Преса гудить про День пермоги

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 6 по 12 травня 2011 року.

 

Галицький Кореспондент

Туристичну перлину Верховинщини – скелю Писаний камінь на горі Копілаш – можуть здати в оренду. Детальніше про це в першосторінковому матеріалі тижневика «Хто зазіхнув на Писаний камінь».

 «Багато м’яса і жесті» - так визначили специфіку свого маршруту учасники «Жесть»-команди. За три дні карпатського рейду автопоїзд Міжнародного клубу позашляхового туризму склеїв докупи три хребти під румунським кордоном. Детальніше на 14 сторінці в матеріалі «Карпатська жесть».

«Партія ВО «Свобода» не має монополії на націоналізм і на українське питання. Ультрагалицький свободівський націоналіз – неякісний і шкідливий для української справи у тому форматі, у якому пропагується зараз. Тому успіх «Свободи» сьогодні – це поразка української справи завтра», - вважає політолог Остап Кривдик на 5 сторінці під заголовком «Неякісний націоналізм».

Головна інтрига святкування 66-ї річниці перемоги над фашизмом в Івано-Франківську полягала в тому, чи з’являться цього дня червоні прапори, які не до кінця зобов’язала вивісити центральна влада і заборонила вивішувати влада місцева. Про це на 16 сторінці в матеріалі «Під забороненими прапорами».

Щойно цього року можна було впевнено відчути, що наше місто остаточно звикло до ковальського свята. Свято ковалів, цього разу дев’яте, сприйнялося як певна даність, як щось таке, без чого не обходиться початок травня в Івано-Франківську. Про франківське «Свято ковалів» на 17 сторінці під заголовком «Звичне свято».

 

Репортер

Певно, багато водіїв, заливаючи пальне на наших АЗС, питають себе, а чи якісним бензином вони годують соє авто? Особливо ті, хто був за кордоном і знають, як повинен працювати двигун… Детальніше у першосторінковому матеріалі «Сльоза водійська».

Людиноб тижня за версією «Репортера» став голова Івано-Франківської обласної ради «свободівець» Олександр Сич «за правильну орієнтацію у просторі». «Голова облради не взяв участь ні у віче до Дня перемоги, ні в акції простесту «Свободи», яка те віче супроводжувала. Як заявив сам Сич, він сидів у кабінеті і відслідковував ситуацію» - йдеться на 3 сторінці.

Святкування 9 травня і в обласному центрі Прикарпаття не минуло без сутичок. На щастя, зі Львовом нам не рівнятися – обійшлося без бійок і стрілянини. Але ображених того дня вистачало і у Івано-Франківську. Про це на 4 сторінці у репортажі «У пошуках червоних прапорів».

Цими вихідними місто Франкове відшуміло свої 349. Як і годиться, був святковий торт, гостювали закордонні делегації. Багато говорилося про те, що наступний рік – ювілейний. Ще більше, що треба серйозно готуватися вже відтепер і зробити щось унікальне та оригінальне. Що ж, поживемо – побачимо… «День нашого міста» на 5 сторінці газети.

 

Західний Кур’єр

9 травня… 66-а річниця Перемоги, а Україна й досі роздерта на два фронти. Протиставлення двох поглядів на історію замість об’єднати країну у спільній скорботі за жертвами тієї жахливої війни ще більше посіяло розбрат… Детальніше у першосторінковому матеріалі «Червоний відгомін війни».

Щоб потрапити у трудове рабство, необов’язково їхати за кордон. Про це на 15 сторінці під заголовком «Сучасна работоргівля».

Українські керманичі знову активізують боротьбу із зарплатою «в конвертах». Про боротьбу із тіньовою зарплатою читайте на 5 сторінці в тексті «Щоб ти жив на одну зарплату…».

В Івано-Франківську у реалізації проекту Європейського союзу щодо екологічного збирання і переробки твердих побутових відходів бачать свою роль і місцеві підприємці. «Порпаючись у смітті, можна зробити бізнес і вберегти довкілля» - стаття на 6 сторінці.


13.05.2011 795 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

660
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1914 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1128 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

551
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6902 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11392 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

332

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1071

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1113

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1107
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

276
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1079
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

847
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

746
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

655
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2947
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4439
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18438
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

317
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

351
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

662
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

767