агенція новин

ПІДСУМКИ ВИБОРІВ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (попередній аналіз)

 

Підсумки виборів на Івано-Франківщині не стали ані сенсацією, ані несподіванкою. За винятком сюрпризів від кількох брендових позицій, на кшталт не прогнозованого успіху партії УДАР, реальна електоральна розкладка на Прикарпатті в цілому співпала із передбаченнями політичних аналітиків.

 

Обласний рівень

 

Як і прогнозувалось, мажоритарні округи області голосували під впливом адмінресурсу і практично всі помітні високопосадовці з ІФ ОДА (за винятком Р. Іваницького, який йшов по одному з округів в обласному центрі) пройшли через обласну «мажоритарку» до складу облради. Треба віддати належне Вишиванюкові – його «вертикаль» продемонструвала свою ефективність. Хвиля емоційного пориву «Голосуємо за «Свободу!» була зупинена в кордонах міста Івано-Франківська. А трикратна перемога висуванців Регіонів в Коломиї за облрадівськими мажоритарними округами (міністр охорони здоров'я Зіновій Митник, зам. міністра юстиції Богдан Гдичинський і сам Михайло Вишиванюк), - реальне опускання націонал-демократів. Скоріше за все, Олександр Сич та його однопартійці не домінуватимуть у новій облраді, хоча володітимуть там блокуючим пакетом голосів, що не так вже й погано, враховуючи попередню чисельність фракції ВО «Свобода».

Певний сюрприз – значний відсоток, здобутий партією УДАР. Що, в принципі, підтверджує давні традиції Івано-Франківщини, особливо Коломиї, яка ще років сто тому вважалась одною зі спортивних столиць Східної Галіції. Фіаско РУХу (партії, яка намагається формувати національно-демократичну традицію) було доволі прогнозованим. Цю політичну силу вже давно не асоціюють з Вячеславом Чорноволом, а сухий дипломатично-чиновницькій імідж Тарасюка скоріше відштовхує пересічного галичанина (який не любить малоемоційних бюрократичних бонз в дорогих окулярах).

«Нашій Україні» також прогнозували фіаско, але його масштаб перевищив прогнозований. «Наша Україна», як впливова політсила, практично стерта з політичної карти області і в найближчому майбутньому може стати корисним придатком до Партії регіонів або до «Свободи» (перше – ймовірніше). Фронт майбутньої діяльності для «НУ» - культурницька і мовна проблематика. Тут вони продовжуватимуть самовіддано боротись за українізацію Прикарпаття, яке вже було українізовано у середині 90-их. Але хіба наших політиків колись зупиняли такі парадокси?

«Фронт змін», вдало підібравши те, що відпало від «Нашої України», провів до облради ще одну групу колись помаранчевих владних мужів, здебільшого тісно пов’язаних з фінансами і бізнесом. Що стосується «Батьківщини», то аналітики передрікають фракції «білосердешних» ситуативну ізоляцію а згодом, можливо, деградацію в бік «затушкованості». Останнє залежатиме від того, наскільки швидко і впевнено Партія регіонів встановить в облраді «рівновагу плюс наше все». Прогнози тут різняться від двох місяців до року. В будь-якому випадку обласний кадровий і депутатський пул «Батьківщини» тепер розглядається регіональними штабами мегапартій в якості майбутнього резерву.

Можна також привітати з прогнозованим успіхом «Українську партію», яка домінує в Калуші і (частково) у Калуському районі. Ця ще донедавна маргінальна політична сила тепер має свою «територіальну базу» і може грати роль «золотої акції» у найбільш цікавих, з точки зору великого промислового бізнесу, проектах обласного рівня. Лідер «УП» Ігор Насалик переміг у місті Калуші на виборах мера з феноменальним результатом – 91,5%, що говорить само за себе. Скоріше за все, «УП» намагатиметься на цьому рівні блокуватись зі «Свободою» на вигідних для себе умовах. Але не факт, що «Свобода» однозначно вітатиме такого союзника, з огляду на намагання партії Тягнибока перетворитись на респектабельну і впливову політичну силу, яка займає унітарну позицію в націоналістичній ніші.

Партія регіонів посилила свої позиції на всіх рівнях. Враховуючи могутній «всеукраїнський політичний дах», ця сила, навіть при усіх електоральних успіхах ВО «Свобода», продовжує залишатись «намбер ван» Прикарпатського політикуму.

