Пес і місто: власники собак про те, як зробити Франківськ зручнішим

 

Майданчик з перешкодами, особливі години для вигулу, податок на пса і  обов'язкові курси дресирування, − UFRA дізналася, чого бракує власникам собак у Франківську, щоб почуватися в місті комфортно зі своїми улюбленцями і жити в мирі з тими, хто собаки не має.

 

Ліля

Арчі, лабрадор

Місця для вигулу немає. Зараз використовую «запасні поля» (позаду стадіону «Рух»), але було б чудово мати місце, де собаки могли б побігати. В нас пес мирний, але якщо поруч діти, може й захотіти якусь іграшку собі взяти, тож потрібно гуляти постійно з повідком.

Одяг на тваринах? Він тільки закриває тваринку, за прикрасами ми не бачимо собаку. Ні розумних очей, ні красивої масті. Хоча, деяким собачкам взимку без комбінезона ніяк.

Чи беру з собою собаку на вихідні? Так, у нас машина, тож не важко вивезти його на річку. Збираємось родиною – обов’язково беремо собаку, він уже як член сім’ї.

Міша

Балто, чау-чау

Варто зробити спеціальні місця для вигулу собак, адже не дуже гарно, коли пес гуляє і заважає навколишнім. Дуже шкода, що пересохло джерело. Раніше там давали собакам попити. Якби цю проблему вирішили – було б чудово.

Який одяг? Подивіться на нього, він може взимку на снігу спати.

На річку його не поведеш, він довго сохне. Далеко не їде, бо йому спекотно. Тому, гуляємо тільки в парку, вранці та ввечері, коли немає спеки.

Ірина

Тобі, метис пінчера і той-тер'єра

Зазвичай гуляємо в парку, але собака супроводжує мене всюди, ходить на роботу. Нещодавно, їхали на Буковель разом.

У місті проблеми з безпритульними собаками. Я розумію мамусь, які бояться за діток. Є благодійна організація «Дім Сірка», ці люди роблять все, що можуть. Але, як не дивно, «палки в колеса» їм ставить саме влада. Мені дуже подобається досвід європейців. З господарів береться податок, і за цей кошт будуються майданчики для вигулу і притулки.

Я затята собачатниця і родина моя вся така, тому часто беремо цуциків на перетримку. Завжди була з собаками. Коли одружилась і переїхала від батьків, довго не змогла без собаки – на Новий Рік написала оголошення і відразу забрала. Це мій маленький дружок.

Взимку вдягаю його, щоб легені не простудити, але, на мою думку, деякі господині перебільшують з аксесуарами.

Стелла

Блек, німецька вівчарка 

Варто змінити свідомість людей, щоб вони несли відповідальність. Люди заводять собак, але держава не зобов’язує їх бути відповідальними і від цього страждають тварини. Тому що, якби люди знали, що мають заплатити податок, вони б тричі подумали, чи готові до утримання собаки.

По закону собака має здати тест на «собаку-компаньйона», тобто кінологічну підготовку. І, знову ж, є закон, що собака має бігати без намордника і повідка, але перед цим я маю її застрахувати і буду нести відповідальність за неї. Чому б не створити спеціальну школу або курси? Наприклад, я ходжу щотижня на загальні курси дресирування, на Нацгвардії. Якби зобов’язати людей відвідувати такі курси – це було б більш масово.

Я не схвалюю ідею робити майданчик для собак. Скоріш за все, виділять маленьку територію, на якій неможливо буде вигулювати собак, бо вони конфліктуватимуть. Думаю, краще просто дозволити вигул собак у певні години.

В нас немає жодного майданчика з лінією перешкод. Багато грошей на це не потрібно, все робиться з дерева.

Люди мають бути людяними, проявляти любов і відповідальність до тварин. Кожна собака залежить від  хазяїна, від його виховання.

Галя

Дорна, бродяжка

Дорну ми не шукали, вона сама нас знайшла. З’явилася звідкілясь на нашій вулиці, ніхто її не хотів брати до себе, лише час від часу підгодовували. Я тоді була молодшою і намагалась переконати батьків взяти її, але мало хто захоче пригріти біля себе дорослу дворнягу. Мої батьки – не виняток. Ніколи не забуду ранок, коли тато, виходячи зранку на роботу просто стояв біля дверей, не рухаючись, потім різко затраснув двері, відправив мене до моєї кімнати і про щось довго розмовляв з мамою. Пізніше мені дозволили виглянути за двері і я побачила своє собача з купою маленьких клубочків. Така маленька, перелякана, тремтіла уся. І з фірмовим жалісливим поглядом, який дворнягам вдається особливо якісно.

Було б класно, якби всі прибирали за своїми песиками. А ще мене дуже хвилює питання бродяг. Це неправильно, коли песики змушені виживати на вулиці. Кожна така тваринка заслуговує на ласку, їжу, теплий дім. Мені в цьому плані дуже подобається досвід Німеччини. Вони там виплачують певну суму громадянам, які забирають собак з притулків. Тому в німецьких фільмах часто зображують панків, хіпі, чи просто диваків, які воліють не працювати, а доглядати за собаками. У нас же навіть притулків немає. А ті, що є, заледве виживають завдяки громадській ініціативі.

Денис

Сонька, метис з родини пінчерів

Ми її отримали за два-три дні перед  Святим Миколаєм. До мами прийшла працівниця на роботу і з-під курточки дістала маленьке щеня. Тоді була дуже холодна зима й морози, шкода було його  викидати. Думали, що знайдуться господарі. Але так вони і не знайшлися, й ми звикли, от так вона вже ночує в нас п’ятий рік.

Аби було краще жити з собаками, потрібно більше майданчиків для вигулу. Якщо не нові відкривати, то просто розширювати ті, що вже є. Створити щось на кшталт дитячих майданчиків, тільки для собак. Наприклад, поставити шини, щоб вони вчились команді «Бар’єр». Але є ще собаки різних категорій – бійцівські, службові та інші. Тому я думаю, було б доцільно робити майданчики на різну тематику, щоб можна було виконувати спеціальні вправи для кожної породи.

Оля

Рона, німецький боксер

В дитинстві в мене була собака такої породи, і от вирішила купити. Знайшла через інтернет. Класно, що ми дуже здружились із сімєю, в якої купили Рону, і тепер їздимо в гості одні до одних.

Якщо ми плануємо якийсь виїзд, вже знаємо:  дітям це взяти, а їй це взяти. Це невідємна частина нашої сімї. Навіть, коли йду на вихідні до сестри, вона знає, що варто підготуватись і до Рони.

Хотілось би майданчиків. Тут гуляєш, незручно якось, бо поховані хлопці і люди роблять  зауваження, особливо ті, що не люблять собак. Вони мають рацію, в певній мірі, але й ми – бо є район, але немає де гуляти. Я розумію, що потрібно починати з елементарного – прибирати за своєю собакою, корона від цього з голови не впаде.

Одяг для собак – це дуже круто, особливо взимку для короткошерстих собак. Якщо хтось любить подорожувати в гори – це чудовий варіант.

 

Наталь Темех, УФРА


17.08.2015 1675 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

898
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2370
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2044
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2071
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6287 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2361 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

230

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1053

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1031

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1302
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

155
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

516
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1979
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26412
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

466
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10384 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7922
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

469
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

323
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

475
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

546
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1493