агенція новин

Переваги органічних продуктів харчування

 

 /data/blog/79870/0724e80b5df3bbd051fec5481809acb1.jpeg

 

Сьогодні органічні продукти стали з'являтися на прилавках магазинів все частіше і частіше. А що це таке? І чим органічна їжа відрізняється від звичайної і звичної для багатьох? 
 
 
Що це таке?
 
Що ж таке органічні продукти? Це продукція як промислового, так і сільськогосподарського виробництва, при виготовленні якої не використовувалися ніякі штучні речовини. Якщо мова йде про овочах і фруктах, то при їх вирощуванні не застосовувалися пестициди та синтетичні добрива. 

 

Переваги органічних продуктів харчування
 
Якщо мова йде про м'ясо, то при утриманні тварин не використовуються антибіотики, регулятори росту, гормони. Крім усього іншого, тварини не можуть міститися в несприятливих з екологічної точки зору умовах. Фрукти і овочі також не можуть рости в забрудненому середовищі. Загалом, це екологічні чисті, натуральні і дуже корисні продукти. 
 
Органічними можуть бути і готові продукти. У цьому випадку при переробці сировини (воно, звичайно, теж є органічним) виробники не використовують барвники, консерванти, згущувачі, емульгатори, стабілізатори, підсилювачі смаку, ароматизатори та інші речовини. 
 
Не припустимі і прийоми, що знижують живильну цінність продуктів, такі як мінералізація, рафінування, атомне розщеплення, обробка ПАР (поверхнево-активними речовинами) і фенолами, газація, радіаційна або ультразвукова обробка, хімічна консервація і так далі. 
 
 
Де вирощують органічні продукти?
 
Зазвичай це роблять на невеликих фермах або ж у досить великих фермерських господарствах. Також допустимо і промислове виробництво, але так як часто воно є невигідним, ціна продуктів, отриманих промисловим шляхом, буде більш високою порівняно з фермерськими, вирощеними приватними особами.
 
 
Переваги органічних продуктів харчування
 
У будь-якому випадку місце розташування і робота ферми або фабрики повинні відповідати деяким вимогам. 
 
По-перше, підприємство може розташовуватися тільки в екологічно чистих районах.
 
По-друге, виробники можуть використовувати виключно натуральні корми та добрива.
 
По-третє, вся продукція в ідеалі перед надходженням у продаж повинна пройти кілька перевірок.
 
 
Тобто фермер не може просто прийти до власника великої мережі і запропонувати свої товари. Він повинен надати сертифікати якості та інші документи.
 
 
Знайти органічні продукти можна по маркуванню, яка, по суті, повинна говорити про відповідності товарів стандартам якості. Але на ділі все буває інакше.
 
Справа в тому, що в багатьох колишніх країнах СНД, зокрема на Україні і в Росії законів, які б чітко регламентували виробництво і реалізацію продуктів даної категорії, просто немає. 
 
 
Переваги органічних продуктів харчування
Та спеціальної єдиної маркування, загальноприйнятою для вітчизняних виробників, також не існує. І це значить, що залишається сподіватися на сумлінність виробників.
 
Єдиний узаконений знак – це «Не містить ГМО», який говорить про те, що при виробництві не використовувалися генетично модифіковані добавки. Якщо ж ви знайдете написи типу «Біопродукт», «Органічний продукт», «Біологічно безпечно» і так далі, то це може бути звичайним маркетинговим ходом. 
 
 
Але як же відшукати органічні продукти?
 
По-перше, можна придбати імпортні товари, що мають узаконену маркування. Найбільш відомі продукти країн ЄС, Німеччини, США і Японії. Але, звичайно, коштувати вони будуть в рази дорожче, та й знайти їх не так просто.
 
По-друге, можна відправитися в спеціалізовані фермерські магазини або відділи, вони є в кожному великому місті.
 
По-третє, можна поїхати прямо на ферму. Але вкрай важливо знайти перевіреного постачальника з бездоганною репутацією. В іншому випадку продукти можуть бути не тільки не органічними, але і шкідливими для здоров'я і навіть небезпечними для життя.
 
