агенція новин

Переваги органічних продуктів харчування

 

 /data/blog/79870/0724e80b5df3bbd051fec5481809acb1.jpeg

 

Сьогодні органічні продукти стали з'являтися на прилавках магазинів все частіше і частіше. А що це таке? І чим органічна їжа відрізняється від звичайної і звичної для багатьох? 
 
 
Що це таке?
 
Що ж таке органічні продукти? Це продукція як промислового, так і сільськогосподарського виробництва, при виготовленні якої не використовувалися ніякі штучні речовини. Якщо мова йде про овочах і фруктах, то при їх вирощуванні не застосовувалися пестициди та синтетичні добрива. 

 

Переваги органічних продуктів харчування
 
Якщо мова йде про м'ясо, то при утриманні тварин не використовуються антибіотики, регулятори росту, гормони. Крім усього іншого, тварини не можуть міститися в несприятливих з екологічної точки зору умовах. Фрукти і овочі також не можуть рости в забрудненому середовищі. Загалом, це екологічні чисті, натуральні і дуже корисні продукти. 
 
Органічними можуть бути і готові продукти. У цьому випадку при переробці сировини (воно, звичайно, теж є органічним) виробники не використовують барвники, консерванти, згущувачі, емульгатори, стабілізатори, підсилювачі смаку, ароматизатори та інші речовини. 
 
Не припустимі і прийоми, що знижують живильну цінність продуктів, такі як мінералізація, рафінування, атомне розщеплення, обробка ПАР (поверхнево-активними речовинами) і фенолами, газація, радіаційна або ультразвукова обробка, хімічна консервація і так далі. 
 
 
Де вирощують органічні продукти?
 
Зазвичай це роблять на невеликих фермах або ж у досить великих фермерських господарствах. Також допустимо і промислове виробництво, але так як часто воно є невигідним, ціна продуктів, отриманих промисловим шляхом, буде більш високою порівняно з фермерськими, вирощеними приватними особами.
 
 
Переваги органічних продуктів харчування
 
У будь-якому випадку місце розташування і робота ферми або фабрики повинні відповідати деяким вимогам. 
 
По-перше, підприємство може розташовуватися тільки в екологічно чистих районах.
 
По-друге, виробники можуть використовувати виключно натуральні корми та добрива.
 
По-третє, вся продукція в ідеалі перед надходженням у продаж повинна пройти кілька перевірок.
 
 
Тобто фермер не може просто прийти до власника великої мережі і запропонувати свої товари. Він повинен надати сертифікати якості та інші документи.
 
 
Знайти органічні продукти можна по маркуванню, яка, по суті, повинна говорити про відповідності товарів стандартам якості. Але на ділі все буває інакше.
 
Справа в тому, що в багатьох колишніх країнах СНД, зокрема на Україні і в Росії законів, які б чітко регламентували виробництво і реалізацію продуктів даної категорії, просто немає. 
 
 
Переваги органічних продуктів харчування
Та спеціальної єдиної маркування, загальноприйнятою для вітчизняних виробників, також не існує. І це значить, що залишається сподіватися на сумлінність виробників.
 
Єдиний узаконений знак – це «Не містить ГМО», який говорить про те, що при виробництві не використовувалися генетично модифіковані добавки. Якщо ж ви знайдете написи типу «Біопродукт», «Органічний продукт», «Біологічно безпечно» і так далі, то це може бути звичайним маркетинговим ходом. 
 
 
Але як же відшукати органічні продукти?
 
По-перше, можна придбати імпортні товари, що мають узаконену маркування. Найбільш відомі продукти країн ЄС, Німеччини, США і Японії. Але, звичайно, коштувати вони будуть в рази дорожче, та й знайти їх не так просто.
 
По-друге, можна відправитися в спеціалізовані фермерські магазини або відділи, вони є в кожному великому місті.
 
По-третє, можна поїхати прямо на ферму. Але вкрай важливо знайти перевіреного постачальника з бездоганною репутацією. В іншому випадку продукти можуть бути не тільки не органічними, але і шкідливими для здоров'я і навіть небезпечними для життя.
 
