Показує єднання українців на початку великої війни: в Івано-Франківську презентували фільм "Буча" (ФОТО)

Восьмого листопада в Івано-Франківську презентували кінострічку "Буча".

Презентацію відвідала журналістка Фіртки.

За словами режисера стрічки Станіслава Тіунова, цей фільм — це подорож у часі, яка повертає на початок великої війни та показує, якими об'єднаними були тоді українці.

"Ми були всі згуртовані, допомагали одне одному. І це дуже потрібно зараз Україні. Бо ситуація, на жаль, стала іншою.

Тому цей фільм надихає, об'єднує і показує, якими ми є сильними. Фільм знятий на реальних подіях, про реальну людину, яка врятувала понад двісті людей. І стала симоволом, прикладом.

Адже, коли іноземець вирішує не втікати, а залишитися в Україні та рятувати людей, бо саме ця країна стала для нього домом, — це приклад для деяких українців, які по-іншому сприймали цю ситуацію. 

Це реальний персонаж, який живе серед нас, постійно надихає і є символом. А коли одна людина стає симвлом, а фільм стає відомим у США — це і показує, що ми сильні та крокуємо до перемоги". 

Тіунов підкреслює, фільм досліджує глибокі філософські значення, підкреслюючи любов і стійкість над страхом і агресією.

"Сценарист Олександр Щур зустрічався з усіма прототипами кінострічки. І всі історії є реальними.

Наприклад, історія Ірини Фітькіної, яка облетіла весь світ, показує, що це не просто фотокартка, яку всі бачили, а реальна людина, яка мала плани на життя. Нам було дуже важливо, коли її донька приїхала до нас на прем'єру і підтримала нас, і проєкт у цілому.

Вона показала таку силу в собі, вона переборола всі свої страхи, пережила їх і зараз живе повноцінним життям, рухається вперед. На жаль, ми не розуміємо, коли закіниться війна, тому нам потрібні сили.

І щоб рухатися далі, ми повинні пережити всі страхи, а Буча для багатьох українців — це страх. Цей фільм має такий лікувальний ефект, коли ти переживаєш його зі своїми колегами, друзями у залі, ти починаєш повноцінно жити".

Головний актор кінострічки "Буча" В'ячеслав Довженко поділився, вживатися у роль було доволі складно, адже це все знімалося відразу після деокупації Київської області у місцях, де вбивали людей та знущалися з них.

"Будь-яку роль важко втілювати, а в плані відповідальності тим паче. Ми приступили до картини фактично зразу після деокупації.

Ми об'їздили зруйновані місця, розбомблені танками. Ще тоді не всі люди, яких вбили, були індефіковані. Тому це було важко емоційно.

Деякі сцени було важко знімати просто через людський фактор. Я відходив нібито на перекур зі знімального майданчику, аби просто поплакати у кутку".

Фільм «Буча» є унікальним проєктом, оскільки продюсери від самого початку відмовилися від державного фінансування. Фільм був знятий на пожертви та приватні інвестиції небайдужих людей з України, Польщі, Канади та США. 

Довідково: «Буча» — це художній фільм, який розповідає справжню історію громадянина Казахстану Костянтина Гудаускаса, котрий врятував понад 200 мирних жителів під час російської окупації Київщини, включаючи відомого українського композитора Ігоря Поклада з родиною.
Стрічка показує мужність і єднання українців на початку війни.
Світова прем’єра фільму відбулася у головному конкурсі ювілейного 40-го Варшавського кінофестивалю, де «Буча» зайняла друге місце за глядацькими симпатіями серед 57 фільмів, поступившись лише польському фільму «Where Do We Begin» Моніки Майорек.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

З актором Івано-Франківського драмтеатру в головній ролі: фільм "Медовий місяць" переміг на міжнародному кінофестивалі

"БожеВільні": в Івано-Франківську відбувся допрем'єрний показ кінострічки (ФОТО)


09.11.2024 5392
Коментарі ()

20.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшуючі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

579
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1613 1
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7119
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14975 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1876
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1146

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

827

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

924

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1707

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1514
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

61
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

498
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

741
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3004
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

719
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1799
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

827
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34967 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

318
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

475
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

796
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

710