Поляки організовують в Івано-Франківську «Чарівну ніч в бібліотеці»

 

 

Ініціатива спрямована на поширення польської мови та книги серед дітей польського походження у новаторському відображенні.

 

Ця незвична форма заходу має на меті сприяти налагодженню партнерства між експертами з Польщі і педагогами, котрі працюють у школах з польською мовою викладання, та допомогти батькам відірвати дітей від телевізорів і комп’ютерів та зацікавити їх читанням книг – джерела не лише знань, але й забави та пригод, інформують у МВК.

 

Організатор: Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові

     

Співорганізатор: Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську та Міська громадська бібліотека у Вроцлаві

   

Час проведення: 9-10 травня 2015 року

     

Місце проведення: Центр польської культури та європейського діалогу, вул. Січових Стрільців, 56

   

Письменники та експерти:

Анна Червіньска-Ридель – музикантка, педагог, ґданська авторка книжок для дітей та молоді на музичну, історичну, суспільну й біографічну тематику. Авторка ідеї та виконання серії біографічних розповідей для дітей і молоді про видатних поляків (Ф. Шопена, М. Склодовску-Кюрі, Є. Корчака та Ю. І. Крашевского). Авторка Ґданської трилогії для дітей (біографічні розповіді про Я. Гевелія, Г. Фаренгейта та А. Шопенгауера). На основі її книжки „Тепло-холодно. Загадка Фаренгейта” виникла вистава для дітей. Постановка є новаторським поєднанням театру та дослідної лабораторії, що дозволяє ще більше розбурхати уяву дітей і розбудити в них захоплення науковими експериментами. Анна Червіньска-Ридель у своїх книгах і оповіданнях пише про людей із власним захопленням, про проблеми дітей, самотність, потребу близькості, розуміння, любові та передусім про музику.

     

Барбара Космовска – випускниця польської філології в Ґданському університеті, ад’юнкт Філологічно-історичного факультету Поморської академії в Слупську. Коло її наукових інтересів – література позитивізму й література для дітей і молоді. Славу та популярність їй принесла книжка „Приватна територія” (2001), яка потрапила до списку бестселерів щоденної газети „Rzeczpospolita”. Видана у 2002 р. „Буба” здобула головний приз загальнопольського конкурсу романів для дітей і молоді. Вона є лауреаткою Літературного конкурсу ім. Астрід Ліндгрен, організовуваного Фундацією „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” („ABCXXI – Ціла Польща читає дітям”) під патронатом Міністра культури  та національної спадщини РП. Барбара Космовска є також автором радіопостановок для дітей та молоді.

     

Роксана Єнджеєвска-Врубель – закінчила польську філологію в Ґданському університеті та з відзнакою захистила кандидатську дисертацію на тему „Автобіографія в листах. Кореспонденція Казимери Іллаковіч з письменницями”. Лауреатка літературної нагороди ім. Корнелія Макушиньского та конкурсу Найкращої дитячої книги „Кома й крапка” у 2009 році. Вона написала понад двадцять книжок для наймолодших. Як автор радіопостановок співпрацює з дитячою редакцією Польського радіо. Вона є авторкою текстів, які увійшли до шкільних підручників, а також терапевтичних казок. На основі книжок „Прибулець” і „Кам’яниця” поставлено театральні спектаклі, а на основі серії книжок про землерийку Флорку виник анімаційний серіал „Щоденник Флорки”. У 2007 р. вона отримала бронзову медаль „Заслужений у культурі – Gloria Artis”.

     

Учасники: діти віком 9-13 років – учні Івано-Франківської загальноосвітньої школи №3 з польською та російською мовами навчання, діти з римо-католицької парафії в Івано-Франківську та Долині,  а також члени Товариства польської культури ім. Ф. Карпінського відд. Калуш.

     

План заходу

     Субота 09.05.2015 р.

     19.30 – прибуття учасників з опікунами до Центру польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську (вул. Січових Стрільців, 56);

     20.00 – урочисте відкриття, знайомство з авторами, спільна забава, розподіл дітей на групи;

     20.30 - 22.30 – виконання завдань в групах спільно з авторами: малюнки, укладання віршів, міні вистави;

     22.30 - 23.50 – презентація результатів окремих груп, спільна забава;

     23.50 – приготування до сну, перегляд фільму на добраніч.

     Неділя 10.05.2015 р.

     7.00 – прокидання, спільний сніданок;

     7.30 – підбиття підсумків, сувеніри на згадку;

     8.00 – виїзд учасників.


06.05.2015 367 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

859
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

672
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1779
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3103
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2494
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2476

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

128

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

670

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

636

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1506
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

258
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

604
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

565
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

261
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

331
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26967
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

789
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19623
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

361
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

351
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

677
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1169 1