П’ять депутатів сільської ради Дзвиняцької ОТГ дали підстави для їх відкликання

П’ять депутатів пропустили більше, ніж половину засідань сільської ради у 2018 році – такими є результати дослідження, проведеного молодіжною радою Дзвиняцької об’єднаної територіальної громади. У першому півріччі 2019 ситуація принципово не змінилася: троє з них пропустили усі засідання, один 75%, один – половину. 

Жоден депутат Дзвиняцької сільської ради належно не повідомляє про місце та час прийому громадян, все ж частина – стверджує, що проводить індивідуальні зустрічі з мешканцями. За офіційною інформацією ради звітування депутатів відбуваються у форматі вуличних зібрань (в більшості випадків – стихійно), пише Центр політичних студій.

П’ять депутатів пропустили більше, ніж половину засідань сільської ради

У Законі України “Про статус депутатів місцевих рад” передбачено, що однією з підстав для відкликання виборцями обраного ними депутата місцевої ради є пропуск ним протягом року більш ніж половини пленарних засідань ради (стаття 37).

Троє депутатів сільської ради Дзвиняцької ОТГ за рік пропустили по 70% засідань. Це Сергій Саїв та Андрій Коритан з БПП «СОЛІДАРНІСТЬ», Оксана Олексин з ВО «Батьківщина». Загалом вони за 2018 рік відвідали лише три сесії з десяти.

Позафракційний депутат Дмитро Зваричук та депутат від партії «Рух Нових Сил» Міхеїла Саакашвілі» Тарас Демків пропустили 60% засідань.

У першій половині 2019 року тільки Дмитро Зваричук зменшив кількість пропусків до 50% – він пропустив тільки половину засідань. Оксана ОлексинАндрій КоританТарас Демків не зв’явилися на жодне засідання. Сергій Саїв пропустив 75%. 

Чотири депутати пропустили половину засідань. Зокрема Секретар бюджетної комісії – Микола Боднарук (ВО «Батьківщина»), у 2018-му відвідав 50% засідань, у 2019-му рейтинг відвідуваності кращий – лише 25% пропусків. 

Андрій Герин (БПП «СОЛІДАРНІСТЬ»), Надія Ошколуп («Народний Фронт»), Костянтин Лецин (БПП «СОЛІДАРНІСТЬ») також пропустили половину засідань у 2018 році. 

Ще три депутати не відвідали 40% засідань:  Наталія СемківІгор Курилюк та Геннадій Соколовський (позафракційний). 

Четверо депутатів пропустили 30% засідань: Любов Прокоп’юк, Віталій Костишин, Михайло Солецький, Тарас Дашковець. 

Причини, які депутати вважають серйозними підставами для невідвідування сесій, особливо не різняться. 

Оксана Олексин сказала: «У мене маленька дитина і річ у тім, що, на жаль, не завжди маю з ким її залишити…».

Сергій Саїв, Андрій Герин, Андрій Коритан, Геннадій Соколовський, Дмитро Зваричук, Тарас Демків – стверджують, що зайняті на постійній роботі й не завжди є вільними, щоб прийти на кожне сесійне засідання. 

Як сказав Сергій Саїв, він є начальником Державної Міграційної Служби в області. Геннадій Соколовський – провідний хірург Солотвинської районної лікарні зазначив: «Людські життя безумовно важливіші – у мене часто непередбачувані операції». Андрій Герин  – старший майстер філії «Богородчанський РЕМ», Андрій Коритан – працівник Державного підприємства «Солотвинське лісове господарство», Тарас Демків – працівник Філії АТ «Прикарпаттяобленерго».

Нагадаємо, що згідно зі статтею 32 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»,  на час сесії чи засідання постійної комісії місцевої ради, а також для здійснення депутатських повноважень в інших передбачених законом випадках, депутат місцевої ради звільняється від виконання виробничих або службових обов’язків. 

Окрім цього кожен депутат, за законом, має право подати заяву про складання ним депутатських повноважень. Наприклад, у 2011 році депутатка Дзвиняцької сільської ради Наталія Мельник, не маючи змоги виконувати депутатські обов’язки, подала таку заяву, і за рішенням ради її повноваження були достроково припинені. Наталя Мельник зазначила: “Народивши другу дитину, склала депутатський мандат, чітко розуміючи свою відповідальність і неможливість виконувати депутатську роботу належним чином.”

Десять депутатів ради сумлінно відвідують засідання

Високим рівнем відвідуваності сесійних засідань у 2018-му з відсотком пропусків 10% є: Руслана ВолочійБогдана БеспалькоГалина КостишинАндрій КоританЛілія КрасіличВалентина Мельник.

По 2 засідання у 2018 році пропустили наступні депутати: Ростислав Конечний (позафракційний), Андрій Гринішак (позафракційний).

Лідерами за відвідуваністю засідань (не пропустили жодного засідання) є: секретар ради Дзвиняцької ОТГ – Василь Максимів та Василь Черевко, пенсіонер з Космача.

