агенція новин

ПОКРАЩЕННЯ ЖИТТЯ ВЖЕ СЬОГОДНІ: Микола Саєвич: "Тарифи будуть зростати"

У Івано-Франківську давно і багато говорять про неякісні послуги жеків, необґрунтовані тарифи і про те, що з тими жеками вкрай треба щось робити. Саме на болючу жеківську тему говорив кореспондент "Репортера" із заступником Івано-Франківського міського голови з питань ЖКГ Миколою Саєвичем.

 

– Пане Миколо, наші ЖЕО мають величезну заборгованість перед пенсійним та податковою. Як збираєтесь погашати борги?

– Недавно створена комісія, яка розробляє концепцію реформування житлово-комунального господарства. Основна мета – відійти від тих жеків, які є. Планується рішення сесії про банкрутство підприємств. Це пов’язано не тільки зі списанням боргів, а й з тим, що через заблоковані рахунки вони фактично не можуть працювати. Якщо ЖЕО увійдуть в процедуру банкрутства, то матимуть особливий статус, що автоматично розблокує рахунки та зупинить нарахування пені і штрафів. Зараз аналізуємо роботу жеків. Можливо, якісь із них залишаться. Плануємо тих керівників, які справляються, боргують менше і зобов’язуються (деякі з них уже погодилися) при можливості розстрочення боргу через рік-два погасити борги, залишити на посадах.

 

– Об’єднання ЖЕО №6 і №9 – це правда?

– Так, можливо, буде об’єднання кількох жеків. Хоча, ще не точно, що це будуть саме шостий і дев’ятий. Ідея така є, зрештою, ідей багато. Комісія вирішить, як буде. Можливо, територіально вона «перекроїть» місто зовсім по-іншому. Усі знають проблему ЖЕО №6, він має багато приватного сектору, за яким треба слідкувати, це тягне значні витрати. А платять тільки багатоквартирні будинки. Цей жек дійсно треба приєднувати. Але до кого – ще не вирішили.

 

– Міськвиконком ініціює створення максимальної кількості об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Як будете переконувати людей?

– При розгляді бюджету дві депутатські комісії (бюджетна і з питань ЖКГ) вирішили, що бюджетні кошти підуть на ремонт житла, підвалів, дахів тільки тих будинків, де створені ОСББ. Тож, якщо люди хочуть жити в хорошому будинку, то ми готові його відремонтувати, але за умови, що вони створять ОСББ.

Зрештою, кошти з держбюд-жету та всі програми, у тому числі грантові, теж виділяються для тільки ОСББ. Також людям треба пояснити, що уряд прийняв програму, за якою до 2015 року всі будинки в Україні мають бути переведені на ОСББ. Тих, хто не встигне до того часу, все одно переведуть – примусово.

 

– А що буде з управляючими компаніями на кшталт «Дирекції замовників»?

– Мабуть, буде і «Дирекція замовників», і управляючі компанії, і ОСББ. Головне – ми маємо підготувати людей, які б керували ОСББ. Тобто навчити їх, пояснити, які є переваги й недоліки, та чому ми вкладаємо кошти саме в ОСББ. Управляючі компанії – це приватна структура, на підмогу і ОСББ, і жекам, яка надає певні послуги для мешканців і тих самих ОСББ. Днями я був у Львові, там жеки працюють беззбитково. Більше того, саме ЖЕО надають послуги ОСББ. Тобто, сьогодні є реальний досвід, який можна використовувати.

 

– Що думаєте про пеню для мешканців, які боргують за послуги?

– Я вважаю, це добре. У нас є багато людей, які можуть платити, але думають, що це невеликі гроші, й вони заплатять усе в кінці року. А підприємству треба функціонувати щодня. Пеня дисциплінує. Людина має нести відповідальність за борг. Адже жекам нараховують пеню і штрафи? Єдине, що треба терміново міняти систему нарахування, аби слідкувати за тим, коли людина заплатила.

– А питання роздутих штатів у ЖКГ?

– Звісно, ми встановимо чітку межу витрат на зарплату. Працівників може бути, скільки хоче керівник, але фонд зарплати має бути обмеженим. Наприклад, не більше половини грошей має йти на зарплати, решта – на будинок. Бо нині виходить, що усі кошти йдуть на зарплату, а утримувати будинок нема за що.
Я навіть виходжу з того, що в кожному жеку є 80-90 будинків, і сьогодні вже є 157 ОСББ. Фактично відпало будинків на два жеки, а в чисельності жеків та їхнього персоналу нічого не помінялось. Пора хоч один жек ліквідувати та перерозподілити будинки по-іншому.

 

– Тарифи зростатимуть?

– Думаю, так. У нас практично найнижчі тарифи за утримання житла по Україні. Наприклад, у Львові – 1,2-1,5 грн. Тому, щоб надавати якісну послугу, тариф треба підняти. Але має бути і контроль за якістю. Думаю, якщо ми покажемо людям якісну послугу, то вони зрозуміють і будуть платити.

 

– Хто контролюватиме якість?

– Управління ЖКГ та економічний відділ. Ми вже зараз працюємо разом – заступники мера з питань ЖКГ та економіки. У тому ж Львові жеки не дотаційні і не збиткові, бо їх стимулюють, а поганих керівників звільняють.

 

– Яку дотацію минулого року дав жекам міський бюджет?

– Майже 900 тисяч гри­вень.

 

– Ще обговорюють варіант здати один жек у концесію. Це можливо?

