агенція новин

"Під Високим Замком": Завтра у Франківську стартує восьмий польський кіномарафон

З 8 по 14 листопада в Івано-Франківську відбуватиметься Перегляд сучасного польського кіно Під Високим Замком”.

Вже увосьме мешканці столиці Прикарпаття матимуть змогу долучитися до найбільшої презентації сучасної польської кінематографії у Центральній та Східній Європі, пише Фіртка.

Головною метою Перегляду є промоція польського кіномистецтва та забезпечення умов для ближчого контакту з польським кінематографом, що, поза сумнівом, є цікавою відповіддю на потреби, очікування та пошуки шанувальників польського кіно.

Важливою метою є піднесення, особливо в молодого покоління, загального рівня знань про культурну спадщину Польщі, а також історію та сучасні суспільні проблеми західного сусіда України.

"Програму зустрічей із сучасною польською кінематографією ми творимо з думкою про те, щоб полегшити прийняття рішення щодо походу в кінотеатр. Цікаві фільми та символічна ціна квитка – це добрі аргументи. А хто з нами від початку, той знає, що з широкого спектру фільмів кожен із наших гостей вибере те, що його найбільш цікавить. Завдяки перегляду „Під Високим Замком” дуже легко поміняти зручні власні чотири стіни на зручні крісла та неповторну атмосферу темного кінозалу”, - розповіли організатори.

Особливістю цьогорічного Перегляду є:

  • Фільм „Кур’єр” режисера Владислава Пасіковскєго. Це вже другий фільм цього режисера, який відкриває свято польського фільму у Івано-Франківську. У 2014 році івано-франківська публіка мала можливість подивитися фільм „Джек Стронґ” про драматичну долю полковника Ришарда Кукліньского, людину, яка можливо запобігла Третій світовій війні…
  • Фільм „Планета самотніх 2”, де Аня і Томек переживають серйозну кризу у своїх стосунках. Він – відомий шоумен, зовсім не планує ставати розсудливішим. Натомість вона хоче серйозних стосунків. На горизонті з’являється Александр – захоплений Анею мільйонер, який переконаний, що ніхто інший не підходить йому краще ніж романтична вчителька музики. Продовження любовних перепитій двох симпатичних героїв, яких також полюбила івано-франківська публіка…
  • Фільм „День шоколаду” – Моніка і Давід тужать за найближчими. Їхньою зброєю у тяжкій боротьбі з тугою за тими, кого немає, є уява. Завдяки таємничому Стрибуну Часу вони знайомляться з магічним світом, у якому живе Пожирач Понеділків та багато інших незвичайних постатей. Вони повинні дізнатися як повернути час і що зробити, щоб втекти від Відьми, яка викрадає спогади. Казка про любов, яка розповідає про світ дорослих очима дітей.
  • „Забава, забава” – зворушлива історія трьох жінок-алкоголічок, які можуть жити поруч з нами. Знаменита заввідділу хірургії, енергійна пані прокурор і приваблива та здібна студентка доброго вишу, яким власна слабкість здається лише безневинною забавою, змушені будуть зіткнутися із наслідками своєї залежності. Чи в момент життєвого падіння вони знайдуть у собі силу, щоб перемогти демона алкоголізму, що знищує їхнє життя?

Традиційно Перегляд супроводжуватиме ряд культурних подій, пов’язаних насамперед з тематикою кіно. Окрім цього, заплановано проведення інших заходів, які  популяризуватимуть сучасну польську культуру.

Ключовим елементом проєкту є ціна квитка у кіно, яка становить 35 грн. Саме вона є одним з факторів, який значною мірою підвищує зацікавлення некомерційним проєктом. Культурні події високої якості та класу самі притягують увагу глядачів, що підтверджують не тільки приклади багатьох закордонних кінофестивалів, але і сім великих, успішно закінчених етапів Перегляду.

У цьому році буде представлено 22 фільми. Також франківців запрошують на:

Виставку „Ян Новак-Єзьораньскі. Місія: Польща” присвячену незвичайній біографії легендарного Кур’єра з Варшави. Під конспіративними прізвищами він п’ять разів подорожував по окупованій Європі як кур’єр Польської підпільної держави. Після війни Ян Новак-Єзьораньскі не перестав боротися за незалежність своєї країни. Майже чверть століття він керував польською радіостанцією Вільна Європа. Для багатьох поляків передачі РВЄ були основним джерелом інформації, адже вона була відсутня у засобах масової інформації ПНР, які були під цензурою.

Фортепіанний речиталь Павла Ковальського, польського піаніста з видатним мистецьким доробком. Піаніст виступав на відомих європейських та американських сценах, є лауреатом багатьох нагород і відзнак на міжнародних конкурсах піаністів. З нагоди приєднання Польщі до ЄС один з французьких журналів назвав його однією з чотирьох найцікавіших постатей Польщі. Для івано-франківської публіки він виконає спеціальний концерт з нагоди національного свята Незалежності Польщі. Ми почуємо твори Ігнаци Яна Падеревського, Фридерика Шопена та музику до польських фільмів.

Урок історії в кіно – це традиційний освітній блок скерований насамперед до молоді та студентів. Цього разу молодь з Івано-Франківська зможе переглянути короткі фільми з серії „Історія у живих картинах”. Це дуже цікава форма вивчення історії через контакт з витворами мистецтва, які стосуються конкретних подій та історичних постатей. Після чималої кількості історичних фактів на учасників Уроку історії чекатиме ще одна кінонесподіванка – солодкий, казковий десерт.