 

Місто Івано-Франківськ

 

Причини поразки Юрія Соловя, який міг реально стати мером обласного центру, криються, скоріше за все,  в непрофесійності його команди. Було відчутно, що штаб переконав прикарпатського лідера «Третьої сили» у його гарантованій і невідворотній перемозі, хоча на жодному етапі передвиборної компанії такої гарантованості не спостерігалось. Сервільна позиція оточення, судячи з усього, зіграла із Солов’єм злий жарт. В останніх своїх телевиступах цей претендент на посаду міського голови виглядав карикатурно-самовпевненим. Хоча на тлі виступів Анушкевичуса його промови виглядали не оприлюдненням програмних положень, а, здебільшого, наборами загальних фраз і неконкретних обіцянок.

Можливо, також, що праві ті аналітики, які вважають, що передвиборний бренд Солов’я «перегорів». Якщо, скажімо, Прокопів надто пізно почав свою передвиборну компанію, то Соловей почав її зарано. На фінальному етапі мерських перегонів він виглядав як стомлена реплікація чогось звичного, як брендові фігура, зліплена із технологій «а ля Черновецький» та самоповторів. Електорат, образно кажучи, за три роки стомився від непримиренної громадянської позиції власника «Парк-Готелю».

Окрім того, штаб Солов’я не зміг вчасно відреагувати на нав’язане конкурентами позиціонування свого кандидата як людини, яка хоче повернути свої кредитні борги за рахунок міста. Коли таке позиціонування запрацювало на рівні «політичної вулиці» як «мультиплікатор чуток», доля виборів мера була вирішена. За Анушкевичуса виборці голосували як за рятівника.

Той самий «образ рятівної сили» забезпечив перемогу у Івано-Франківську ВО «Свободи». Перемогу як за партійними списками, так і на мажоритарних округах. Місцеві ЗМІ (які, до речі, перебували під реальним контролем конкурентів «Свободи») створили настільки переконливий «жахливчик» про тотальний наступ «донецьких бандитів» і «русифікаторів-табачників», що значна (і як виявилось – вирішальна) частина міського електорату зовсім забула про комуналку, дахи, під’їзди і комунікації. Настрашені люди реагували лише на інформаційну домінанту «Україна в небезпеці!» А в якості рятівника найкраще підійшла «Свобода», в якої ніколи не спостерігалось феномену «тушок». Тобто, ситуативно лише імідж «Свободи» був вільним від найстрашнішого політичного кошмару української політики – повсюдного зрадництва.

«Свободу» обрали не для ремонту труб і тротуарів, а для перетворення Івано-Франківська у неприступну фортецю українства. Рецидиви хуторянського мислення, травмована репресіями історична пам’ять та політичні фантазії нашарувались тут на реальні страхи населення краю щодо збереження своєї культурно-національної ідентичності.

Те, що «Свобода» має більшість у майбутній міській раді (33 голоси) кидає певну тінь на блискучу перемогу Анушкевичуса, який в майбутній каденції не матиме ні фракції УНП, ані ручного «Блоку за В. Анушкевичуса». Єдина фракція з якою в мера передбачаються добрі стосунки – це прокопівський «Фронт Змін». Не густо.

В. Анушкевичусу прийдеться домовлятись з однопартійцями Р.Марцінківа. Останній практично автоматично отримує посаду секретаря міської ради, до «Свободи» однозначно переходять гуманітарний та економічний блоки міськвиконкому. Небезпечну для іміджу «соціалку» «свободівці» можуть віддати своїм потенційним союзникам. Наприклад, «Третій силі», чий лідер Соловей має неабиякий досвід в організації соціальних аптек і магазинів :), або «Нашій Україні», якщо останній політкоректні «проевропейці» Ющенко і Наливайченко дозволять офіційно блокуватись з радикальними націоналістами.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


Коментарі (27)

Çàãðóçêà...

