ПОЛІГОН «ІФ». Спроба альтернативної розвідки

Деякі ознаки дозволяють  припустити, що певні елементи конфігурації майбутнього політичного поля України нині відпрацьовуються на Івано-Франківщині. Зокрема, це стосується таких тонких і специфічних комунікативних практик, як перебування в одному владному просторі таких на прозір нез’єднаних і безкомпромісно ворожих політсил, як Партія регіонів і ВО «Свобода».

 

Якщо спробувати спрогнозувати бажану для регіоналів конфігурацію майбутнього українського політичного поля, то вона нагадуватиме гойдалку. Центральна частина гойдалки – власне ПР, партія влади, плюс її сателіти та «окремі симпатики». Ліве сидіння – комуністи, праве – партія Тягнибока. При будь якій амплітуді «гойдання» такого політичного поля центр (Партія регіонів) завжди залишиться нерухомою віссю вітчизняного політикуму. А дві крайні ідеологізовані партії ніколи не зможуть зламати такої схеми. Хоча б тому, що світова практика твердить, – часи ідеологічних партій давно минули. Не виключено, що саме ці партії у майбутньому «відсікатимуть» від «схеми-гойдалки» перспективні ліберальні проекти. Влада ж демонструватиме Заходові свою цивілізованість і лояльність, а принагідно (час від часу) гратиме роль неіснуючого ліберала, оголошуючи, скажімо, черговий «великий китайський похід» на захист прав людини.

 

Теорія українського лібералізму тепер потребує певних уточнень. Михайло Дубинянський зауважив, що наші ліберали зазнали поразки тому, що принципово відмовились від критики націоналізму. До цього можна також додати, що лібералізм «в чистому вигляді» в Україні був практично відсутній. Його нішу займав дивний гібрид із напівофіційною назвою «націонал-лібералізм». Є підозра, що ця потвора насправді була лише версією того ж таки націоналізму, спеціально створеною для отримання грантів та преференцій від міжнародних фондів.

 

В Івано-Франківській області це було очевидним ще з 2002 року, коли, прийшовши до влади в краї, буцімто ліберальна «Наша Україна» органічно вписалась в ті регіональні політичні та ідеологічні формати, які були створені за часів домінування на Прикарпатті Конгресу українських націоналістів (у 1994-1996 роках, коли на чолі облради стояв «радикальний патріот» С.Волковецький, а мером обласного центру був один із лідерів КУНу Б.Борович). Власне саме у 2002-ому й виник вперше Полігон «ІФ», на якому так-сяк, але відпрацьовувались владні та ідейно-політичні схеми ющенківської доби 2005-2010 років для всієї України.

 

Тепер Полігоном «ІФ» володіють «інженери-випробовувачі» зовсім іншого кольору. Реальні хлопці, які на відміну від «націонал-лібералів» чітко знають чого хочуть й навіть уявляють, як цього досягти. Головним опозиціонером та суперником Віктора Федоровича Я. на виборах-2015, судячи з усього, буде «призначено» полум’яного борця з «окупантами» Олега Ярославовича Т. З іншого боку «гойдалки» відчайдушно захищатимуть бідних та знедолених комуністи і «брудно-рожеві» провладні профспілки.

 

На Полігоні «ІФ» бінарна схема співіснування «влади реальних господарників» з «етноромантиками» вже починає прокручувати свої коліщатка. Процес, зрозуміло, не йде гладко, але в якості «змазки» для коліщаток готова виступити така кількість колишніх і діючих «пташат Ющенка», що миожна бути впевненими: рано чи пізно ці коліщатка обертатимуться з належною швидкістю. Тим більше, що легкого життя ніхто й не обіцяв. Обіцяли лише «покращання», а це, як відомо, процес довгий, навіть якщо воно «вже сьогодні».

 

Аналітична група «Фіртка-Магус»


Коментарі (4)

Солона 2010.12.23, 15:37
То давайте не чекати кого призначать у суперники чинному гаранту, а готувати для перемоги свого кандидата
Lekmrf 2010.12.23, 23:19
Солона має рацію. Давайте знайдемо Пупкіна і готуватимемо його на презика. Одна лише питання: за чиї гроші? Може Солона має кілька заводиків, так ми готові!:)
tt5 2010.12.25, 23:20
Тягнибок буде добрим "вічним кандидатом" у президенти. А наші тішитимуться і всім буде приємно шо всі такі мудрі
пан пупець 2010.12.27, 10:56
Немає насправді ані "господарників" ані "етноромантиків". Є дві бригади коритників, які чубляться поміж собою. але товсті дядькі перемагають нацклоунів. й завжди перемагатимуть. Різні вагові категорії.
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1845
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1801
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1788
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5296 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2092 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1461

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

635

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

721

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

915

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

949
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1685
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3615
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10191
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26067
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10116 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7661
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

847
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1350
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

326
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1213
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

811
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1026