Підтримка талантів і надання можливостей для здобуття якісної освіти - основа діяльності Фонду імені отця Івана Луцького

Вища освіта в сучасному світі є фундаментом творення подальшого професійного успіху, проте для багатьох молодих людей фінансові обмеження можуть стати вагомою перепоною на шляху до реалізації мрій.

Приватні університети у всьому світі пропонують різноманітні програми фінансової чи фондової підтримки, конкурси, гранти на безплатне навчання. Одним із таких закладів є й Університет Короля Данила, де студенти мають можливість здобути вищу освіту за грантовою системою. Зокрема, в УКД функціонує Фонд імені отця Івана Луцького, у межах діяльності якого щороку організовують чимало конкурсів змагань, зокрема: «Школа має талант», «Кубок Короля Данила», «Моє місто майбутнього», «Тематична листівка». Актуальними також є конкурси з української мови, географії, математики, права, історії тощо. 

Ще однією перевагою закладу є можливість безплатного навчання для вступників, які отримали високі бали, складаючи ЗНО/НМТ. Таким шансом скористалася студентка другого курсу УКД спеціальності Архітектура та містобудування Анастасія Михайлюк. У 2022 році абітурієнтка склала всі предмети НМТ на 200 балів, за що й отримала 100% грант на навчання в закладі.

Про Університет Короля Данила Настя дізналась, навчаюсь в школі, згодом, здобувши базову середню освіту, вирішила вступити у Фаховий коледж УКД.

«Про УКД я дізналася ще в 9 класі під час профорієнтаційного візиту до моєї школи. Пізніше, навчаючись у коледжі УКД за спеціальністю Архітектура та містобудування, готувалася до ЗНО/НМТ із досвідченими викладачами закладу.

У результаті склала всі три предмети НМТ на 200 балів», – ділиться Настя.

Склавши НМТ, продовжила здобувати вищу освіту в Університеті Короля Данила й зараз навчається на другому курсі.

«Я обрала саме УКД не через грант, а тому, що знаю, що всі наші викладачі є професіоналами й завжди готові допомогти студентам, а предмети, які вони викладають, розвивають як Soft, так і Hard Skills, що потрібні під час працевлаштування і на українському, і на іноземному ринку», – зауважує студентка про особливості навчання в УКД.

«УКД – це постійний розвиток, це простір, який дає можливість студентам навчатися цікаво: бути членом Студентської ради чи різноманітних наукових товариств, брати участь у конференціях чи творчих конкурсах.

Я систематично намагаюся бути учасницею студентських наукових конференцій. Як на мене, це і робота над власними комунікативними навичками, і фахове зростання», – коментує Анастасія.

Вибір власного фаху зумовлений її переконанням у тому, що мистецтво актуальне завше: «Обрала архітектуру, бо вважаю, що це вид діяльності людини, який ніколи не старітиме і продукуватиме культуру та автентичність нації. Надалі планую не просто проєктувати різні будівлі, а надавати їхньому вигляду більше українськості й самобутності».

Студентка є активною учасницею  і призеркою різноманітних всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Зокрема, Анастасія володіє високим рівнем англійської й була кандидаткою на отримання стипендії від ІТ-компанії COAX Software Ukraine, а також виборола перемогу на всеукраїнському етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.

«У 2022 році я здобула перемогу на всеукраїнському етапі МАН та Міжнародному конкурсі студентської молоді імені Ростислави Федак із роботою про використання діалектизмів у творчості Фіїнки. Таким чином, стала стипендіаткою Президента України та стипендіаткою Івано-Франківської обласної ради.

Вважаю, що дослідження діалектного мовлення як одного з виявів загальнонародної мови є дуже важливим для розвитку мови в цілому. До того ж, мова яскраво відбиває особливості мислення народу, а на основі влогів «Ліжник ТВ» можна дослідити мисленнєву картину окремого регіону – Гуцульщини», – розповідає про власні наукові дослідження Анастасія.

«Засновник університету, перший ректор УКД отець Іван Луцький дуже любив молодь. Він завжди говорив, що молодь – це та рушійна сила, яка буде змінювати, зміцнювати та будувати нову українську державу, й тому, на його думку, кожна амбітна, креативна та цілеспрямована молода людина повинна мати можливість навчатися та здобувати якісну освіту безкоштовно.

З цією метою в закладі функціонує Фонд отця Івана Луцького, й кожна обдарована дитина має можливість здобувати фахову вищу освіту безкоштовно. Для нас цінним є те, що розумні діти, які довели свої вміння та знання, обирають наш університет та стають частиною професійної команди УКД», – розповідає про Університет Короля Данила ректор Мирослав Луцький.


 


14.03.2024 329
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1306
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2602
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2151
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2220
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6659 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2497 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

391

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1196

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1330

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1462
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

327
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

197
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

620
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

102
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26556
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

584
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10505 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

106
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

132
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

443
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

592
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

657