Білий Слон „Під Високим Замком” поєднаний з вернісажем фотовиставки „Білий Слон”. Карпатському Білому Слону 29 липня виповнився 81 рік. Він гордо стоїть на Чорногірському Піп Івані і з висоти 2022 метрів споглядає на мальовничі верхівки Східних Карпат, залишаючись символом і візитною карткою Чорногори. Вже декілька років Варшавський університет разом з Прикарпатським університетом в Івано-Франківську відновлюють об’єкт та пам’ять про цю колись найсучаснішу в Європі обсерваторію. Про історію та сьогоднішній стан Білого Слона розповідають два документальні фільми: „Обсерваторія” (вир. Польський Інститут в Києві та Студії Східної Європи Варшавського університету) та „Білий Слон” (Кіностудія „Львів”). Фільмам супроводжуватиме фотоподорож у Східні Карпати.

Найновішою ініціативою Кур’єра Ґаліцийського (польське інформаційне ЗМІ в Україні) є кіностудія „Львів”, яка спеціалізується у короткометражних документальних фільмах. Деякі з них вже отримали відзнаки та нагороди на кінофестивалях – зокрема, на фестивалі еміграційних фільмів ЕМІГРА. Під час цьогорічного Перегляду представлять кінотеку Кур’єра Ґаліцийського і покажуть два фільми: „Покутська Троя” та „Ніхто їм не наказував іти”.

Впродовж попередніх семи Переглядів шанувальники кіно в Івано-Франківську змогли переглянути близько 185 польських художніх, документальних, короткометражних та анімаційних стрічок, переважна більшість яких вийшла на екрани у 2010-2018 рр.

З програмою фестивалю можна ознайомитись ТУТ.


фото: Олекса Бутчак

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня

Фотогалерея


07.11.2019 362
Коментарі ()

Çàãðóçêà...

06.12.2019

У порівнянні з минулорічним бюджетом області, бюджет 2020 зменшений майже втричі.

425
04.12.2019
Марія Лутчин

Chevrolet Volt входить у ТОП-10 найпопулярніших у світі плагін-гібридів у плані максимально довго «чистого» електропробігу.

661
25.11.2019
Лілія Горковенко

Статистика доволі моторошна та невтішна. Тому Фіртка разом із поліцією вирішили розібратися, що ж є причинами аварійності на дорогах, у який час трапляється найбільша кількість ДТП і які дороги Прикарпаття є "лідерами" щодо смертності.

3002 2
21.11.2019
Люся Грибик

Біг – простий і ефективний спосіб стабілізувати вагу та підтримувати тіло у формі. Допомагає зменшити ризики небезпечних захворювань, продовжує тривалість та якість життя, покращує настрій і самооцінку.

1181
19.11.2019

Явище корупції «живе» у політиці, бізнесі, освіті, охороні здоров'я, у системі соціального забезпечення, у силових структурах і стало для українців нормою залагодження багатьох питань. 

1411 1
18.11.2019
Олена Британська

Як координується інвестиційна діяльність в місті, до чого тут ментальність та на які проєкти Івано-Франківськ залучив кошти.

3236

Потужна парламентська фракція, нові обличчя, творча інтелігенція, лідери думок, незаангажовані в болоті політики.

198

Які тільки не носяться ідеології  політиків, депутатів і провладних журналістів з приводу  позитиву продажу землі.

1472 1

Невже «загнув» Павло?… Ціна моста – не більше п’ятиста (як ви читали), а лиш 212?! Що насправді – з’ясуємо на підставі досі неопублікованих(!) документів… Виявляється, ІФ ОДА ще 30.06.17 розпорядилась (№3

2885 2

Щодо нецільового використання бюджетних коштів. Почекаємо реакції влади для подальших дій.

1855
06.12.2019

Біля села Бережниця Верховинського району на хребті Синиці є скельний коридор — місце, яке з давніх-давен вважається межею світів.

399
02.12.2019

Ви вірите в інопланетян? А вони у вас вірять. Принаймні, так стверджує карта України, яку науковці-уфологи нещодавно опублікували в нетрях інтернету.

336 1
27.11.2019

Військово-морські сили США підтвердили достовірність зйомки, яка зафіксувала імовірні невпізнані літаючі об’єкти.

667
06.12.2019

Впродовж двох днів делегати з усіх парафії нашої Архієпархії будуть роздумувати та давати конкретні пропозиції щодо даної тематики.

627
02.12.2019

На завершення Божественної Літургії Владика привітав усіх іменинників – Платонів та Романів, бажаючи Божого благословення та всіх Господніх ласк.

628
27.11.2019

Дівчинка приїхала в село, де нікого не знала. Вона поскаржилася татові...

645
10.12.2019

Українська співачка Тіна Кароль та молдавський артист Дан Балан вдвох прокоментували, на якій стадії стосунків вони перебувають.

4794
09.12.2019

Якби вибори відбулися наступної неділі, то 64% опитаних на них пішли б, 13% - скоріше так, чим ні, 6% - скоріше ні та 9% однозначно ні.

1500
08.12.2019

У тих, хто часто подорожує сторінки паспорта швидко закінчуються. Також це є зручним для дітей до 16 років, оскільки термін дії їх паспорта становить 4 роки.

5201 3
07.12.2019

Франківський фотограф Руслан Веселий зняв захопливі кадри зимового нічного Івано-Франківська з висоти пташиного польоту.

1145