Популярні гурти, культові театри та епатажні флешмоби: цьогоріч «Карпатський простір» об’єднає 18 країн-учасниць

У вівторок, 3 квітня в приміщенні Івано-Франківської обласної філармонії імені Іри Маланюк відбулася прес-конференція з нагоди завершення формування програми фестивалю «Карпатський простір-2018».

Організатори нарешті оголосили повну програму форуму та розповіли про особливості цьогорічного фестивалю, основні події, які не можна пропустити, та гостей, на яких очікують.

За словами організаторів фесту, формування програми тривало кілька місяців. За кожним з мистецьких напрямків закріплений куратор-фахівець.

Отже, 4 травня о 16.00 годині на площі Івана Франка під відкритим небом відбудеться урочисте відкриття фестивалю. Тут гостей фестивалю очікуватиме Національний академічний симфонічний оркестр під орудою Володимира Сіренка, муніципальний камерний хор "Галицькі передзвони" та камерний хор "Воскресіння".

А вже о 21.00 годині концерт гурту "Друга ріка". 5 травня о 21.00 організатори анонсують концерт ТНМК, а 6-го - швейцарського гурту "Kadebostany".

Також в перший день стартує цілодобовий флешмоб-читання "Ліна Костенко об'єднує". У Франківську та Коломиї на різних локаціях міста читатимуть її поезію.

Цьогоріч фестиваль представить потужну театральну панель на трьох сценах Обласного музично-драматичного театру і Обласного театру ляльок.

Після 10-літньої перерви до нашого міста завітає Національний угорський театр, який очолює україно-угорський режисер Атілла Віднянський з презентацією вистави "Сім'я Тотів".

Крім цього, вперше проект на фестивалі представлять з Білорусі з мультимедійним спектаклем "З життя комах" режисерів Світлани Бень та Дмитра Богославського.

6 травня польський театр імені Єжи Шанявського покаже запальну комедію "Вінздорські витівниці". На камерній сцені зіграють вистави з Грузії та Чехії, а 7 травня спеціальний гість фестивалю покаже виставу "Річард ІІІ" в головній ролі з Богданом Бенюком.

Цього року «Карпатський простір» об’єднає 18 країн-учасниць: Україну, Грузію, Польщу, Азербайджан, Болгарію, Угорщину, Молдову, Швейцарію, Австрію, Литву, Латвію, Естонію, Францію, Мексику, Білорусь, Словаччину, Румунію, Чехію.

Вже втретє Івано-Франківськ опиняється в епіцентрі «Карпатського простору» – адже саме це місто має потенціал перетворитися в український Давос: елітарний простір для зустрічей політичного істеблішменту та провідних митців України та Європи. Фестиваль ставить перед собою амбітне завдання представити Івано-Франківськ передусім як цілісний потужний інфраструктурний комплекс, який може стати територією зустрічей людей різних сфер інтересів, а також різних країн і націй.

Режисер, народний артист України Богдан Струтинський, директор фестивалю, наголошує: «Фестиваль “Карпатський простір“ має започаткувати глобальний культурний та світоглядний діалог між країнами Карпатського регіону, стати потужним інструментом культурної дипломатії, адже мистецтво в усі часи було і лишається  універсальною мовою та найефективнішим засобом комунікації. Впевнений, що третій фестиваль запам’ятається мешканцям та гостям міста своїми подіями та відкриттями».

Для кіноманів фестиваль пропонує програму у кінотеатрі Люм'єр. Зокрема покажуть українську прем'єру - документальний фільм "Міф" про Василя Сліпака, всесвітньо відомого оперного співака, який добровольцем пішов на війну на Сході та віддав життя.

Також гостям фестивалю продемонструють арт-хаус - "Про тіло і душу", фільм-переможець "Берлінале-2017", угорської режисерки Ільдико Енеді. Ще один переможець Берлінале документальний фільм "Школа N3" - німецько-українська копродукція про життя середньої школи на Сході. А також покажуть фільм Ахтема Сеітаблаєва "Кіборги" та фентезі Юрія Ковальова "Сторожова застава".

Фестиваль охопить арт-напрямки: живопис, скульптуру, архітектуру, народні мистецтва. Спецподія - фотовиставка у Центрі сучасного мистецтва французького художника Бернарда Прасса, який привезе свої інсталяції-анаморфози. Це композиції з різних предметів, які під певним кутом зору перетворюються на картини.

Також у НСХУ відкриють виставку "Малярство на склі", яка об'єднає найкращих художників Франківська, Львова, Коломиї, Тернополя, Калуша та Києва.

Для поціновувачів класичної музики фестиваль підготував концерт Симфонічного оркестру Парламентської філармонії імені Артура Малаєвського, диригент Славомір Чрзановський з програмою творів Антоніна Дворжака, Йоганна Штрауса, Йогана Брамса та відомих польських композиторів. Концерт відбудеться 5 травня в обласній філармонії.

Також 5 та 6 травня пройдуть вечірні програші джазу від українських, азербайджанських, французьких та британських митців. Крім цього у ніч з 5 на 6 травня запланована діджей-вечірка "Шалена паті у Потоцького на хаті".

Протягом фестивалю працюватимуть локації просто неба: ярмарки, кухні різних країн світу та окрема локація з винами. Загалом під час фестивалю паралельно працюватимуть 13 різних просторів для дітей та дорослих.

"Фестиваль, який об'єднує, а не роз'єднує і показує наш край, як перспективний. Фестиваль - це живі емоції, які люди повезуть з нашого фестивалю у свої країни", - каже автор ідеї фестивалю Богдан Струтинський.


03.04.2018 2142
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1185
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2511
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2107
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2160
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6530 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2448 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

331

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1143

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1276

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1394
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

271
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

581
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2057
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26506
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

549
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10456 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8006
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

530
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

398
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

541
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

619
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1578