Підсумки тижня. Весняне загострення міського «безвладдя»

 

Початок весни – традиційний період своєрідного «безвладдя» в Івано-Франківську. Після зимових свят, численних вихідних  в мешканців міста активізовуються почуття зогостреної уваги до благоустрою в обласному центрі. Міська влада заходить в стан ступору перед зверненнями, скаргами, мітингами, діями громадських активістів і небайдужих містян.

 До типово жахливого стану доріг в Івано-Франківську в березні додались ряд інших проблем: початок продажу в одному з вагончиків на вулиці Вітовського (центр!) шаурми, маючи дозвіл від міськради лише на реалізацію української автентики і сувенірів, де ще раніше винахідливий підприємець спробував облаштувати валютний обмінник; лобіювання спорудження в Меморіальному сквері позаду Драмтеатру замість каплички нової церкви, яка згідно із запропонованим проектом відверто дисонує з ансамблем скверу; активізація апетиту забудівників, один з яких планує використати внесення змін до Генплану міста для багатоквартирної забудови території міського озера зі сторони вулиць Ленкавського та Гурика з незначною ділянкою під «озеленення»; прагненням перевізників протиснути затвердження виконкомом нових тарифів на проїзд в міському громадському транспорті без виконання попередніх зобов’язань перед владою та іванофранківцями.  

Наразі міська влада ніяк не може вийти з зимової сплячки. Хоч місцеві вибори вже скоро, та шансів залишитись при владному кермі в нинішньої команди міського голови і більшості представників виконкому невеликі. А клубок проблем з кожним днем зростає. Чи не єдиним світлим променем стало те, що іванофранківський виконком на початку тижня не погодив підвищення тарифу на вивіз сміття для мешканців міста, чого вимагали підприємства, які займаються вивезенням побутових відходів.

А в понеділок, 16 березня, у виконкомі пройшли непрості громадські слухання щодо підвищення вартості проїзду в міському громадському транспорті. Перевізники хочуть зростання вартості проїзду, натомість не палають бажанням встановити в автобусах GPS-трекери та зареєстровані квитки (повинні були зробити ще минулого року), систематично порушують ПДР, що створює численні затори в центральній частині міста, особливо в години-пік; інколи - етичні норми, завчасно сходять з маршрутів у вечірній час. Вже ніхто не говорить про встановлення в автобусах касових апаратів, які при оплаті за проїзд видають пасажирам підтвердження, на якому вказана дата, ціна, маршрут, перевізник, контролюючий орган.

Тож чи не час вести мову про те, що невиконання попередніх зобов'язань перед міською владою та громадою Івано-Франківська має призвести до перегляду тарифу 2,75 грн. У БІК ЗНИЖЕННЯ до попереднього розміру - 2 грн.? Якщо щось не влаштовує певних перевізників - нехай ідуть з ринку. Прийдуть інші. Впевнений, що навіть такі умови не призведуть до зменшення кількості бажаючих взяти участь в наступному конкурсі на перевезення в Івано-Франківську. Але чомусь ніхто – ані міська влади, ані громадські активісти не ставлять питання таким чином. Натомість активісти говорять про потребу облаштування автобусів GPS-трекерами за рахунок коштів міського бюджету або ж надання перевізникам муніципального кредиту на це.

Перевізники постійно шантажують міську владу страйком. А міський голова Віктор Анушкевичус інерційно твердить про те, що тариф буде підвищено, бо зросла вартість солярки та запчастин. Мер говорить про 3 – 3,5 гривні за проїзд. За кілька ж днів чуємо в ході громадських слухань цифру 5 грн. від перевізників і 4 грн. від влади.

Театр абсурду, в якому мешканці Івано-Франківська виявились звичайними маріонетками.

Чому ж не оголосити загальноміський бойкот перевізникам? Один день грошових втрат змусить перевізників замислитись. Один день можна скористатись послугами таксі, попросити підвести на роботу родича, друга, знайомого, врешті пройтись пішки. Цей день бойкоту дасть можливість громаді міста диктувати свої умови не лише перевізникам,а й міській владі, якій вже час робити чіткі кроки щодо створення конкурентноспроможного комунального транспортного підприємства в Івано-Франківську. Окрім того треба добитись встановлення єдиної тарифної сітки для перевізників в умовах наступного конкурсу на маршрути. В такому разі виявиться чи громада міста таки є, чи це суто аморфне поняття...

В соціальних мережах після понеділкових слухань по перевезеннях заявили про себе «пішоходоактивісти». Але ініціатива наразі виглядає такою, що спонукає хіба до якихось подальших роздумів та без системних дій слугуватиме приводом для кепкувань. Потрібно діяти, інакше залишимось фактично рабами перевізників.

Ще однією ложкою дьогтю для міської влади став найгучніший за останні роки (після історії Гаркота-Колковського-Ломея) корупційний скандал. Затримано директора Фонду комунального майна в Івано-Франківську Богдану Чупірчука, який за попередньою інформацією, вимагав хабар за проведення конкурсу щодо надання частини муніципального приміщення стадіону «РУХ» з метою приватного використання. Пізніше Віктор Анушкевичус скаже, що справа Чупірчука – чорна пляма на все місто. Однак чи матиме це вже якесь значення…

Весняний авітаміноз минає. Будемо сподіватись, що суттєво гірше не стане.

 

 

Джерело: http://ankontr.if.ua/?page=digest&p_id=47449


22.03.2015 Василь Кедик 1919 2
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2004
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1878
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1877
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5569 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2169 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1530

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

770

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

833

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1040

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1021
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1793
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3699
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10285
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26170
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10208 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7735
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

917
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

251
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

280
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

402
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1303
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

902