агенція новин

Пряник чи батіг

 

/data/blog/119905/22be6541b7c1a656db1251e461b3c4b4.jpg

 

Підвищенням мінімальної зарплати Уряд попередив українців про подальше знецінення грошової одиниці. Українці вже звикли чекати різноманітних несподіванок від урядовців. Але такої сенсації не чекав ніхто – Уряд повідомив про підвищення вдвоє мінімальної зарплати уже з січня 2017 року. Здавалося би, це позитивне рішення на користь найбідніших. Але не все так просто.

 

Про наслідки підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн. розмовляємо з економістом, кандидатом економічних наук, доцентом кафедри фінансів економічного факультету ПНУ   ім. В. Стефаника Омеляном Левандівським.

 

– Звідки Уряд візьме гроші на підвищення мінімалки?

– Українців уже нічим не здивуєш, ні задекларованими захмарними доходами, ні зростаючою мінімалкою. Сказати можна коротко: над більшістю українського населення можновладці просто знущаються.

 

Адже відома проста істина – зростання мінімальної заробітної плати вплине на ціни. Також це вплине і на податкові надходження, оскільки нарахування податкових платежів залежить від мінімальної заробітної плати.

 

А що ж робити бідним пенсіонерам, мінімальна пенсія яких складає 1247 грн.? Якщо підняти і мінімальну пенсію, то у суспільстві виникне соціальна напруга, оскільки тому, хто має більшу пенсію, її, звичайно, не підвищать –  таким чином у пенсійному забезпеченні теж буде вирівнювання. Тобто кількість пенсіонерів з мінімальною пенсією зросте.

 

Чи витримає бюджет і Пенсійний фонд таке навантаження? Звичайно, вихід може бути у наступному: позичати гроші у міжнародних інституцій, збільшувати податкове навантаження або включати друкарський станок. Ще можна залучати кошти через фондовий ринок (ринок цінних паперів), але він у нас практично мертвий.

 

– А які наслідки матиме такий крок Уряду? Чи потягне він за собою ріст цін?
– Зрозуміло, що ріст цін буде. Причому ціни будуть зростати досить стрибкоподібно. На основі чого можемо робити такий висновок? В бюджеті на наступний рік закладено курс долара 27,2, фактично ж курс може зрости необмежено. Це українців уже насторожує. Олігархам вигідний високий курс долара. Вони вивозять продукцію за кордон, отримують долари, а зарплату платять у гривнях і таким чином отримують надприбутки. У нас експортно оріентоване виробництво. Бізнесмену вигідніше продати за кордоном, ніж на внутрішньому ринку. Росте долар – ростуть ціни.
Також слід очікувати знецінення грошової одиниці. Іде велика інфляція, станок працює день і ніч. Грошова маса зростає семимильними кроками. Згідно з Бюлетнем НБУ, у грудні 2015 року вказана грошова маса становила 472220 млн. грн, а у вересні 2016 року – 489 704 млн. грн.

 

Якщо грошовий верстат далі працюватиме з такою швидкістю, то вартість грошей в сумі 3200 грн. до кінця 2017 року цілком може прирівнятися до вартості 1600 грн. тепер. Де ж тут підвищення? Чим займається Національний банк України? Адже його основна мета – забезпечувати стабільність грошової одиниці гривні.  Отже, держава в особі відповідних державницьких структур  повинна працювати на зміцнення власної грошової одиниці, а не знецінювати її такими кроками.

 

Останнім часом простежується ріст ціни на енергоносії – газ та світло. Хоч-не-хоч, а буде рости ціна на продукцію, адже все виробництво залежить від енергоносіїв. Як не дивно, але у нас ціни на нафтопродукти європейські, а зарплата навіть не «африканська», а ще менша – українська.  Отже, збагачення наших олігархів закладене саме на вартості енергоносіїв.
Також  немає ніяких аргументованих розрахунків  щодо підняття мінімальної зарплати до 3200 грн., просто підвищили вдвоє – і все. Складається враження, що йде підготовка до виборів і це популістські гасла. Перш ніж прийняти такий мінімум, треба мати підґрунтя. Субсидії заберуть. Підвищення мінімалки – одна із методик значного зменшення кількості субсидій без спротиву населення.  Адже зараз більшість населення на субсидіях. А з підвищенням зарплати можна сказати народу: «Ви уже багатії – платіть повну суму комунальних платежів».

