У проекті реконструкції солодового цеху Івано-Франківського пивзаводу, що є пам’яткою архітектури, знайшли порушення.
Про це сьогодні повідомив начальник відділу охорони культурної спадщини міського департаменту архітектури Володимир Ідак.
Солодовий цех – це частина комплексу «Івано-Франківського пивзаводу» і є однією з рідкісних пам’яток промислової архітектури початку 18 століття.
Деталі у сюжеті ТРК Карпати:
Довідка Фіртки:
Івано-Франківський пивзавод або Пивоварний завод — пам'ятка архітектури національного значення у місті Івано-Франківськ. Пам'ятка є рідкісним зразком промислової архітектури України другої половини XVIII століття. Охоронний номер 1137.
Комплекс заводу складався з двох цехів – солодового і варного. У підвалах варного цеху відбувався процес доброджування пива. З 1905 року і до Другої світової війни варінням пива на Станиславівській броварні займався Пйотр Зедельмайєр з родиною.
Завод при ньому носив назву «Browar Parowy Sedelmajera Sp.zoo». У радянські часи завод продовжував функціонувати. Тут варили пиво «Станіславське», «Гуцульське», «Донецьке», «Жигулівське», «Львівське», «Московське».
У 1996 році завод збанкрутував. У 2003 році пам'ятку було виставлено на аукціон.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Івано-Франківськ втрачає ще одну пам'ятку архітектури (відео)
Примари фабрик і заводів: у пошуках нового життя франківських промзон
Якщо реконструкція, то вже є порушення закону про охорону культурної спадщини. У законі про охорону культурної спадщини поняття реконструкція відсутні.