Поліція півтора року шукає вбивць бійця АТО з Прикарпаття, якого знайшли із проламаним черепом

 

 

36-річний Андрій Костюк із Івано-Франківська на війну пішов добровольцем. А через два тижні скалічене тіло солдата виявили у Жмеринці. Після трагедії у молодої дружини воїна Марії стався інсульт, а в сина почались серйозні проблеми зі шлунком. Та найстрашніше те, що за півтора року після трагедії поліція так і не знайшла винуватців у смерті Андрія.


– Родина так би жила сам на сам із бідою, якби малий Станіслав не написав листа, де попросив святого Миколая, щоб всі тати повернулися додому живими. Цей лист потрапив до нас й розчулив до сліз, — розповідає волонтер Віра Гаврильців. — Два тижні тому Стасу виповнилось 11 років, й ми подарували йому подорож у Київ. Але поїздка не вдалася, бо спочатку автобус зламався під Івано-Франківськом, а той, який дали на заміну, – у Житомирі. Довелося їм разом з мамою вертатися додому.


Тільки тепер вдова Марія Костюк вперше заговорила про втрату чоловіка, пише Фіртка з посиланням на 33 канал.


У вересні 2014 року мій Андрій пішов на війну добровольцем. До того він працював на різних роботах. А ще 20 років був членом УНСО, проводив вишколи для дітей. А коли почались бойові дії, не хотів вдома сидіти. Про те, з ким і куди саме їде, не розповідав. Лише повторював: «Не переживай, все буде добре». Востаннє телефонував, коли сідав у поїзд. Згодом телефон мовчав. А через два тижні до мене подзвонили люди, які представились волонтерами. Сказали приїхати до Жмеринки й забрати тіло Андрія. Я в істериці кричала, як це так, що сталося?! Мені лиш відповіли, що зараз подзвонить міліція і все розповість». До Жмеринки поїхала з кумом, тіло впізнала... Там півголови не було, побитий страшно. При собі Андрій мав рюкзак з речами і тисячу гривень, які зникли. Телефон був при ньому, але з витертими номерами. З військового квитка були вирвані сторінки і чорним маркером намальований хрест. Правоохоронці різні версії казали — то чоловік з поїзда впав, то лисиці поїли. А те, як опинився у Жмеринці — ніхто не міг пояснити.


Нині Марія Костюк намагається добитись статусу загиблого в АТО для свого чоловіка, щоб держава взяла опіку над родиною. Разом із тим величезна проблема, що сім’я не має ніяких документів, що їхній чоловік прибув у зону АТО, як і не знають, де він провів ці два тижні і чому не шукають винуватців...


Начальник відділу комунікацій Головного управління Нацполіції Ганна Олійник повідомила, що справа щодо смерті воїна нині знаходиться у хмельницьких правоохоронців.


Тіло Андрія знайшли у Хмельницькій області, але передали до Жмеринського лінійного відділу, який на той час обслуговував територію. За висновками судмедексперта, травми у чоловіка були такі, як при падінні з поїзда. Слідів насильницької смерті не виявлено. Справу закрили й передали у Деражнянський відділ поліції. Вона знаходиться у архіві.


02.02.2016 553 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

824
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

633
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1707
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3052
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2473
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2454

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

61

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

640

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

612

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1475
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

222
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

581
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

442
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

226
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

307
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26942
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

762
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19598
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

324
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

328
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

655
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1102 1