 

Наступне, як підприємець зможе заплатити 3200 зарплати? Він затрати на збільшення зарплати вкладе у ціну товару або скоротить людей чи  платитиме зарплату у конвертах.
Отже, підвищення мінімальної зарплати  – чергове популістське гасло, спрямоване на «свій» електорат, людей, які будуть за них голосувати.

– Чи могли б Ви спрогнозувати, яке економічне майбутнє чекає Україну? Та й політичне теж?
– Україна, на жаль, не пішла європейським шляхом розвитку, а шляхом латиноамериканським – формуванням латифундій, створенням холдингів, знищення середнього та малого виробника.

 

Ми, за задумом Уряду, маємо бути аграрною державою з меншою, ніж зараз, кількістю населення. Український сценарій у світі давно вже розіграний. Освіта спрямована на те, щоб після закінчення школи молода людина не отримувала вищої освіти, а виїхала за кордон як некваліфікована робоча сила. В школі скорочене викладання точних наук, зате налягають на іноземні мови. Можна провести аналогію з політикою ІІІ Рейху. Нацисти вважали, що українці мають знати мову, трохи рахувати і мати мінімум знань, щоб бути обслуговуючим персоналом. Аграрній державі, у яку перетворюється Україна, не потрібно багато освічених людей, які можуть відстоювати свої права. А коли людина зубожіла, то нею легко управляти.

 

В Україні кожен можновладець переслідує власні інтереси і вже готовий десь піти «у підпілля».  Сколотили капітал – виїхали за кордон. Оновлення основних засобів виробництва на підприємствах немає. Україну остаточно виснажують, вивозять кошти і через офшори завозять вже як інвестиції. Свідченням цього є Кіпр, який займає перше місце по інвестиціях в Україну.
Промахи у всьому. Здається, що переслідується основна мета – виснажити людину.

 

Олігархічна система, побудована в Україні, не відстоює інтереси народу та спрямована на знищення нації. Крамарі, які в період первісного накопичення капіталу стали олігархами, пішли у політику, приймають закони, які не відстоюють інтереси пересічних громадян, а лобіюють інтереси окремого олігарха. Держава відмовилася захищати інтереси простих громадян.

 

Україна перебуває у стані скритого дефолту, тому що міжнародні фінансові інституції однією рукою дають кошти,  а другою – забирають. Ми попадаємо в кабалу, коли беремо кошти на проїдання, на виплату зарплати високопосадовцям.

 

Підняття мінімальних зарплат – популістське гасло, яке перед виборами спрямоване на «їхній» електорат і може спрацювати… Наш народ терпеливий. Наші міста виживають за рахунок  зв’язків із селом, за рахунок приватного господарства. Політика України викликає тривогу. Молодь, працездатне населення прагне якнайшвидше покинути Україну.

 

Підняття тарифів, підняття мінімальної заробітної плати, коли гроші знецінились –  це є геноцид проти українського народу.

 

Інтерв’ю записала Наталя ХРАБАТИН, kuryer-if.info

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


Коментарі (3)

Çàãðóçêà...
Леся Іванічок 2016.11.19, 09:15
Дуже вірний аналіз нажаль трагічний
Ярослава Дуб 2016.11.25, 17:26
геноцид по українськи.
Ярослава Дуб 2016.11.25, 17:26
геноцид по українськи.
20.02.2018
Сніжана САМАНЧУК

Кожен повинен з чогось починати. Перша самостійно зароблена копійка запам’ятовується назавжди. Обставини, вид роботи, кількість зароблених коштів, та головне – на що їх було витрачено. Такими спогадами багата кожна людина. Те, якими були їхні

192 0
19.02.2018

Згідно Закону “Про статус депутата місцевої ради” – депутат міськради має не рідше, як раз на місяць проводити прийом громадян.  ГО “Центр Політичних Студій” вже вчетверте здійснюють перевірку депутатів Івано-Франківсь

166 0
19.02.2018

Станиславівська фортеця існувала півтора століття – з 1662 до 1812 року. На її спорудження, модернізацію, утримання пішли страшні гроші.

