Преса про "Америцький край" і сезон нітратів

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 10 по 16 червня 2011 року.

 

Галицький Кореспондент

Як і сто двадцять років тому, українські трудові емігранти продовжують відкривати для себе Америку через Канаду. Детальніше у першосторінковому матеріалі газети «Америцький край».

За матеріалами «Галицького Кореспондента» Івано-Франківська обласна рада створила тимчасову контрольну комісію, яка вивчить земельний конфлікт навколо Писаного каменя на Верховинщині. Про це на 4 сторінці під заголовком «Натрапила коса на Камінь».

Кільканадцять років тому, коли Галичина ще гордилася своєю особливою роллю у розвалі Радянського Союзу, провідною роллю в побудові Української держави і формуванні національної ідеї, окремі інтелектуали наважувались якось остудити запал цієї гордості. «Галичина наша радянська» на 5 сторінці тижневика.

Після того, як криза потрясла будівельною галуззю Івано-Франківська, забудовники готові задовольняти і найвибагливіших клієнтів. Комфорт та безпеки як типова пропозиція плюс індивідуальний підхід у деталях – актуальна тенденція на ринку житла. Про це в тексті «Рухлива нерухомість» на 6-7 сторінках.

Турист і мандрівник – цілком різні речі. За туриста усю розумову роботу з організації подорожі виконує турагенція: сплачуєш домовлену суму – і нічим не переймаєшся. Така пасивна зручність вартує своїх грошей, але не має нічого спільного зі справжніми мандрами. Тижневик пропонує кілька історій вдалих мандрів від іванофранківців, які планували свою подорож самостійно на 16 сторінці під заголовком «Чари мандрів».

Про те, як відпочивали й оздоровлювалися станиславівські діти й дорослі сто років тому читайте на 19 сторінці в матеріалі «Станиславівські канікули».

 

Репортер

В гонитві за вітамінами – головне не отруїтися. Про це в центральному матеріалі тижневика «Нітратний сезон».

Людиною тижня за версією газети стала Марта Квочак. Дівчинка із Тисмениці взяла участь у національному відборі на дитяче Євробачення та увійшла до фіналу. Нині вона сподівається потрапити до Вірменії, щоби там гідно представити Україну. Детальніше на 3 сторінці.

На незручні питання від «Репортера» відповідає третій Президент України Віктор Ющенко на 4 сторінці під заголовком «Віктор Ющенко: «Найменше я хотів йти у політику».

Чи знаєте ви, що у Станиславові свого часу побували генерал Корнілов, міністр Керенський і легендарний комдив Василь Чапаєв? Про це на 20 сторінці в тексті «Тут був Вася або відомі гості Першої світової».

У Першій футбольній лізі відбулися матчі останнього туру. Для прикарпатських команд підсумки сезону є дуже невтішними. Детальніше на 21 сторінці під заголовком «Відмучили».

 

Західний Кур’єр

На Прикарпатті – диво! Засвітився образ Матері Божою. Це диво сталось у день великого християнського свята Вознесіння Христового у горішній церкві в с.Горохолина Богородчанського району. Після ранішньої Служби Божої все село пішло проводжати в останню путь свого сільського голову Мирона Гедзика, який 7 червня трагічно загинув під час автомобільної аварії. У храмі залишилися молотися кілька жінок – членів спільноти «Жінки в молитві»… детальніше у першосторінковому матеріалі газети.

«Рівною дорогою в Європу!»: Минулого тижня в Івано-Франківську нарешті розпочався капітальний ремонт доріг. Завершити всі роботи з поточних та капітальних ремонтів чиновники і підрядники обіцяють до Дня незалежності, а особисто міський голова Віктор Анушкевичус запевнив: «вулицю Галицьку після ремонту ви не впізнаєте. Про це на 4 сторінці газети.

Село Вовчинець Івано-Франківської міськради розвиватиметься чітко за генеральним планом, який передбачає розширення в напрямку Вовчинецьких гір і забудову інвесторами промзони поблизу АТ «Родон». Детальніше на 6 сторінці в тексті «Розвиток за планом».


16.06.2011 672 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

658
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1906 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1127 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

550
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6901 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11390 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

331

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1068

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1112

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1104
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

274
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1077
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

845
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

745
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

655
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2946
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4438
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18437
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

316
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

350
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

660
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

766