Підступний анальгін

 

Для лікування хронічного болю багато хто звертається за допомогою до анальгіну. Це ненаркотичний знеболюючий засіб. Його продають без рецепта і коштує він недорого.

 



Форми анальгіну

Міжнародна назва анальгіну - метамізол натрій. Так що якщо ви прочитаєте на упаковці з незнайомим вам назвою знеболюючого препарату "метамізол natricum" або "метамізол натрію", то знайте, що це анальгін.

Вітчизняна фармакологічна промисловість випускає анальгін в 3 видах: таблетки по 500 мг, 25% і 50% розчин для ін'єкцій і свічки «Спаздолзін» по 650 мг. Існують також «дитячі» форми анальгіну - таблетки по 50, 100 і 150 мг і свічки по 200 мг.

Максимальна доза для дорослої людини - 3 г препарату на добу, для внутрішньовенних ін'єкцій добова доза становить 2 г. Не рекомендується приймати за один прийом більше 1 г. Дитяча доза - 5-10 мг на один кілограм маси тіла 2-4 рази на день.

 



Побічні ефекти

Безперечно, анальгін - це ефективне болезаспокійливий, протизапальний і жарознижуючий засіб. Але не варто забувати про його підступні побічні ефекті. Найголовніший з яких - пригнічення кровотворення. Тривалий прийом анальгіну може призвести в кращому випадку до зниження імунітету, а в гіршому - до важких захворювання крові.

Випивши одну таблетку, ви не завдасте себе шкоди. Проте якщо брати анальгін регулярно і тривалий час, то потрібно зробити аналіз крові і подумати про замінниках анальгіну - наприклад, про ібупрофен.

Не можна приймати анальгін при проблемах з роботою нирок. Крім того, після прийому препарату в окремих випадках спостерігалися алергічні реакції аж до анафілактичного шоку.

Дітям анальгін приймати не бажано, краще замінювати його парацетамолом. Анальгін можна дати дитині тільки при дуже високій температурі і обов'язково під наглядом лікаря. Незважаючи на обмеження МОЗ на використання анальгіну в педіатрії, 20% педіатрів призначають його дітлахам.


Варто утриматися від застосування анальгіну і вагітним жінкам, особливо в перші три та останні півтора місяці. Абсолютно протипоказаний анальгін новонародженому до трьох місяців!

Анальгін продається не тільки в чистому вигляді. Він міститься в баралгіні і спазмалгіні - у поєднанні з ще двома препаратами, які усувають м'язові спазми. У темпалгіні анальгін виступає в парі з заспокійливим засобом - темпідіном. А пенталгін - це тандем анальгіну, наркотичного анальгетика кодеїну, заспокійливого фенобарбіталу та кофеїну.

Невірно думку про те, що ліки, в яких анальгін міститься разом з іншими компонентами, безпечніші. Швидше навпаки. Так, поєднання анальгіну і кофеїну (в пенталгіні) набагато небезпечніше «чистого» анальгіну.

Взагалі абсолютно безпечних ліків не існує. Побічні ефекти можуть виникати після лікування навіть найменш шкідливим препаратом. Візьмемо той же парацетамол. Його застосовують майже у всьому світі як анальгетик і жарознижуючий засіб. Він не впливає на кровотворення, як анальгін, і не подразнює слизову оболонку шлунково-кишкового тракту, як аспірин. Всесвітня організація охорони здоров'я навіть дала добро на його використання у ліках для малюків. Але! Парацетамолу не можна приймати багато. Є ризик токсичних явищ аж до ураження клітин печінки і нирок, що загрожує життю.

Подумайте, чи завжди ви брали знеболювальний засіб за потребою? Для зняття хронічного болю ми часто п'ємо таблетку за таблеткою день за днем. Але ж ми часто вдаємося до ліків навіть при невеликій головного болю, коли можна просто випити гарячого солодкого чаю, відпочити, виспатися.

Сильний періодичний біль ми повинні сприймати як сигнал про те, що з організмом не все в порядку. Значить, пора йти до лікаря. А ми п'ємо таблетку, заглушаємо симптоми хвороби, і забуваємо про неї до чергового нападу. У підсумку ми все одно йдемо до лікаря. Тільки вже з двома проблемами: перша, через яку ми пили таблетки, і друга, що виникла через самого анальгіну.

Звідси висновок: намагайтеся лікувати хворобу відразу, а якщо не можете обійтися без знеболюючих препаратів, дотримуйтесь заходів безпеки. Не пийте анальгін занадто часто і більше двох таблеток за раз. При введенні препарату внутрішньом'язово беріть не занадто короткі голки. Якщо анальгін потрапить під шкіру, він може викликати сильні подразнення. Слідкуйте за станом крові. Не приймайте анальгін на голодний шлунок.

Продаж анальгіну заборонений або обмежений в 34 країнах світу ще з середини 1970-х років. Вітчизняні фахівці знають про серйозні побічні ефекти анальгіну. Через багатьох випадків отруєння анальгіном в 1993-2000 рр.. гематологи і фармакологи виступали за повне зняття цього препарату з виробництва. Зрештою, вирішено було його залишити. Це пояснюється просто: на анальгін в нас величезний попит, він лідер за кількістю проданих упаковок знеболюючих засобів.



www.medknow.ru


13.01.2012 22846 1
Коментарі (1)

Olena 2012.09.23, 16:25
Анальгін це страшні таблетки, у сестрички(17 років) дуже розболілась голова, під рукою був лише анальгін, випила таблетку, через 2 хв різко розпухло лице, тіло все вкрилось прищами, пішла алергія, обморок, не могли в себе привести її,ледве спасли, відразу до лікаря відвезли, їй вкололи протиалергії щось, ніч полежала в лікарні під наглядом,оце вам одна таблетка обезболюючого, я такий стрес перенесла!!!сама заспокійливе пила пару днів після цього, доречі в неї сильна алергія на парацетамол!!! знайомий фармацевт сказала,що зараз його добавляють туди, куди не треба...
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

625
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2242
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1989
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2015
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6022 53
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2294 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

171

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

983

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

985

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1233
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

466
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1921
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3823
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26335
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

418
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10331 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7872
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

423
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

423
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

506
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1435
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

1026