Плани нової влади з дедлайнами та виконавцями (ІНФОГРАФІКА)

Президент України Володимир Зеленський 2 вересня зібрав нове керівництво Верховної ради і Кабінету міністрів і роздав усім «домашнє завдання» щодо впровадження першочергових реформ.

Глава держави не тільки назвав дедлайни для виконання поставлених завдань, а й призначив відповідальних за це осіб. Все це істотно спрощує життя: в разі, якщо терміни будуть провалені, ми знатимемо, хто не впорався. «Слово і Діло» склало чек-ліст реформ нової влади.

До 15 вересня

До кінця наступного тижня Кабінет міністрів повинен розробити проект державного бюджету на 2020 року. За це відповідають прем'єр-міністр Олексій Гончарук та міністр фінансів Оксана Маркарова. Відзначимо, що ще 6 серпня Маркарова заявляла про те, що робота над бюджетом перебуває на фінальній стадії.

До 20 вересня

Прем'єр-міністр, міністр енергетики Олексій Оржель і міністр з розвитку громад Олена Бабак повинні забезпечити підготовку країни до початку опалювального сезону і накопичення енергоресурсів.

До 1 жовтня

Багато завдань на поточний місяць у спікера Верховної ради Дмитра Разумкова і глави фракції «Слуга народу» Давида Арахамії. Вони повинні ухвалити законопроект про скасування переліку об'єктів держвласності, які не підлягають приватизації. А також ухвалити законопроект про консолідацію функцій держрегулювання ринків фінансових послуг, про уповноважених економічних операторів.

Разом із Разумковим і Арахамією за ухвалення закону про концесії відповідає глава комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.

Гончарук та міністр економіки Тимофій Милованов повинні впровадити ринок землі. Крім того, Гончарук і Маркарова зобов'язані підготувати і внести до парламенту законопроекти про Службу фінансових розслідувань, про легалізацію видобутку бурштину та легалізацію грального бізнесу.

До 1 листопада

Разумкову, Арахамії і главі комітету з питань транспорту Юрію Кисельову поставлено завдання ухвалити закон про внутрішній водний транспорт.

До 1 грудня

Верховна рада до зими повинна виконати ще кілька завдань: скасувати мораторій на землю та відкрити її ринок, створити Службу фінансових розслідувань, легалізувати гральний бізнес і видобуток бурштину, посилити відповідальність за тіньове ведення бізнесу.

Гончарук та Милованов повинні до 1 грудня сформувати список підприємств, що не підлягають приватизації і передати Фонду держмайна щонайменше 500 підприємств для малої приватизації. Крім того, вони зобов'язані розпочати підготовку великих компаній до продажу.

Також прем'єр-міністр, віцепрем'єр Михайло Федоров і міністр Кабміну Дмитро Дубілет повинні створити умови для проведення електронних виборів і перепису населення. У Гончарука і Бабак ще є завдання розробити для населення інформаційну кампанію з питань роз'яснення реформи ЖКГ.

До початку зими в Україні також мають забезпечити запуск Митної служби. Це обов'язок не тільки Гончарука і Маркарової, але й глави служби Максима Нефьодова.

До 1 січня 2020 року

Парламент до початку наступного року повинен ухвалити закон про стимулювання інвестиційної діяльності, а також доопрацювати та затвердити нову редакцію Трудового кодексу. Крім того, Зеленський поставив завдання ухвалити державну стратегію регіонального розвитку на шість років.

Міністру інфраструктури Владиславу Криклію належить провести пілотні конкурсні проекти з передачі в концесію портів «Ольвія» і «Херсон», а також забезпечити ухвалення законів про середньострокове планування фінансів для будівництва та ремонту доріг.

Гончарук та Милованов до початку 2020-го відповідають за план з питань дерегуляції та переведення дозвільних документів в електронну форму. Гончарук, Маркарова і Нефьодов повинні забезпечити швидке і прозоре оформлення товарів на митниці, а також запустити «Єдине вікно».

Особисто Гончарук відповідає за кадрове перезавантаження найбільш корупційних органів влади: Держгеокадастру, Держгеонадр, Держекоінспекції, «Укравтодору», «Укртрансбезпеки» і Державної архітектурно-будівельної інспекції.

2019-2020 роки

Відразу кілька чиновників – Разумков, Арахамія, Гончарук, Бабак і міністр юстиції Денис Малюська – відповідальні за завершення процесу децентралізації влади.


04.09.2019 1417
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1051
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2440
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2066
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2103
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6405 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2397 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

267

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1088

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1126

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1334
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

211
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

547
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2004
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26447
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

508
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10410 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7949
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

491
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

352
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

506
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

578
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1524