– Хто хоче, хай приходить і працює. Ми можемо дати комусь управляти жеком, без питань. Що таке концесія жеку, я не знаю. Але якщо будуть охочі створити управляючу компанію, то ми оголосимо тендер і віддамо якусь територію на обслуговування. Зрештою, ми не забороняємо створювати приватні жеки. Просто треба слідкувати за процесом в ОСББ, і саме тому ми створили відповідний відділ в УЖКГ. Бо зараз є випадки, коли люди приходять з ОСББ і просять повернути їх в ЖЕО. Є й таке. Коли люди збирали кошти, і все було добре, то не звертались, а коли стало погано, то хочуть, щоб ми вирішували їхні проблеми, бо мешканці перестали платити.

 

– То що буде з такими будинками?

– Чекаємо на новий житловий кодекс, думаю, там усе розпишуть. Місто не відмовиться від будинків. За законом, міста стосуються усі проблеми будинків, які є на його території. А щоб не допустити тих проблем, ми будемо моніторити діяльність ОСББ.

 

Тетяна Соболик,

"Репортер"

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


21.01.2011 Тетяна Соболик 606 3
Коментарі (3)

Çàãðóçêà...

Гусак 2011.01.22, 00:56
Бла-на. Звідки ці Саєвичі грамотєї беруться в владі? Хто їх туди приводить - куми, свати, однопартійці???? Все за шо не возьмуться - доводять до банкротства. Приватні ЖЕКи на ті самі тарифи і послуги якісні надають, і з прибутками працюють, а цим саєвичам все мало і мало. Тільки тюльку і вміють травити.
! 2011.01.22, 19:47
Гнати таких уродів-олігофренів поки ще хоч щось в комуналці можна зробити. Ще трохи покерують такі саєвичі і треба буде втікати з міста.
Житель 2011.03.02, 21:59
Той саєвич вже такого накрутив, шо перевізники більше місяця не могли пройти конкурс. Засрав він конкурс і зараз знову крутить з відміною перевезень пенсіонерів. Ніде в україні нема такого щоб коштурі возились цілими днями нахаляву. Попробував би він відробити 15 годин, запрвити машину, здати газді і собі заробити на хліб! Тоді б вони там не були такими героями. А так правильно, нічо не робити,спати в білому домі ще й за це получати гроші, і красти все що можна і де можна. Олені вони всі, катетер їм в простату!!!
18.11.2019
Олена Британська

Як координується інвестиційна діяльність в місті, до чого тут ментальність та на які проєкти Івано-Франківськ залучив кошти.

298
15.11.2019
Лілія Горковенко

Про те, як правильно заощадити та при цьому отримати якісне освітлення Фіртка поспілкувалася з директором ТОВ «Ледпроект» Віталієм Вербовим.

532
13.11.2019
Марія Лутчин

Якось Ілон Маск сказав, що авто буде схоже на космічний корабель. Так і є. Tesla Model S – не тільки екологічно, але й ультрасучасно.

1295
12.11.2019

Він зізнається, що дуже сумує за рідною Івано-Франківщиною та мріє про телепорт, який би вмить міг перенести додому, до батьків.

21410
12.11.2019
Люся Грибик

На Прикарпатті з 2004 року успішно працює компанія «Ґудвеллі Україна». Підприємство створили данці. 

1230
12.11.2019
Лілія Горковенко

Яку може отримати українець у Данії,  що чекає на нелегальних заробітчан, як ставляться до нової української влади у Королівстві та які галузі економіки є пріоритетними для данського капіталу.

1974 3

Які тільки не носяться ідеології  політиків, депутатів і провладних журналістів з приводу  позитиву продажу землі.

694

Невже «загнув» Павло?… Ціна моста – не більше п’ятиста (як ви читали), а лиш 212?! Що насправді – з’ясуємо на підставі досі неопублікованих(!) документів… Виявляється, ІФ ОДА ще 30.06.17 розпорядилась (№3

1437

Щодо нецільового використання бюджетних коштів. Почекаємо реакції влади для подальших дій.

1071

Майже всі невеликі побутові електронні прилади та пристрої живляться від батарей.

1318
10.11.2019

Національне управління США з аеронавтики та дослідження космічного простору встановило останній двигун на ракеті для польотів на Місяць.

476
08.11.2019

Щоб втілити цю ідею в життя, SpaceX буде потрібно побудувати та запустити близько 1000 космічних кораблів протягом 20 років.

530
02.11.2019

Унікальне оптичне явище, відоме як Брокенський привид, вдалося зафіксувати на Чорногорі.

836
18.11.2019

55-річний священник з Прикарпаття Ярослав Стеф’юк, який 20 років пиячив, за допомогою молитов і зусиль волі позбувся алкогольної залежності.

1024 1
17.11.2019

Камінь під будівництво храму заклали дев'ять років тому.

1064
02.11.2019

Запитав якось Комар Муху: – А чи є десь поблизу квіти?

684
19.11.2019

Мешканка Тернополя поскаржилася на те, що її чоловіка в Івано-Франківську не пустили на потяг "Ворохта-Київ".

6258
19.11.2019

Вбрання Тіни Кароль завжди викликають хвилю обговорень у мережі.

2719 1
19.11.2019

Житель Івано-Франківська Олег Якуц, який понад два тижні провів у комі після операції на руці, нарешті прийшов до тями.

2816 1
18.11.2019

Підприємця Ігоря Халаменду облили нечистотами у момент, коли він виходив з ринку.

39070 2