 "ГК".

 

Галичина

Контрасти Білоберізки. Одне із найвіддаленіших верховинських сіл поступово перетворюється ан осередок самодостатності. Деталі - сторінка 15 "Галичини".

 

Усе про тепло, якщо немає світла. "Галичина" пропонує читачам практичні рекомендації з експлуатації системи опалення за умов раптового припинення електропостачання.

 

Дмитро Шлемко: Новообраний парламент має стати генератором реформ.  В інтер'ю газеті нардеп Дмитро Шлемко наголосив, що чинна ВРУ має політичну волю до проведення системних реформ у країні, і їй для цього вистачить потенціалу, навіть на всі п'ять років, але вона буде змушена діяти в умовах жорсткого ліміту часу.

 

Вікна

Запланована демократія. Цього тижня у Калуші слухали претендентів на посаду голови Калуської РДА. Такі слухання не передбачені законодавством, проте, ініціативу започаткував голова ОДА Олег Гончарук. Влада щосили намагалася продемонструвати демократичність та прозорість процесу, проте, після слухань залишився гіркий присмак штучності: відсутність інформації про претендентів та — важелів у громади впливати на остаточне рішення нівелювали демократичність процесу. А Калуш, схоже, вже подібне бачив, і то — багато років тому. І ще тоді переконався: влада залучає громадськість, коли хоче зробити собі «лице», йдеться у свіжому числі газети «Вікна».

 

Добро місту — клопоти владі? Проекти цих громадських активістів — дрібні, але — гучні. Акцент — на позитив. Створення ГО «Добро місту» стартувало з вирішення проблеми небезпечного перехрестя на вул. Чорновола. Передвиборчий проект чи громадська ініціатива? Ситуацію вивчали журналісти у свіжому числі газети «Вікна».

 

Голубка з Дзвиняча стала зіркою німецького журналу. Іван Семенишин за фахом — токар. Живе у селі Дзвиняч Богородчанського району. Багато хто знає Івана Семенишина завдяки тому, що ще зі шкільної лави джерелом натхнення для нього є голуби. Як з’ясували «Вікна», в Україні поштовим голубам не дають прізвиськ. Птахи мають тільки номер.

 

У Бойчуків на двох — двох дітей та дві збірки поезії. Творчий вечір Романа та Олі Бойчуків в Калуській центральній бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка створив винятковий прецедент. Вперше у стінах бібліотеки водночас відбувалися дві презентації поетичних збірок, автори яких — це щасливе подружжя. Свої вірші Роман присвячує дружині. А Ольга виховує їхніх двох діток. А цьогоріч встигла ще і видати третю свою «дитину» — поетичну збірку «Помаранчева дівчинка». «Вікна» дізналися про сімейні традиції, про улюблене місце на карті Івано-Франківська, про подорожі та про побут творчого подружжя.

 

 

Західний кур'єр

Вертикаль Гончарука. Формування нового Кабміну дало зелене світло кадровому трамбуванню влади на місцях. Прикарпаттяприйняло естафету. Про особливості тутешнього нового менеджменту у ТОП-темі "ЗК". Сторінка 5.

 

Ім'я успіху. Як обрати назву для власного бізнесу. В Івано-Франківську багато закладів з безграмотними й недолугими назвами. Відтак, "ЗК" поцікавився, як обрати ім'я для бізнесу так, щоб воно було не лише вдалим, а й відповідало вимогам чинного законодавства.

 

Репортер

Діти пишуть на війну. Поки волонтери збирають кошти на амуніцію для військових, малі франківці передають бійцям листи та патріотичні малюнки. Діти пишуть щирі, зворушливі слова. І в кожному листі — прохання: Поверніться живими — у топ-темі номера. Сторінка 3.

 

Абітурієнт-2015: обережно - нові правила. Тривають реформи у вищій освіті. Новий закон, нові умови вступу, і новим абітурієнтам вже нині треба розбиратися з новаціями. Але спершу можна все прочитати в газеті.

 

Таємниця калуських школярів. Понад сімдесят років тому в Калуші німці розстріляли школярів-патріотів. Їхня могила досі не знайдена. Є різні версії, а от доказів… В історії розбиралися журналісти.


11.12.2014 388 0
Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

951
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11578 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2057
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1930
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2925
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4867

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

605

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1219

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1726

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1469
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1860
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1703
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8933
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

763
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

842
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

2028
21.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20523
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

505
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

556 2
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

855 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

894