Пожежа, розбірки і військкомат: очільник Івано-Франківська розповів про своє нічне патрулювання міста

Як повідомлялося раніше, у ніч на 17 листопада міський голова Івано-Франківська разом із правоохоронцями патрулював місто.

Нещодавно Руслан Марцінків розкритикував реформу правоохоронних органів. У відповідь патрульні запросили міського голову разом з ними вийти на чергування, щоб побачити, як їм працюється, пише Фіртка.

Після патрулювання міський очільник поділився власними враженнями :

"Якось вступив у дискусію щодо реформи правоохоронних органів. І вона з фейсбуку привела мене прямо на патрулювання. А що: запросили – я прийшов. Такий досвід, тим паче для міського голови, дуже цінний. Бо корисно подивитись на зовсім іншу сторону життя міста. Нічну сторону.

Перед патрулюванням налаштовували серйозно. Видали бронежилет, потім вислухав лекцію щодо поведінки з людьми. Про все, що мені звичне, наприклад, потискання руки, довелось на цей час забути. Йти на такий тісний контакт патрульні не рекомендують", - пише міський голова.

За ніч разом з патрульними меру довелось їздити на виклики.

"На патрулювання ми виїхали троє. Перший випадок був наче для розігріву. На мості на Галицькій зупинили «євробляху», не світилась задня фара. Просто попередили про несправність, сказали замінити лампочку, перевірили водійські права, страховку і відпустили.

Другий виклик – цікавіший. Як то кажуть, більш емоційний. Виїхали в кризовий центр на Млинарській, де перебувають діти, яких забрали від ненадійних батьків. На 102 повідомили, що колектив центру п’яний. Виїхали, перевірили зірниці – всі тверезі. Виявляється, що поліцію викликала мама однієї дитини, яка сама страждає на алкоголізм. Так хотіла допекти працівникам центру. Подзвонила на 102 і втекла. Такі справи…

Далі був ще один цікавий виклик. Старший чоловік прийшов до любки, вибивав двері. Мусили його втихомирити. Він трохи випив та захотів пригод. А поліцію викликала мама любки. Відвезли хлопа додому, на Кішлак. В нього це вже не перший такий випадок і протокол. Але нічого, хлопці по-хорошому з чоловіком поговорили, розійшлись мирно.

Потім поїхали на Привокзальний сквер виховувати одного молодика. Поки ми говорили, то збоку інший почав свої фізіологічні потреби справляти. Підійшли й до нього, перевірили документи. На перший раз обійшовся попередженням та уроком етикету.

Наступний виклик – пожежа на Грушевського. Історія така: мешканець трохи випив і взявся ремонтувати електрику. Як результат – коротке замикання та займання. Я особисто з ним говорив, все розказав мені, як було. Завдання поліції в такій ситуації – вивести людей, огородити периметр. Люди наші теж цікаві: ми їм кажемо, щоб виходили, бо пожежа. А вони: «То, може, ще перейде, ви лиш сильно воду не лийте, бо в нас ремонти»", - додає міський очільник.

Далі екіпаж патрульних попрямував у військкомат:

"..там були навчання щодо призовників, в тому числі для поліції і нашої Муніципальної варти. Потім поїхали на вул. Флотську. Люди поскаржились на кафе, що працює вночі, а дозволу не має. Ми попередили працівників, ті закрили заклад. Як висновок, для себе зрозумів, що подібним закладам не місце в житлових будинках.

Далі знов у маршруті була Пасічна. Викликали до обласної лікарні, щоб зафіксувати побої. Історія теж «душевна»: п’яний чоловік переплутав поверхи, стукав до сусіда, той його попереджав, аби припинив. Коли всі аргументи вичерпались, дав межи очі. Схмелілого сусіда забрали до лікарні. Але в результаті він не виявив бажання писати заяву, сказав, що то не по-сусідськи. Що ж, його право…

Були ще й інші виклики. Загалом, тільки на виклики і їздили. Часу патрулювати райони зовсім не було. Виклики приходять на планшет і патрульні з них обирають собі ті, котрі важчі або ближчі. Мусять на всі виклики реагувати і відписати про результат в режимі онлайн. Патрулів катастрофічно не вистачає. Інколи доводиться затримуватись на зміні, бо немає ким замінити", - додає мер.

Міський голова констатує, робота патрульного психологічно важка та виснажлива.

"Працювати доводиться іноді з дуже складними і неприємними людьми. Тут важливо знайти правильний підхід, щоб уникнути конфлікту. Хлопці хороші, багато ідейних, які прийшли, бо хочуть щось змінювати. Але зарплата для такої небезпечної роботи замала. Має бути належний соціальний пакет. Реформа мала б це врахувати і зробити все в комплексі. Місто живе своїм життям, але ми можемо вносити корективи в тих чи інших питаннях", - пише Руслан Марцінків.

Резюмуючи, Руслан Марцінків додав, невеликий досвід роботи патрульним наштовхнув його на певні зауваження, які, допоможуть дати раду з деякими проблемами.


19.11.2018 2265 2
Коментарі (2)

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

427
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

594
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1321
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2274 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1129
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3060

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

887

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1037

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1461

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2066
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26371 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

758
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

957
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2997
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1246
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

938
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1195
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1205
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

414
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4257
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1072
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1636