Планшет чи електронна книга: що вибрати?

 

Останнім часом все більше людей віддають перевагу паперовим книгам книги в електронних форматах. Природно, для читання таких книг потрібно спеціальний пристрій, так як читати їх з монітора комп'ютера або екрану смартфона не надто зручно. Багато хто задається питанням, який гаджет в такому випадку зручніше: планшет або електронна книга?

Що вибрати, планшет чи електронну книгу

У кожного з цих видів гаджетів є свої переваги і недоліки. Вибір буде залежати від того, з якою саме метою ви купуєте гаджет і яким бюджетом володієте. Давайте трохи докладніше зупинимося на плюсах і мінусах планшетів та електронних книг.

Електронна книга призначена виключно для читання книг в цифровому форматі. У ній можуть бути присутніми додаткові функції (відтворення аудіофайлів, Wi -Fi і т. д.), але основне завдання гаджета залишається незмінним. Тому всі переваги електронних книгах в даній ситуації пов'язані з їх основним призначенням.

Електронні книги оснащені так званим E-Ink екраном. E-Ink - це технологія електронного чорнила. Такий дисплей дійсно нагадує звичайний папір та забезпечує високий комфорт при читанні і більшу безпеку для зору. Оскільки зображення на екрані оновлюється лише в момент перегортання сторінки, такий дисплей споживає мало енергії, тому заряду електронної книги вистачає на кілька тижнів.

Однак дисплеї на основі електронного чорнила дорогі (в порівнянні з TFT-дисплеями) і крихкі. Крім того, вони потребують додаткового підсвічування, яке в більшості електронних книг відсутнє. Електронну книгу, як і паперову, можна читати тільки при наявності джерела освітлення. Оскільки E-Ink дисплеї чорно-білі, на них не дуже зручно читати повнокольорові видання в PDF-форматі. Для деяких користувачів недоліком є ​​також низька швидкість оновлення екрану.

Планшет чи електронна книга: що вибрати?

Планшет - набагато більш багатофункціональний гаджет, ніж електронна читалка. Він дозволяє не тільки читати книги, але й дивитися відео, грати в ігри, серфити в Інтернеті. Планшети зазвичай оснащені сенсорним екраном. Якщо електронну книгу відносять до гаджетів, то планшет - це вже комп'ютер, що має мобільний формат і  заточений в першу чергу під розваги.

Головна перевага планшета перед електронною книгою саме в його багатофункціональності. Якщо вам потрібно пристрій, здатний не тільки відкривати електронні книги, але й виконувати масу інших функцій, ваш вибір - планшет. Проте хороший планшет обійдеться вам дорожче електронної книги, крім того, його екран не так зручний для читання, як екран спеціально призначеного для цього пристрою.

Деякі користувачі в якості компромісу купують електронні книги з кольоровим TFT-дисплеєм. Мабуть, єдина перевага таких пристроїв - це їх низька ціна. Комфортність читання і час роботи від акумулятора в них поступаються книгам з E-Ink дисплеєм, а функціональність - планшетам. Тому такий гаджет варто купувати лише в тому випадку, якщо вам дуже потрібно пристрій для читання книг в електронному форматі, а в крштах ви обмежені.

Отже, однозначно сказати, що краще, планшет чи електронна книга, не можна. Все залежить від того, з якою саме метою ви купуєте пристрій. Якщо ви збираєтеся тільки читати електронні книги і турбуєтеся за свій зір, придбайте електронну книгу з E-Ink дисплеєм. Якщо електронні книги ви читаєте час від часу і цінуєте в гаджетах багатофункціональність, ваш вибір - планшет.

Ідеальний варіант, звичайно, - придбати обидва девайса і використовувати кожен строго за призначенням, але, на жаль, фінансові можливості більшості користувачів цього не дозволяють. Залишається робити вибір і чекати, поки будуть винайдені і запущені в масове виробництво кольорові E -Ink дисплеї.

 

it-tehnolog.com


06.01.2014 8117 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1878
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1817
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1814
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5350 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2112 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1476

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

681

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

738

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

930

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

967
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1715
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3632
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10212
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26085
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10138 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7676
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

858
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1360
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

346
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1233
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

830
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1038