Попус 2010.11.03, 00:13
Пройшлися по штабу соловя - хлопи у повному г...ні. І правильно. Команду на смітниках не підбирають. А хто хто керував штабом Анчоуса? Знову той проктолог?
Андрій 2010.11.03, 00:15
"Небезпечну для іміджу «соціалку» «свободівці» можуть віддати своїм потенційним союзникам. Наприклад, «Третій силі», чий лідер Соловей має неабиякий досвід в організації соціальних аптек і магазинів :)" Дуже влучно сказано! У такому випадку Соловей міг би на ділі показати, що він за птиця. Хоча йому зараз, певно, не до того))
Гога 2010.11.03, 00:20
Юрє сєйчас нє до того. Он в страданіях і готовіт фальсіфіхахаторам повний зві... тобто капець. Якраз надягає бурку і шабляку. А ззаду з біноклем стоїть вірна Анька Карась-кулємьотчіца і каже: "всьо будєт чьотко, солобонюшко, тая клята літовська гніда пагібнєт пад чоботом трудящагося народу!"
Попус 2010.11.03, 00:34
тепер жодна новонароджена дівчинка у Франківську не буде названа ганебним іменем "Ліза"! Тіко "Леся"! Про це буде спеціальна постанова нової міськради
Андрій 2010.11.03, 00:52
2Попус Вам смішно, але я був би не проти такої постанови)
Гога 2010.11.03, 00:53
В ніч на 3 листопада в натальному центрі народились два хлопчики. Одного назвали Василем на честь Чуднова, а другого Іриною на честь Фаріон
Попус-Андр 2010.11.03, 01:09
Я теж:)
Борозненко 2010.11.03, 10:17
Добрий професійний коментар "Фіртки-магус". Респект. А лописувачі на рівні, що нижче за плінтус
До Борозне 2010.11.03, 11:15
Ти само на рівні підвального таргана. А коменти - то голос народу. Того самого народу який таки оборзененки зневажають. Але народ сьогодні підняв голову і обрав "Свободу". Нехай вони молоді і неграмотні, але більшовицькі комісари теж були такими, а підірвали півсвіту. Ми ще побачимо Глобус України! Слава героям!
До поперед 2010.11.03, 11:35
Йди, зроби собі клізму. Помагає від запаморочення мозку
Клізма 2010.11.03, 11:37
Я зараз зайнята. Я у Пташка в дупі і мені там добре. Як він класно верещить!!!
G20 2010.11.03, 12:11
Бедный бедный Соловей. Мне его уже жалко. Во Франковске такие жестокие люди, любят посмеяться с чужого горя.:(
неДопитили 2010.11.03, 12:36
Допитливий мабуть із штабу пташки із клізьмою в дупі :-) Хоча навряд чи їм зараз до перегляду інтернет сайтів.
Білий Змій2 2010.11.04, 04:28
"Свобода" в Івано-франківську буде копіювати дії львівського "старшого брата", бо мозковий центр "Свободи" знаходиться у Львові. Як робитимуть там, так через тиждень робитимуть місцеві динозаврики. Так що якщо наші тутешні аналітики хочуть щось спрогнозувати, то їм варто вивчати дії львівських соціал-націоналістів
G20 2010.11.04, 07:22
Белому Змею: Чтобы копировать львовян, тоже надо мозги иметь. А тут с мозгами под вопросом. Я вот покопался в биографиях ребятишек,которые прошли по спискам "Свободы",порасспросил знающих людей и картина какая то мрачная. они в школах плохо учились.
G20 2010.11.04, 07:26
И ещё. Есть вопрос: а как вообще национализм сочетается с городской жизньою начала 21 века? Гитлер считал город и нацизм несовместимыми, он планировал разрушить города и переселить немцев в сёла. Может сделать что-то такое на Галичине?:)
Клізма 2010.11.04, 07:29
Яволь, гер Ж20! Почнемо руйнувати Франек з тих почвар, що їх набудував Тимків. А потім переселимося до села і будемо там ліпити глечики. А дурні маскалі нехай літають у космос і роблять атомні станції.
Ганна 2010.11.04, 13:00
Франківськ завжди був селом і то не є проблема останніх десятиліть, а проблема його від 1662 року. наші любителі історії все наголошують на МАгдебурзькому праві, а тоді кожне укріплення мало таке право для того, щоби заманити жидів і вірмен з грошима. Франківськ ніколи не був містом.
G20 2010.11.04, 13:05
А я, уважаемая Ганна, помню Франковск советских времён, когда это был полноценный и удобный для жизни город. Функционировали все городские службы и утром в 6 часов поливальные машины орошали все городские клумбы. И те агрессивные наркающие сельськие типы, которые теперь заполнили улицы и кафе, тогда сидели на базаре и продавали творог, а не пёрлись в центр. Тогдашняя центровая публика була очень интеллигентная, особенно по сравнению с Винницей и хмельницким, где мне тоже тогда пришлось пожить.
555 2010.11.04, 13:19
Яка різниця село чи місто? Головне, щоби керували представники титульної (кореневої) нації. Інакше зайди зроблять все, щоби справжньому українцеві було незручно перебувати в тому місті. Я хочу бачити навколо себе людей у вишиванках, українські колиби, глечики, портрети Кобзаря. тоді мені добре. А якщо навколо зображення чужинців у пихатих золотих рамах або якісь індійські ідоли, то мені це чуже.
Попус 2010.11.04, 21:49
Пташка ще сіпається. агонія, панове, агонія. Де Клізма, треба ж рятувати Пташку!
Швагро 2010.11.04, 22:00
Тут не клізму тра вставляти, а насос.
Повстанець 2010.11.04, 22:35
Всі на Майдан за Соловя! Хто вийде до 12.00 отримає аж 3 кіля гречки з довгоносиками.
Мєнт 2010.11.04, 23:08
Ми вас чекаємо н амайдані. Приходьте. Обіцяємо рус партизанам гарячий чай, смачну їжу і нашу гостинність. Виходьте, не бійтеся, два-три зламані ребра то зовсім не трагедія, а початок героїчної політичної карьєри.
Оксана 2010.11.05, 00:41
Нас хочуть залякати? Ми на своїй землі і ви нас не залякаєте.
муха 2010.11.05, 09:48
Нах ви комусьздались, щоби вас лякали. самі налякані і сидите по вуха в г...
Юзефа 2010.11.07, 13:26
Ми з Оксаною разом ходимо до Союзу Українок. Вона дуже добра подруга, молиться кожного дня, читає поеми Ольги Бабій і ще незайманка. Якби таких у Франківську було більше, місто стало би справжнім осередком духовності.
21.02.2020
Ростислав Ковтун