 
 
Виготовлення органічних продуктів ґрунтується на кількох важливих принципах: 
 
 
Принцип турботи. Виробники повинні піклуватися про здоров'я майбутніх поколінь і відповідально ставиться до захисту навколишнього середовища.
 
 
Принцип екологічності. Виробництво ґрунтується на природних циклах і живих екосистемах, а також передбачає їх збереження. Під цим поняттям мається на увазі здоров'я всієї екосистеми в цілому, тобто рослин, тварин, ґрунтів та людей.
 

Принцип справедливості. Виробники повинні вести справедливі і рівноправні відносини з природою і навколишнім середовищем (тобто не ставитися до них недбало), а також базуватися на рівності можливостей всіх людей.

 

poradumo.pp.ua

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


22.06.2015 1626 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...

17.09.2019

Пану Василю 42 роки, він має 200 голів породистих овець, часто носить традиційне гуцульське вбрання, хвацько грає на дримбі, допомагає іншим вівчарям і вірить, що гуцули і вівці – це нероздільно.

316
13.09.2019
Марія Лутчин

У неділю, 13 жовтня у Дністровському каньйоні відбудеться вже традиційне «Свято неба». Унікальне свято парапланеризму та дельтапланеризму цьогоріч пройде у форматі «Eco-Active Life Style».

1172
11.09.2019
Олена Британська

На форумі запрошені спікери обговорювали, що потрібно для залучення інвестицій та які умови зараз диктує світ, розглядали практичні кейси та підводні камені.

606
09.09.2019
Люся Грибик

У сучасному світі кожна жінка повинна мати кваліфікованого лікаря - гінеколога.

5380 2
09.09.2019

Напередодні матчу у Вільнюс «висадився» величезний десант українських вболівальників, який фактично «залив» столицю Литви синьо-жовтим кольором.

1046 2
09.09.2019
Марія Лутчин

Тарас Назарук - керівник салону VOLT, який спеціалізується на доставці автомобілів зі США "під ключ". Компанія у своїй роботі керується принципом збереження довкілля через популяризацію електромобілів у місті.

1541

Депутатську недоторканність скасували, ОК. Тут не про те, що вчора чимало потенційних «жертв» добровільно відали зброю своїм майбутнім «вбивцям».

395

Сьогодні так модно використовувати до всього слово "мульти". Мультиварка, мультивітаміни...

2000 2

Після жахливої катастрофи в Дрогобичі із людськими жертвами і втратою майна, де впав під"їзд житлового будинку.

679 1

Ціна росте хутчіш за міст – комусь це вигідно, еге ж?.. Замість потроєння вартості – мер навпаки міг отримати чималу компенсацію. Але чомусь так не зробив…

2392
17.09.2019

Кілька днів тому у невеличкому селі Вітрова Балка, що знаходиться у Полтавській області, сільські мешканці зафільмували НЛО.

165
11.09.2019

Здається, Всесвіт ніколи не перестане нас вражати!

269
30.08.2019

Понад сто років тому у віддаленому районі Сибіру пролунав потужний вибух, який був відчутний у радіусі 100 кілометрів.

940
18.09.2019

Дитина приходить до місця, якого не знає і не розуміє. Чому мама каже мовчати? Чому тато не дозволяє бігати? Чому світять свічки та багато квітів?

54
18.09.2019

Більшість слів, які ми вимовляємо в повсякденному житті, впливають на наше майбутнє. Є слова, які притягують удачу, а є ті, які її відлякують.

123
20.08.2019

Мандрівний проповідник прийшов з важкою вістю у чуже місто.

873
18.09.2019

В Івано-Франківську двоє дівчат прогулялися містом майже голяка.

39382 2
17.09.2019

Чемпіонат Світу ОМС відбувався за напрямами: перукарське мистецтво, нігтьова естетика, макіяж, моделювання брів.

1784
17.09.2019

Молодший син застрелив старшого на очах у батьків та своєї дружини, зробивши шість пострілів у груди.

1442
16.09.2019

Як виявилося, юний грабіжник, встиг ще й нахуліганити. Він вдарив в обличчя жінку, яка відпочивала у кафе.

4690 1