Поради для бідних

 

 

Книгарні заповнені літературою зі специфічними назвами: «100 кулінарних порад», «Как стать VIP-женой», «1001 способ поймать удачу», «Золотые идеи успеха», «Секреты настоящей леди» тощо. Ці видання, судячи з накладів та коментарів продавців, мають постійний попит. Відповідно, ми можемо припустити, що існує значний прошарок населення, пересічні представники якого насправді переконані, що успіх можна як біологію або арифметику вивчити за рекомендованим підручником. Що «секрети справжньої леді» набуваються не досвідом справжньої леді, а читанням творів якоїсь досвідченої чи відомої світської (напівсвітської) дами.


Ми намагаємося уявити читача подібних порадників-підручників. Уява вимальовує провінційну дівчину (хлопця) з небагатої родини, стурбовану (стурбованого) цим загадковим словом «успіх». Стурбованих пошуками паролей, кодів та шифрів, котрими відчиняють таємничі двері, що ними можна з «нічого» потрапити у «щось». У щось мерехтливе і привабливе. У той світ, де люди їздять не маршрутками, а «поршаками» і «лексусами», живуть на обладнаних басейнами віллах і займаються коханням з цибатими моделями. Кінофільми і серіали щоденно (якщо не щогодинно) демонструють «простим людям» варіанти і версії такого вітринно-глянцевого «буття-в-успіху».


Читачі книг-порадників є шукачами секретних паролів. Вони переконані, що існує певний набір слів, жестів, понять, поведінкових схем, «дорожних карт», за допомогою котрих пересічна людина (проста людина, маленька людина, свій до свого, лузер, лох) може перейти з того світу, де смажать котлети і п’ють «перлову» до іншого, того, що у серіалі. Де щоденно хавають омарів з лангустами і п’ють елітну «коніну». Шукачів паролів можна зрозуміти. Омріяний світ поряд. У тому ж смітнику, куди шукачі паролів скидують своє лушпиння, скромно лежать використані сусідами-«небожителями» пляшки від напоїв, що вартують  шість-сім місячних зарплат «простої людини».

Першою «білясмітниковою» думкою шукачів є те, що світ влаштовано вкрай несправедливо. Але вони вже знають, що колективні форми боротьби з несправедливістю (революції) до доброго не приводять. Залишається шукати паролі насамоті. Найпершим з досяжних паролів є «продатися». Найпростіше продається молоде гарне тіло (самооцінка відбувається без консультацій спеціалістів, переважно перед хатнім дзеркалом; трусики знімаються, живіт втягується). Але, на відміну від Заходу, притомного ринку сексуальних послуг та системи національних кастингів в нас досі не сформовано. Тому дев’ять з десяти спроб безпосередньо використати «дари природи» закінчуються або невдало або ж не зовсім вдало. На радість нашим численним кухонним моралістам, які проголошують секс-паролі забороненими і грішними.


Моралісти пропонують альтернативний універсальний пароль: «здобуті знання». Враховуючи, що носії якісних знань в Україні практично відсутні, «парольний» сенс вітчизняного навчання приблизно дорівнює користі від прочитання книги «100 секретов успеха». Цього вперто не розуміє старше покоління, яке посилає нащадків за паролями до ВУЗів – «як дурного по вівці». Тим не менше декому з нащадків вдається знайти на учбових помийках нечисленні «команди прориву», приєднатися до них і здобути справжні знання-паролі.


Третім типом паролів є «блат». Цей суто «східний» спосіб прориву до успіху також спрацьовує не завжди. Й чим далі, тим слабше. Натомість, впевнено набувають сили його західні «родичі» - корпоративні суспільні паролі. Членам корпорації надаються бонуси! Здається, за цим типом «парольності» - майбутнє. Саме у корпоративних «тусовках» тепер відбувається «первинний відбір» людського матеріалу. Ті, хто його пройшов, допускаються до «ліфтових кабінок» кар’єрного зростання. До певного типу успішності.


Четвертий тип паролів – «специфіка мислення». Якщо ви володієте особливими якостями інтелекту – творчими, аналітичними тощо – ви дістанетесь до первинних паролей «суспільної заявки» на ці якості. Те саме з емоціями та індивідуальними особливостями організму. Жорстокі і витривалі потрібні правителям світу сього не менше за консультантів і митців.


Й ще одне, про що зазвичай не пишуть книжки-порадниці. Паролі відбору відкривають ті двері, які, відкриваючись, змінюють нас самих. Мешканці іншого світу – це насправді мешканці іншого світу. За успіх треба платити. Не часом і не працею. А чимось таким, що є у буддійських ченців і немає у офісних менеджерів вищої ланки. Неприналежністю до структур світу. Незадіяністю у «механізми відповідальності» світу. Але це, мабуть, тема інших порад іншим бідним.

 


22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

725
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2287
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2008
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2034
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6116 54
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2322 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

194

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1005

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1002

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1262
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

106
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

489
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1951
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26378
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

436
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10350 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7894
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

443
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

290
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

450
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

520
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1454