Поневіряння прикарпатця в Італії завершилися у суді в Україні

Богородчанський районний суд Івано-Франківської області у відкритому судовому засіданні завершив розгляд справи про звинувачення 29-річного чоловіка, який з метою уникнення відповідальності за привласнення коштів банківської установи переховувався від слідства за кордоном.

 

Ця кримінальна історія бере початок з серпня 2006 року, коли молодий чоловік, ще був службовцем відділення одного із банків. У січні наступного року провідний економіст раптово виявив бажання розірвати трудові відносини з банком. Заяву чоловіка задовільнили, однак уже незабаром служба безпеки банківської установи запросила колишнього працівника на предметну розмову для з’ясування питань по конкретних кредитних справах, які оформляв цей фахівець. Річ у тому, що адміністрація відділення банку виявила, що окремі споживчі кредити не погашені, а клієнти на листи-звернення про необхідність повернення кредитних коштів не реагують. Що характерно, у кожному разі, а йдеться про п’ять кредитних договорів на загальну суму 25 тисяч гривень, документи оформлював саме звільнений працівник. У розмові з працівниками служби безпеки банку молодий чоловік визнав, що він укладав фіктивні договори на осіб, які навіть не здогадувалися про свої відносини з відділенням банку. Іншими словами, скориставшись даними чужих паспортів громадян, писав від їхнього імені заяви про отримання споживчого кредиту, підробляв їх підписи і отримував за них кредитні кошти.

 

За привласнення коштів щляхом зловживання службовим становищем проти молодого чоловіка було порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ч.1 статті 366 Кримінального кодексу України («Службове підроблення») і ч.2 статті 191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання особою своїм службовим становищем»). Підозрюваний запевнив, що ще в період досудового слідства відшкодує завдані збитки, тобто поверне в банк кредитні ресурси. Запевнив і втік… за межі держави.

 

З’ясовано, що у 2008 році чоловік опинився на території Італії. Добровільно повертатися він не бажав, а тому прикарпатця оголосили в міжнародний розшук каналами Інтерполу. Правоохоронці Італії наприкінці серпня минулого року затримали 29-річного громадянина України і повідомили про це у правоохоронні органи нашої держави. Понад півроку тривала процедура екстрадиції чоловіка, увесь цей період він перебував у тамтешній в’язниці. А 9 березня цього року його було допроваджено в Україну і під конвоєм доставлено в суд.

 

У судовому засіданні підсудний повністю визнав свою вину в інкримінованих йому злочинах. У квітні суд постановив закрити кримінальну справу в частині звинувачення підсудного у зловживанні службовим становищем у зв’язку з закінченням строків давності та враховуючи ту обставину, що він добровільно відшкодував банківській установі завдану шкоду.

 

Водночас суд визнав винним колишнього банківського працівника у привласненні чужого майна і дійшов висновку про те, що виправлення засудженого повинно проводитися в умовах ізоляції від суспільства та поміщення його до кримінально-виконавчої установи. Таким чином згідно з вироком суду 29-річного мешканця Богородчанського району засуджено до покарання у вигляді позбавлення волі на один рік. Крім того, цей громадянин після звільнення з виправної колонії позбавлений права займати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій на 2 роки.


19.08.2011 2292 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

686
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1974 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1144 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

567
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6912 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11412 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

346

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1103

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1124

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1117
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

86
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

294
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1098
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

659
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

765
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2961
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4456
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18450
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

93
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

331
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

363
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

671