Помилки і плутанина

 

 


У часи, коли Британія ще тільки збиралася ставати великою, і перебувала не в кращому стані, аніж нинішня Україна, яка ще не знає, що стане великою, Френсіс Бекон зазирнув у вічність і сказав: «Істина скоріше народжується з помилки, аніж з плутанини»

Браття й сестри! Не бійтеся помилок, плекайте в собі ненависть до плутанини. Її забагато, бо вона – найкращий захист від істини.

Плутанина дає можливість кожній вівці відчути себе вовком у соціальних мережах. Чи усвідомлюєте ви, браття і сестри, наскільки велике зло – соціальні мережі? Що користуючись фейсбуком ми пестимо диявола: він тут, поруч, дивіться на нас з того боку екрану.

Зло в тому, що мають можливість висловлюватися всі, хто мав би лише слухати. У зливі слів давно втопилися всі істини.

Окрім себе та Вас, друже, я знаю лише чоловік з п‘ятдесят на всю Україну, тих, чиї слова цінні. Іншим краще помовчати.

Плутанина дозволяє масі українських патріотів вважати себе борцями з режимом і ворогами держави. Брате, боротьба – це спричинення прямого ущербу ворогові. Нема ущербу – нема боротьби. Тому ми з вами, читачу, не борці. Ми плакальщики. Це непогано. Ще у тримісячному віці я дійшов висновку, що плач буває ефективніший за боротьбу. Можна так організовано і гучно плакати проти Януковича, що Євросоюз пожаліє нас і захистить. Варто лише подолати плутанину в уявленнях про себе і чесно усвідомити власну масть, як справи одразу підуть бадьоріше.

Плутанина дозволяє багатьом єпископам (не кажучи вже за нас – простих прихожан) щиро вважати себе християнами. Втім, часом, їхня простодушність допомагає нам пишатися Ненькою. Якщо годинник нашого Іларіона коштує 150 тисяч євро, на відміну від годинника їхнього Кирила, який тягне лише на 30, то це означає, що донецький митрополит у п‘ять разів крутіший за московського патріарха.

Плутанина в поняттях дозволяє багатьом лікарям не картатися докорами сумління тоді, коли вони трошки лікують своїми руками і трошки вбивають своїми язиками. Свіжий випадок. Волонтери, які допомагають онкохворим дітям, відкрито звернулися до президента з вимогою розібратися з катастрофічною нестачею ліків в дитячих онковідділеннях. Така нестача загрожує смертю сотням дітей. Міністерство охорони здоров‘я вирішило, що це звернення, розтиражоване пресою, шкодить міністру і не тільки заборонило лікарям спілкуватися з журналістами, але й спонукало їх загрожувати волонтерам тим, що їх позбавлять доступу в лікарні.

Лікарі йдуть на це знаючи, що багато дітей вижило лише завдяки коштам, зібраним волонтерами, тому вигнання волонтерів означатиме збільшення смертності. МОЗ бреше сам і спонукає брехати керівників онковідділень, буцімто «у нас все чудово», знаючи, що нестачі по необхідних позиціях сягають 90%.

У медичній сфері брехня – це вбивство. Плутанина дозволяє багатьом вважати себе лікарями, а не вбивцями.

Ми всі з нетерпінням очікуємо на нових бандер і шухевичів, революціонерів і шахідів, які сміливо стануть на захист національної гідності, здійснять суспільну помсту, стануть для нас великим прикладом. Проте, плутанина уявлень не дає можливості запустити конвеєр героїв.

Звідки беруться шахіди у нинішніх мусульман? З глибокої суспільної потреби, яка виливається в конкретні стимули для потенційного героя.

Той, хто наважується на самопожертву в ім‘я Аллаха знає, що його ім‘я буде прославлене одразу й назавжди. Його портрети висітимуть на кожному стовпі поруч з рекламою французьких сигарет, його ім‘я даватимуть школам і стадіонам, його сім‘я стане поважною сім‘єю, якій всі будуть заздрити й допомагати. І все це – земне доповнення до принад сімдесяти двох гурій, які втішатимуть його в ірії.

Нині в Україні є ті, хто вдавався до прямої дії на захист національної гідності. Близько тридцяти з них перебувають за ґратами, а ще більше переслідуються репресивними органами.

Плутанину в українській спільноті спричиняє те, що ми не прославляємо цих людей, за деякими виключеннями не скидаємося грошима на адвокатів і передачі, не підтримуємо матеріально їхні сім‘ї. Ми кажемо: вони не святі, вони не те казали, не так зробили. Брате, якщо ти готовий допомагати лише ангелам, то ти не допоможеш ніколи нікому. Слава Богові, з‘явилися прояви солідарності між активістами різних націоналістичних угруповань, але навіть їм важко долати плутанину власних уявлень.

 

Дмитро Корчинський,

bratstvo.info


Коментарі (1)

Іванка 2012.07.16, 21:49
"Брате, якщо ти готовий допомагати лише ангелам, то ти не допоможеш НІКОЛИ, НІКОМУ". Запам,ятаймо ці слова , вони справедливі.Дуже часто ми не прощаємо іншим ніяких гріхів, себе оправдовуємо в усіх ситуаціях.
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1902
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1832
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1828
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5385 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2127 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1487

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

699

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

752

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

947

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

982
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1732
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3648
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10220
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26099
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10150 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7687
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

871
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1372
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

358
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1251
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

848
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1053