Перший загін спецбатальйону "Івано-Франківськ" рушив у зону АТО

 

 

25 бійців спецбатальйону міліції особливого призначення "Івано-Франківськ" та 15 спецназівців колишнього підрозділу "Беркут" обласного управління МВС рушили в зону АТО.

 

"Тікати з поля бою ніхто не буде", – проводжав буси з побратимами кадровик батальйону Роман Мочерняк.

 

«Заграниця» називають між собою відрядження в зону бойових дій спецназівці. "Тільки обличчя наші не світіть. І буси не фоткайте, бо будуть по дорозі ловити. Колеги з інших областей вже такі пригоди мали", – зустрічає 29-річний старлей Віктор з Коломиї. Просить також не вказувати прізвище – "щоби по соцмережах не відслідкували".

 

В машинах – захист на всіх і продукти, рюкзаки із індивідуальним набором речей. "Ми повністю екіпіровані. Так, як передбачають наші накази", – Віктор показує захист і відкриває свій рюкзак.

 

В комплекті захисту – бронежилети "Корсар" і кевларові каски. "Це український бронежилет четвертого класу з двома плюсами, або п’ятий євроклас, – пояснює Віктор. – Мають захист шиї і паху, нарукавники, антитравматичну вставку–. Плюс тактичні рукавиці, окуляри та балаклави, по два комплекти форми та по дві пари добротних шкіряних берців і навіть камуфляжні гумаки.

 

До кожного рюкзака – по каримату й спальнику. Теж від українських виробників. Спальники добирали за термостійкістю та здатністю швидко сохнути. А ще – засоби гігієни.

 

Кожен боєць має індивідуальну аптечку. Це торбинка на ліпких стрічках, укомплектована медпрепаратами та засобами першої допомоги вітчизняних фармацевтичних фірм – "Житомир", "Борщагів", "Дарниця", "Гемопласт". З найбільш необхідного – джгут, губка гемостатична, ампула "Кетанов" й шприц. Пігулки "Лоперамід", "Лоратадин", "Спазмалгон". Стерильні бинти й серветки. Всього 12 найменувань.

 

"Ротація, звичайно, буде. Хлопці їдуть на певний час – не можемо сказати на скільки саме, це не положено. Так само, як не положено називати місце призначення. Вже готуються наступні 40 бійців батальйону на заміну. А якщо буде потрібне підкріплення, то хоч завтра готові виїхати ще 50 чоловік", – розповідає старший інспектор кадрового забезпечення батальйону Роман Мочерняк. Він їде в АТО з другою чергою відряджених.

 

Батальйон особливого призначення "Івано-Франківськ" фактично є бойовим спецназом в структурі МВС. Його завдання – правопорядок і знешкодження незаконних збройних формувань. В АТО міліціонери будуть співпрацювати зі спецзагонами Збройних сил та Нацгвардією. "У батальйоні зараз 160 чоловік. Але ми не відправляємо людей на війну масово, – каже Роман Мочерняк. – Маємо завдання – виокремити дієздатний підрозділ, який би відпрацював з максимальною віддачею і з мінімальними втратами". Тому, за його словами, бійців батальйону відряджають на Схід чергами. В бій підуть тільки ті, хто зголошується добровільно. "Зараз їде добірна команда. Хлопці всі служили в армії, серед них і контрактники, і міліціонери, і спортсмени. Всі – люди свідомі, віком від 22 до 40 років. Переважна більшість – тридцятирічні", – відзначає завкадрами батальйону "Івано-Франківськ".

 

Спецназівці три місяці тренувалися на полігоні "Лисець" під Франківськом. "Щодня були навчання стрільби – і тактика, і практика. По мішенях хлопці здавали нормативи минулого четверга – показали відмінний результат. Були відібрані 10 снайперів, – конкретизує Роман. – Не було так, щоби патронів не було чи щоби три рази стрільнув і поїхав на Схід. Скільки треба було, скільки хотіли – стільки й стріляли". Бійці також вправлялися з військовою технікою – з БМП і "Уралами", відпрацьовували розгортання і захоплення блокпостів та інші тактичні ситуації. За словами Романа, в команді всі стоять один за одного, як брат за брата – до останнього. "Плече підставлять. Тікати з поля бою ніхто не буде", – впевнений кадровик.

 

Завтра основний склад спецбатальйону "Івано-Франківськ" продовжить підготовку на полігоні. Підрозділ набирає бійців, потрібна чисельність – 200. "Сьогодні прийняли на службу, а це служба за контрактом із зарплатою від 4200 грн, сімох чоловік. Ще 40 проходять медкомісію, – пояснює Роман Мочерняк. – Щодня зголошуються люди. Але не всі проходять комісію та спецпідготовку. Поки не здають нормативи, не визнаються такими, що є повністю готовими. Окремих бійців, які не виходять на рівень, відраховують".

 

Обмежень за віком для вступу в спецбатальйон міліції особливого призначення немає. Але вимагається передовсім добра фізична підготовка і психологічна стійкість.

 

Наталія Кушніренко, Курс


05.08.2014 626 2
Коментарі (2)

Alex N 2014.08.05, 22:50
"Тікати з поля бою ніхто не буде" - ну, аякже, вони спокiйно пiшки дойдуть до Росiйського кордону i здадуться в полон.
Славко Атаманюк 2014.08.06, 16:24
І як тобі там за російським кордоном,зраднику?Срібняки капають?
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1324
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2622
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2160
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2233
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6704 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2510 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

399

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1219

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1337

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1475
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

337
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

208
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

627
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

110
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26572
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

593
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10514 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

114
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

140
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

452
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

603
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

665