Яке найулюбленіше заняття українців? Правильно — рахувати гроші, особливо чужі, а особливо, якщо це гроші чиновників.

1251
19.02.2020

Про місце театру і його роль, сучасного глядача та мистецтво, відмову від політичної кар’єри та плани на 2020-й.

369
15.02.2020
Марія Лутчин

"Nissan Leaf" створив своєрідний феномен серед електромобілів в Україні. Сьогодні цей автомобіль є одним із найпоширеніших і найулюбленіших електрокарів серед українських водіїв.

609
11.02.2020

За підсумками попередніх сесій прикарпатські мажоритарники 93 рази виступали ініціаторами законотворчих ініціатив – 87 разів були ініціаторами законопроєктів, а 6 разів – ініціаторами проєктів Постанов.

5357
10.02.2020
Люся Грибик

Нещодавно Прикарпаття сколихнула новина про смерть 18-річної студентки від анорексії. Дівчина займалась сироїдінням, аж поки вага не знизилася до критичного рівня. Врятувати її не вдалось...

1409
09.02.2020
Ростислав Ковтун

У Франківську люди намагаються завадити повторному продажу своїх недобудованих квартир та сподіваються на закон.

15777 6

Нещодавнє призначення вже ексголови Івано-Франківської ОДА на високу урядову посаду прямо не стосується якихось преференцій чи переваг для конкретного регіону або області.

605

Інформація насправді ніколи не була зброєю, як не дивно — здебільшого вона заважає.

331

Напевно, усі знають, що у наш часте, що ми звикли називати “політикою”, має кілька рівнів. 

925

У вересні 2018 року до першого класу вступили діти, які навчатимуться впродовж 12 років за Концепцією Нової української школи.

1260 1
20.02.2020

Неопізнані літаючі об’єкти (НЛО) над Карпатами спостерігали багато людей. Неймовірні історії про аномальні явища в Карпатах, які гуцули не могли вигадати. Шокуючі розповіді очевидців про зустрічі в горах з космічними прибульцями.  

568
11.02.2020

Хто такі мольфари, чим вони займаються та чи справді володіють надприродними силами.

3445 1
26.01.2020

Посадковий апарат "Чан'е-4" і ровер "Юйту-2" надіслали нові знімки, отримані на поверхні зворотної сторони Місяця.

1671 1
08.02.2020

Сім'я Гюрджян з Лисичанська виховує 10 прийомних дітей.

933
28.01.2020

Сьогодні місцевим жителям та гостям Івано-Франківська вже звично, що Архікатедральний і Митрополичий собор Воскресіння Христового, або як у народі просто кажуть «катедра»...

1671
11.02.2020

Одного разу почалася сильна злива. Всі діти прибігли додому, але наймолодшої доньки не було.

697
20.02.2020

Відновити цноту і знову стати незайманою - такі операції стають дедалі популярнішими в ‎Україні, кажуть лікарі.

4939 1
19.02.2020

Ніщо не об'єднує людей так, як подвійна веселка. Прекрасне видовище вразило жителів Івано-Франківська у вівторок пообіді.

3038
18.02.2020

Звідки на вулицях кінь наразі невідомо. Пошуками власника тварини зайнялися правоохоронці.

2543