 
 
Виготовлення органічних продуктів ґрунтується на кількох важливих принципах: 
 
 
Принцип турботи. Виробники повинні піклуватися про здоров'я майбутніх поколінь і відповідально ставиться до захисту навколишнього середовища.
 
 
Принцип екологічності. Виробництво ґрунтується на природних циклах і живих екосистемах, а також передбачає їх збереження. Під цим поняттям мається на увазі здоров'я всієї екосистеми в цілому, тобто рослин, тварин, ґрунтів та людей.
 

Принцип справедливості. Виробники повинні вести справедливі і рівноправні відносини з природою і навколишнім середовищем (тобто не ставитися до них недбало), а також базуватися на рівності можливостей всіх людей.

 

poradumo.pp.ua

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


22.06.2015 1727 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...

15.11.2019
Лілія Горковенко

З кожним роком у світі з’являються нові технології, які допомагають людям не тільки розумно управляти, а ще й заощаджувати. Енергоефективність стала модним і необхідним трендом. Люди розуміють, що змінювати "лампочки Іліча" є актуальним кроком, адже

173
13.11.2019
Марія Лутчин

Якось Ілон Маск сказав, що авто буде схоже на космічний корабель. Так і є. Tesla Model S – не тільки екологічно, але й ультрасучасно.

980
12.11.2019

Він зізнається, що дуже сумує за рідною Івано-Франківщиною та мріє про телепорт, який би вмить міг перенести додому, до батьків.

20481
12.11.2019
Люся Грибик

На Прикарпатті з 2004 року успішно працює компанія «Ґудвеллі Україна». Підприємство створили данці. 

914
12.11.2019
Лілія Горковенко

Яку може отримати українець у Данії,  що чекає на нелегальних заробітчан, як ставляться до нової української влади у Королівстві та які галузі економіки є пріоритетними для данського капіталу.

1185 3
11.11.2019
Лілія Горковенко

Минає 100 днів з того часу, як Президент України офіційно представив нового голову Івано-Франківської обласної державної адміністрації Дениса Шмигаля.

1359

Які тільки не носяться ідеології  політиків, депутатів і провладних журналістів з приводу  позитиву продажу землі.

546

Невже «загнув» Павло?… Ціна моста – не більше п’ятиста (як ви читали), а лиш 212?! Що насправді – з’ясуємо на підставі досі неопублікованих(!) документів… Виявляється, ІФ ОДА ще 30.06.17 розпорядилась (№3

1205

Щодо нецільового використання бюджетних коштів. Почекаємо реакції влади для подальших дій.

912

Майже всі невеликі побутові електронні прилади та пристрої живляться від батарей.

1172
10.11.2019

Національне управління США з аеронавтики та дослідження космічного простору встановило останній двигун на ракеті для польотів на Місяць.

352
08.11.2019

Щоб втілити цю ідею в життя, SpaceX буде потрібно побудувати та запустити близько 1000 космічних кораблів протягом 20 років.

391
02.11.2019

Унікальне оптичне явище, відоме як Брокенський привид, вдалося зафіксувати на Чорногорі.

657
09.11.2019

9 листопада, Архієпископ Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин відзначив пам’ятну дату у своєму житті – 60 років з дня народження.

1114 1
02.11.2019

Для тих, кому не зовсім зрозуміло, але хотілося б дізнатись, що таке “нічні чування”, і написана ця стаття.

1958
02.11.2019

Запитав якось Комар Муху: – А чи є десь поблизу квіти?

544
14.11.2019

Інцидент трапився у вищому професійному училищі № 13. Відповідне відео з'явилося  на сторінці @f.r.a.n.k.i.v.s.k.y.y в Instagram.

4144 1
13.11.2019

В селищі Ворохта на вулиці Данила Галицького корова впала у водозабірний басейн на території приватного господарства.

1140
12.11.2019

Сьогодні ми вкотре зібрали колекцію івано-франківських авторагулів за минулий місяць.

3768 1
11.11.2019

На світлинах можна побачити звичне життя прикарпатців тих часів: порожні прилавки магазинів, пікети проти КПРС та величезні черги.

1877