Планшет чи електронна книга: що вибрати?

 

Останнім часом все більше людей віддають перевагу паперовим книгам книги в електронних форматах. Природно, для читання таких книг потрібно спеціальний пристрій, так як читати їх з монітора комп'ютера або екрану смартфона не надто зручно. Багато хто задається питанням, який гаджет в такому випадку зручніше: планшет або електронна книга?

Що вибрати, планшет чи електронну книгу

У кожного з цих видів гаджетів є свої переваги і недоліки. Вибір буде залежати від того, з якою саме метою ви купуєте гаджет і яким бюджетом володієте. Давайте трохи докладніше зупинимося на плюсах і мінусах планшетів та електронних книг.

Електронна книга призначена виключно для читання книг в цифровому форматі. У ній можуть бути присутніми додаткові функції (відтворення аудіофайлів, Wi -Fi і т. д.), але основне завдання гаджета залишається незмінним. Тому всі переваги електронних книгах в даній ситуації пов'язані з їх основним призначенням.

Електронні книги оснащені так званим E-Ink екраном. E-Ink - це технологія електронного чорнила. Такий дисплей дійсно нагадує звичайний папір та забезпечує високий комфорт при читанні і більшу безпеку для зору. Оскільки зображення на екрані оновлюється лише в момент перегортання сторінки, такий дисплей споживає мало енергії, тому заряду електронної книги вистачає на кілька тижнів.

Однак дисплеї на основі електронного чорнила дорогі (в порівнянні з TFT-дисплеями) і крихкі. Крім того, вони потребують додаткового підсвічування, яке в більшості електронних книг відсутнє. Електронну книгу, як і паперову, можна читати тільки при наявності джерела освітлення. Оскільки E-Ink дисплеї чорно-білі, на них не дуже зручно читати повнокольорові видання в PDF-форматі. Для деяких користувачів недоліком є ​​також низька швидкість оновлення екрану.

Планшет чи електронна книга: що вибрати?

Планшет - набагато більш багатофункціональний гаджет, ніж електронна читалка. Він дозволяє не тільки читати книги, але й дивитися відео, грати в ігри, серфити в Інтернеті. Планшети зазвичай оснащені сенсорним екраном. Якщо електронну книгу відносять до гаджетів, то планшет - це вже комп'ютер, що має мобільний формат і  заточений в першу чергу під розваги.

Головна перевага планшета перед електронною книгою саме в його багатофункціональності. Якщо вам потрібно пристрій, здатний не тільки відкривати електронні книги, але й виконувати масу інших функцій, ваш вибір - планшет. Проте хороший планшет обійдеться вам дорожче електронної книги, крім того, його екран не так зручний для читання, як екран спеціально призначеного для цього пристрою.

Деякі користувачі в якості компромісу купують електронні книги з кольоровим TFT-дисплеєм. Мабуть, єдина перевага таких пристроїв - це їх низька ціна. Комфортність читання і час роботи від акумулятора в них поступаються книгам з E-Ink дисплеєм, а функціональність - планшетам. Тому такий гаджет варто купувати лише в тому випадку, якщо вам дуже потрібно пристрій для читання книг в електронному форматі, а в крштах ви обмежені.

Отже, однозначно сказати, що краще, планшет чи електронна книга, не можна. Все залежить від того, з якою саме метою ви купуєте пристрій. Якщо ви збираєтеся тільки читати електронні книги і турбуєтеся за свій зір, придбайте електронну книгу з E-Ink дисплеєм. Якщо електронні книги ви читаєте час від часу і цінуєте в гаджетах багатофункціональність, ваш вибір - планшет.

Ідеальний варіант, звичайно, - придбати обидва девайса і використовувати кожен строго за призначенням, але, на жаль, фінансові можливості більшості користувачів цього не дозволяють. Залишається робити вибір і чекати, поки будуть винайдені і запущені в масове виробництво кольорові E -Ink дисплеї.

 

it-tehnolog.com


06.01.2014 9131 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1283
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1017
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2031
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3507
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1309
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1293

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1607

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

461

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1103

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1273
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24229
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

477
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2638
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

564
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1475
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

650
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15345
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

457
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

522
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1320 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

592
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

502