"Петля часу" або яка назва обласного центру: Франківськ чи Станіславів???

 

 

Дискусія що розгорнулася навколо доцільності/недоцільності приведення до притаманної логіки назви обласного центру Прикарпаття, після оприлюднення відповідного Депутатського запиту Степаном Волковецьким викликала в громадськості жвавий інтерес і гострі суперечки.


Кожна сторона дискусії по свому права і має сенс! Але...


Хочу висловити виключно свою власну думку!


1) Чи доцільне подальше існування та збереження у вжитку абсурдної за формою і абсолютно не притаманної украінській історії державотворення та містобудування, їх назвам і вжитку словосполучення комуняцьких вождів у назві саме "Івано-Франківськ" від 1962 року??? (Хоча б з логіки що Хмельницький НЕ називають Богдано (Зеновій)-Хмельницький).
Думаю, що НІ!!!


2) Чи доцільно розглядати версію поверненя до історичної назви - "Станіславів"??? 
Думаю, що НІ!
І впершу чергу з - політичної!!! Назви своїм містам ми повинні і будемо присвоювати самі! А, НЕ на честь чужинських завойовників та окупантів, звідки б вони не походили!


3) Чи доцільно зберегти назву столиці Прикарпаття на Честь - Франка Івана сина Яківа? 
Думаю і переконаний, що ТАК!
Скорочена і вичерпна назва для областного центру Прикарпаття - "Франківськ" і відповідно назва області "Франківська область" цілком співзвучна і логічна назва!


4) Питання фінансових витрат! Чи не найголовніший аргумент!
Але, тут все набагато простіше, а ніж хтось сподівається!

 

а) по-перше, період на перейменування всього з чим це пов"язано можна визначити у щонайменше 5-10 років!!!


б) по-друге, всі установи, підприємства та організації мають можливість протягом всього перехідного періоду використовувати у своєму користуванні і діловодстві подвійну назву (або стару або нову) весь 5-10 річний період!

 

в) по-третє, установи, організації і підприємства, хто має вільні (позабюджетні) кошти, самостійно визначає коли йому поміняти бланки, печатки і штампи, вивіски. У нас в державі, під час так званої "адміністративно-територіальної реФФорми" всі органи і так будуть змінювати назви у своїх реквізитах! Зараз, Головне управління охорони здоров"я ОДА перейменовано у "департамент"! Всі і так міняють печатки і штампи, бланки. А до цього, такі зміни і супровідні витрати понесли всі інші управління, які стали "департаментами"! То, що заважає у час таких змін паралельно змінити і назву міста та області? Чи будуть це тоді вважатися "Додатковими витратами"?, якщо і так міняють всі реквізити за наказом "згори"???

 

г) по-четверте, паспортний стіл міняє штампи реєстрації (прописки) місця проживання громадянина безкоштовно(!!!), по ступеню бажання і добровільного звернення самого громадянина, або під час отримання ним нового паспорту. Так як, в нас в країні, впровадження "нових" паспортів стало депутатським родинно-клановим бізнесом Грицака і його "подєльників"!

 

д) пошта працює у звичному режимі і їм "по-барабану" що там пише: "Франківськ" чи "Івано-Франківськ". Бо не в Жмеринку, точно!

 

е) самі громадяни, прості люди, жодних витрат НЕ несуть!

 


Даний перелік можна продовжувати до безкінечності, але потрібно усвідомити головне: Одну й ту саму ідею можна втілити у життя по різному! Можна, тупо на цьому всіх обібрати, а можна поступово і безболісно, "без фанатизму", аналогічно з впровадженням "гривні" у 1996 році замість "купонів"! 


Всі краіни ЦЕ переживають спокійно і мирно! Але, якщо хтось хоче на цьому заробити собі дивиденти, когось "замочити" а самому "вилізти", то можна будь-яку розумну ідею в руках ідіотів спохабити до абсурду!


Це НЕ є проблемою! 


08.01.2013 Юрій Романюк 1565 12
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1183
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2508
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2105
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2158
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6524 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2446 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

330

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1138

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1271

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1390
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

266
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

580
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2056
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26505
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

546
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10454 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8004
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

529
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

397
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

540
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

618
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1575