334 0
18.02.2018

До Вашої уваги підсумки восьмого в цьому році тижня від історика, блогера, нашого експерта Мирослава Кошика.

270 0
15.02.2018

Пропонуємо Вам ознайомитись за кого з прикарпатців вже навесні вболіватимемо у найвищому футбольному дивізіоні країни.

564 0
10.02.2018
Анатолій Звіжинський

Співпраця між івано-франківським ЦСМ та Zenko Fоundation стартувала в 2016 році під час першого міжнародного культурного форуму Zenko Platform, продовжилася у виставкових проектах 2017 року: «Чеч» (с.Татарів), «Show promise» (Львів

359 0

У цьому тексті немає й слова про Україну чи українців, але думаю, що багатьом з нас такий спосіб мислення здається “своїм”, багато хто з нас міг би підписатися під кожним твердженням виступу.

206 0

Вчіться в успішних: Труханов - має російський і грецький паспорти, має гроші, друзів у Лондоні та москві, а попри те повертається в Україну, не зважаючи на кримінальну справу. Саакашвілі - має голанську ксіву, сім'ю в Європі, кінці у США, а попри те праг

516 0

«Всі люди брешуть», - казав герой популярного американського серіалу. Це здається банальністю, якщо не замислитися.

313 0

Пішла по ЗМІ інформація, що новий Пасічнянський міст вже зараз, на старті, «зріс в ціні» майже вдвічі.

542 0
12.02.2018

Знаменитий учений Скотт Уорінг, який спеціалізується на вивченні НЛО зобразив на камеру непізнаний літаючий об'єкт, фактично невидимий для очей людини. Про це повідомляють зарубіжні ЗМІ. Відео, на якому ми бачемо сліди присутності неопізнаного літальног

373 0
12.02.2018

Британські уфологи оприлюднили приховану інформацію про найбільш загадкові спостереження НЛО, що відбувалися в північній частині Англії в 1980-х роках. Перший випадок з участю НЛО стався в місті Дарвен, графство Ланкашир, в листопаді 1985 року. Тоді прот

355 0
06.02.2018

Запуск відбувся о 22:45 за київським часом.    6 лютого, відбулася історична подія SpaceX успішно запустила найпотужнішу в світі ракету Falcon Heavy. Falcon Heavy злетіла з космодрому ім. Джона Кеннеді на мисі Канаверал у штаті Флорида, п

660 0
17.02.2018

У проповіді під час ранішньої Святої Меси в каплиці ватиканської резиденції «Дім Святої Марти» у п’ятницю, 16 лютого 2017 р., Святіший Отець перестеріг перед небезпекою вдаваного посту, що супроводжується погорджуванням іншими людь

269 0
12.02.2018

Це мала бути звичайна операція на серце. Але вона раптом перетворилася в сторінку з історії релігії і медицини: фотограф зробив знімок, коли в секунду смерті тіло пацієнта покидала його душа.

646 0
12.02.2018

Одна молода та красива дівчина прийшла до свого духовного отця-наставника на пораду.

464 0
19.02.2018

Місцеві підкорювачі неба представили для містян виставку унікальних моделей літаків, показові польоти професіоналів.

292 0
19.02.2018

Серед тисячі готелей два готелі мережі AllaCarte Hotels & Restaurants увійшли в п‘ятірку найкращих готелей Європи 2017 року.

2179 1
19.02.2018

В даному місці вже давно заплановано відновити дитячий садок, який знаходився там раніше.

1016 1
17.02.2018

Департамент архітектури оголосив конкурс на визначення переможців ескізних проектів пам’ятника «Народному вчителю». Встановити його планують на розі вулиць Петрушевича-Франка. З відповідною ініціативою виступили міський голова Руслан Ма

229 0