Попереду розчленування Росії, і їй ніхто не прийде на допомогу - прогноз

 

 

Дії Путіна дають видимість швидкого успіху, але насправді ведуть до кризи Росії - думки професора університету Джорджа Мейсона Марка Каца та віце-президента аналітичного центру "Атлантична Рада"Деймона Вілсона.

 

Перша Холодна війна обернулась розвалом СРСР. Нова - розпочата Путіним, ймовірно обернеться розвалом Росії. Про це в інтерв'ю "Голосу Америки" розповів професор університету Джорджа Мейсона Марк Кац. Професор досліджує Росію все життя. Головний інтерес: зміни влади у Росії, закордонна політика Москви та міжнародний тероризм.

У 1980-х, в останні роки першої Холодної війни, Кац встиг попрацювати у Держдепі спеціалістом з СРСР. На його рахунку безліч статей, книг і доповідей. В останній час увага професора зосереджена на спробах Росії вибудувати противагу США та ЄС на міжнародній арені. Він вважає: попри гучні заяви з Москви - міжнародна політика Росії це повний провал, який до того ж недешево обходиться.

У людини, яка керує Росією кульгає логіка - вважає Марк Кац. Тому усе, що робить Путін найбільше шкодить самій Росії. Послухайте заяви ВВП – каже професор - Захід у нього одночасно і слабкий та вироджений, і страшна загроза Росії. Ці тези заперечують одна одну! А оскільки слово у Путіна не розходиться з ділом, від нього треба чекати і нової біди, і нових прорахунків, які і розвалять Росію.

"У Путіна попереду може бути 3 одночасні конфлікти: В Україні, на Північному Кавказі та у Центральній Азії. І чим складнішою буде ситуація, тим більше під ним хитатиметься крісло. Всередині Росії є сили, які чекають свого часу. Люди хочуть демократизації - багато людей", - каже професор.

Закордонна політика Росії, з помпезними роз'їздами Путіна світом та дорогою пропагандою - теж не приклад адекватності - вважає Кац. Далі заяв про братерство з черговим антиамериканським режимом, чи політичною силою, справа не йде. Росія  хоче заробляти на друзях, а вони - на ній. Але самих грошей немає жодна зі сторін.

"Ну кому потрібен такий союзник, як прем’єр Греції Ципрас? Він не хоче повертати борги Європі. Хіба він щось дасть Росії? Якщо мета Путіна полягаєа у тому, щоб створити «Альянс ображених Заходом», то він це може зробити. Але всі його члени захочуть реальних грошей", - пояснює Марк Кац.

Заробляти можна звільнившись від корупції, побудувавши демократію. Проте вся політика Росії навпаки - покликана зривати і реформи, і демократичні перетворення. Знайти друзів з таким підходом не просто, але слабких Росія взагалі не питає.

Віце-президент аналітичного центру "Атлантична Рада" Деймон Вілсон пояснює на прикладі Балканів.

"Природньо для Росії обстоювати економічні інтереси, розвивати культурні та історичні зв'язки. Але ж Росія зараз не має позитивної мети. Вона шукає слабинки, використовуючи для цього розвідку, фінансовані з Москви організації та православну церкву. А мета Росії - не дати країнам провести реформи, стати повноцінними європейськими державами, членами ЄС, чи НАТО. Вплив Росії використовується не на благо, а на лихо", - тлумачить ситуацію Вілсон.

У Європі Росія має таку ж деструктивну програму. Гроші, підтримку з Москви отримують рухи, які виступають проти ЄС та США як таких, і ті, кого політологи називають фашистами. Професор Кац вважає - підтримуючи їх, Москва вигодовує власних ворогів.

"Це не сильно відрізняється від того, що Сталін робив у 30-х рокахминулого століття, коли казав німецьким комуністам співпрацювати з нацистами. Сталін бо вважав, що нацисти працюють в інтересах СРСР!  Ми пам'ятаємо, чим це скінчилось. Подібні групи, прийшовши до влади, можуть повести себе не так, як хотіли б у Москві. Зараз вони шкодять Заходу, але лояльними до Путіна вони будуть лише за гроші", - каже Кац.

З Росією ніхто не хоче дружити задурно. У Єгипті - хочуть зброю. У Латинській Америці – теж знають свій «шкурний» інтерес.

Розпіарена Кремлем група БРІКС - у складі Бразилії, Китаю, Росії, Індії та Південної Африки – теж не противага США та Європі.

"Проблема БРІКС у тому, що  два найбільших члени групи - Китай та Індія не люблять одне одного. Індія вважала, що Москва може вріноважувати Китай, але тепер Пекін і Росія друзі - тож Індії від Москви більше нема користі! Всі ці розмови про БРІКС - просто показуха", - говорить професор Марк Кац.

Але те,  що Росія отримує відкоша він Індії, чи Венесуели не означає нічого хорошого, для безпосередніх сусідів Москви. Щодо них Путін використовує випробувану тактику - шукає слабких та самотніх, а коли знайде  - чавить. Вілсон відзначає – врятувати, чи згубити таких може позиція Європи та США.

"Росія випробовує, як далеко їй дозволять зайти. Коли отримує відсіч - починає думати про альтернативи. Згадаємо Крим: зелені чоловічки спочатку обережно випробовували реакцію України та Заходу. Її не було, тому послідувала анексія", - відзначає професор.

Хижацька, підступна поведінка Росії налаштовує проти неї усіх. Марк Кац каже – через це, коли до Росії прийде реальна криза державності, до якої і веде Путін, на боці Москви не буде нікого.

"Путін так чванькувато думає, що він може Україну розчленувати, а з Росією такого не станеться. А я думаю це не так. Росію може чекати відхід Північного Кавказу, Татарстану. І різниця з Україною буде у тому, що на допомогу Росії ніхто не прийде", - каже дослідник.

"Росія шукає поваги, але вважає повагу синонімом страху. Якщо вони хочуть відвадити сусідів від НАТО, їм варто би бути лагідними до них. Але росіянам таке і на думку не спаде. Вони ведуть себе як бандити, бо не вміють по іншому. Вони досі не зрозуміли, що більше не є наддержавою, тому і ведуть себе так, викликаючи у когось страх, а у когось - сміх. Росіяни просто не знають, що для них самих є кращим", - відзначив Марк Кац.

 

ukrainian.voanews.com


Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

955
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

769
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1889
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3233
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2548
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2537

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

233

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

729

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

683

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1592
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

351
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

688
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

610
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

325
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

379
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27029
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

838
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19670
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

422
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

394
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

728
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1315 3