На всіх засіданнях ради ОТГ був необхідний кворум

Місцева рада є основним органом влади у громаді. Саме на її засіданнях вирішуються усі важливі питання та приймаються важливі й необхідні рішення. Сесійне засідання не може бути чинним, якщо у ньому бере участь менше половини обраних до ради депутатів. Тому молодіжна рада також дослідила скільки засідань ради не відбулося через відсутність кворуму. 

Незважаючи на велику кількість пропусків депутатами засідань, усі засідання ради Дзвиняцької ОТГ за період 2018 рік – перше півріччя 2019 року відбулись – на кожному з них були присутні більше половини депутатів. 

Де можна ознайомитись з графіками прийому депутатів Дзвиняцької ОТГ?

У cтатті 10 Закону України “Про статус депутата місцевої ради” зазначено, що депутат зобов’язаний вести регулярний, не рідше одного разу на місяць, прийом виборців. 

Перед прийомом депутат повинен визначити місце та час проведення прийому та повідомити про це громаду. Як інструмент для повідомлення він може використати вебсайт ради, соціальні мережі, дошки оголошень і повідомляти виборців особисто. 

В процесі дослідження, молодіжною радою не виявлено жодного депутата Дзвиняцької сільської ради, який би належно повідомляв про час і місце прийому громадян. Відсутня така інформація й на офіційному веб-сайті ради.

У відповіді на запит молодіжної ради зазначено: “офіційної інформації від депутатів про кількість проведених прийомів, час проведення та місце проведення прийому громадян до виконавчого комітету Дзвиняцької сільської ради ОТГ не поступало.” 

Частина депутатів зазначає, що спілкується з виборцями особисто. За словами секретаря ради Василя Максиміва на кожному виборчому окрузі в середньому по 200 виборців, тож робити це не складно. 

Інша частина депутатів (Оксана ОлексинАндрій ГеринАндрій КоританГеннадій Соколовський) стверджує, що практично жоден депутат не був повідомлений попередньо про те, що дана робота є обов’язковою і передбачає відповідальність перед законом. Хоча юристка ради Богдана Безпалько запевняє, що депутати були достатньо поінформовані. Однак всі одноголосно погодились проводити прийоми громадян до кінця своєї каденції

Хто з депутатів місцевої ради Дзвиняцької ОТГ не звітує про свою діяльність?

Згідно з Законом України «Про статус депутата місцевої ради» (стаття 16) не менше, ніж один раз в рік, депутат повинен звітувати перед виборцями округу. Робити такі звіти він може публічно, на зборах селян, під час масових заходів, чи письмово – на сайті громади, у ЗМІ чи соціальних мережах. Рада зобов’язана визначати орієнтовні строки проведення таких звітів. Це – пряма вимога законодавства.

Згідно з відповіддю на запит молодіжної ради: «Офіційної інформації від депутатів про кількість та час проведення звітувань перед своїми виборцями до виконавчого комітету Дзвиняцької сільської ради ОТГ не поступало.»

Звітують депутати, згідно з тією ж відповіддю – «у форматі вуличних зібрань (в більшості випадків – стихійно), де жителі спілкуються з депутатом безпосередньо, у формі «конкретне запитання – відповідь, пропозиція, порада, допомога».

Опитані молодіжною радою депутати (Сергій Саїв, Андрій Герин, Оксана Олексин, Андрій Герин, Андрій Коритан, Геннадій Соколовський) вважають, якщо їхня робота неоплачувана, скоріше благодійна, то і звітувати чи проводити зустрічі зобов’язати їх на законодавчому рівні неприпустимо. Однак стверджують, якщо закон говорить – треба – то звітуватимуть.

Чому не звітували раніше? Не знали, що обов’язково, не бачили у цьому потреби. Згідно зі статтею 32 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», У разі здійснення депутатських повноважень у робочий час депутату місцевої ради за основним місцем роботи відшкодовуються середній заробіток та інші витрати, пов’язані з депутатською діяльністю, за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету.

Ефективним розв’язанням проблеми не звітування було б ухвалення сільською радою рішення про затвердження орієнтовних строків публічних звітів депутатів ради про їхню діяльність у 2019 році.

Опитані депутати на словах одноголосно погодились з тим, що згідно з таким рішенням вони готові розробити графік публічного звітування, а надалі й – графік прийому громадян. Інформацію варто розмістити на Інтернет сторінках громади, у соцмережах та на офіційному вебсайті ради, а також у друкованому вигляді на дошках оголошень.

І наостанок, депутат місцевої ради зобов’язаний дотримуватись законодавства та забезпечувати його реалізацію. Відповідно – не повинен порушувати вимоги законів, які регламентують його діяльність. Якщо депутат ради без поважних причин пропускає пленарні засідання ради, не проводить прийом громадян щомісяця або не звітує про свою діяльність щороку на відкритих зустрічах з виборцями згідно з затвердженими радою графіками – він порушує вимоги чинного законодавства, а також права своїх виборців – мешканців громади.


14.11.2019 1394
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

831
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

911
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1491
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2476 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1274
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3221

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1030

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1161

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1592

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2187
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

498
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26567 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

888
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7766
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3146
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1395
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

1056
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3634
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

474
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

547
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4452
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1189