Підсумки тижня. Весняне загострення міського «безвладдя»

 

Початок весни – традиційний період своєрідного «безвладдя» в Івано-Франківську. Після зимових свят, численних вихідних  в мешканців міста активізовуються почуття зогостреної уваги до благоустрою в обласному центрі. Міська влада заходить в стан ступору перед зверненнями, скаргами, мітингами, діями громадських активістів і небайдужих містян.

 До типово жахливого стану доріг в Івано-Франківську в березні додались ряд інших проблем: початок продажу в одному з вагончиків на вулиці Вітовського (центр!) шаурми, маючи дозвіл від міськради лише на реалізацію української автентики і сувенірів, де ще раніше винахідливий підприємець спробував облаштувати валютний обмінник; лобіювання спорудження в Меморіальному сквері позаду Драмтеатру замість каплички нової церкви, яка згідно із запропонованим проектом відверто дисонує з ансамблем скверу; активізація апетиту забудівників, один з яких планує використати внесення змін до Генплану міста для багатоквартирної забудови території міського озера зі сторони вулиць Ленкавського та Гурика з незначною ділянкою під «озеленення»; прагненням перевізників протиснути затвердження виконкомом нових тарифів на проїзд в міському громадському транспорті без виконання попередніх зобов’язань перед владою та іванофранківцями.  

Наразі міська влада ніяк не може вийти з зимової сплячки. Хоч місцеві вибори вже скоро, та шансів залишитись при владному кермі в нинішньої команди міського голови і більшості представників виконкому невеликі. А клубок проблем з кожним днем зростає. Чи не єдиним світлим променем стало те, що іванофранківський виконком на початку тижня не погодив підвищення тарифу на вивіз сміття для мешканців міста, чого вимагали підприємства, які займаються вивезенням побутових відходів.

А в понеділок, 16 березня, у виконкомі пройшли непрості громадські слухання щодо підвищення вартості проїзду в міському громадському транспорті. Перевізники хочуть зростання вартості проїзду, натомість не палають бажанням встановити в автобусах GPS-трекери та зареєстровані квитки (повинні були зробити ще минулого року), систематично порушують ПДР, що створює численні затори в центральній частині міста, особливо в години-пік; інколи - етичні норми, завчасно сходять з маршрутів у вечірній час. Вже ніхто не говорить про встановлення в автобусах касових апаратів, які при оплаті за проїзд видають пасажирам підтвердження, на якому вказана дата, ціна, маршрут, перевізник, контролюючий орган.

Тож чи не час вести мову про те, що невиконання попередніх зобов'язань перед міською владою та громадою Івано-Франківська має призвести до перегляду тарифу 2,75 грн. У БІК ЗНИЖЕННЯ до попереднього розміру - 2 грн.? Якщо щось не влаштовує певних перевізників - нехай ідуть з ринку. Прийдуть інші. Впевнений, що навіть такі умови не призведуть до зменшення кількості бажаючих взяти участь в наступному конкурсі на перевезення в Івано-Франківську. Але чомусь ніхто – ані міська влади, ані громадські активісти не ставлять питання таким чином. Натомість активісти говорять про потребу облаштування автобусів GPS-трекерами за рахунок коштів міського бюджету або ж надання перевізникам муніципального кредиту на це.

Перевізники постійно шантажують міську владу страйком. А міський голова Віктор Анушкевичус інерційно твердить про те, що тариф буде підвищено, бо зросла вартість солярки та запчастин. Мер говорить про 3 – 3,5 гривні за проїзд. За кілька ж днів чуємо в ході громадських слухань цифру 5 грн. від перевізників і 4 грн. від влади.

Театр абсурду, в якому мешканці Івано-Франківська виявились звичайними маріонетками.

Чому ж не оголосити загальноміський бойкот перевізникам? Один день грошових втрат змусить перевізників замислитись. Один день можна скористатись послугами таксі, попросити підвести на роботу родича, друга, знайомого, врешті пройтись пішки. Цей день бойкоту дасть можливість громаді міста диктувати свої умови не лише перевізникам,а й міській владі, якій вже час робити чіткі кроки щодо створення конкурентноспроможного комунального транспортного підприємства в Івано-Франківську. Окрім того треба добитись встановлення єдиної тарифної сітки для перевізників в умовах наступного конкурсу на маршрути. В такому разі виявиться чи громада міста таки є, чи це суто аморфне поняття...

В соціальних мережах після понеділкових слухань по перевезеннях заявили про себе «пішоходоактивісти». Але ініціатива наразі виглядає такою, що спонукає хіба до якихось подальших роздумів та без системних дій слугуватиме приводом для кепкувань. Потрібно діяти, інакше залишимось фактично рабами перевізників.

Ще однією ложкою дьогтю для міської влади став найгучніший за останні роки (після історії Гаркота-Колковського-Ломея) корупційний скандал. Затримано директора Фонду комунального майна в Івано-Франківську Богдану Чупірчука, який за попередньою інформацією, вимагав хабар за проведення конкурсу щодо надання частини муніципального приміщення стадіону «РУХ» з метою приватного використання. Пізніше Віктор Анушкевичус скаже, що справа Чупірчука – чорна пляма на все місто. Однак чи матиме це вже якесь значення…

Весняний авітаміноз минає. Будемо сподіватись, що суттєво гірше не стане.

 

 

Джерело: http://ankontr.if.ua/?page=digest&p_id=47449


22.03.2015 Василь Кедик 2310 2
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2427
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19540
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1748
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1221 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2269
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3875

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

140

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2011

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

698

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1312
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

908
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24404
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

639
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

612
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

748
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1643
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8053
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

492
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

782
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2057 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

739