Патріарх Філарет, перебуваючи в Івано-Франківську розповів, чому Київський патріархат виступає за об'єднання Церков

 

 

Перебуваючи в Івано-Франківську, Патріарх Філарет повідомив, що Київський патріархат виступає за об'єднання Церков.

 

Невдовзі синод ухвалить рішення про скликання об'єднавчого Собору, передає кореспондент Фіртки.

 

«Наш священний синод підтвердив, що ми за скликання цього Собору. 14 вересня комісії вирішили, що кожна церква повинна до 30 червня визначитись чи вона за скликання об’єднуючого Собору чи ні. Але ця дата вже пройшла, тому було прохання відтермінувати її до 9 липня. Якщо буде рішення Архієрейського Собору то цей Об’єднавчий собор відбудеться. А якщо він не підтримає, або якщо поставить умови явно для нас неприйнятні, то тоді об’єднуючого собору не буде, але не по нашій причині, Київського патріархату, а по причині Автокефального патріархату. Комісії домовились уже, що всі питання повинні вирішуватись на Соборі. Якщо Автокефальна церква бажає щирого об’єднання, то вони повинні поставити прийнятні умови», - пояснив Патріарх Філарет.

 

Втім, за словами Святійшого, для Росії вигідніше мати розбите православ’я, адже тоді їм легше боротися з українською церквою.

 

«А якщо воно буде об’єднане, то Росія ніколи не підкорить Україну і в Москві це добре знають. Якби не існувало Київського патріархату і Греко-Католицької церкви, то моя думка, що Путін би вже підкорив Україну. Але через те, що наші церкви виступають проти цього, тому Путін не переможе нас”, - впевнений Патріарх Філарет.

 

За його словами, процес об’єднання уже почався, але не зверху, а знизу, з народу. Зараз десятки тисяч православних переходять у Київський патріархат і це відбувається спокійно.

 

«Автокефальна церква ставить умову – збереження назви «автокефальна». Ми не підтримуємо це, тому що у назві вже закладено це слово. Адже нема патріархатів не автокефальних. Інші патріархати у своїх назвах це слово не вживають, бо це «масло масляне». Але ми пішли на поступки і погодили, що вони можуть залишити, якщо бажають, цю назву у своїх Статутах. Так само, як і в 1992 році, коли ми об’єднувались у Київський Патріархат. Другою їхньою умовою було, щоб на Соборі було 50% делегатів від Київського Патріархату та від Автокефального. Ми на це не згідні», - пояснив Блаженніший.

 

Питання стоїть не суто про об’єднання, а про те, щоб разом захищати українську свободу. Якщо ж Собор не відбудеться, то за словами Святійшого є інший шлях, більш реальний – об'єднання парафій.

 

«По Україні цей процесс уже йде, щоправда на Франківщині ще ні. Об'єднання відбувається паритетно. Тобто, ті декани, які є зараз, залишаються керувати своїми парафіями. Але, якщо єпархія немає 30 зареєстрованих парафій і 25 священиків, то це не єпархія. Ми такиї приймаємо, як вікарних єпископів, які будуть підпорядковуватись сусіднім. А у випадку, якщо по-сусідству немає архієрея, то тоді буде підпорядкуання Київському архієрею», - зазначив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України.

 

Крім того, він зауважив, що Вселенський Патріарх підтримує такі пропозиції Київського Патріархату.

 

«Наші умови схвалені Вселенським Патріархатом. Наші пропозиції вони вважають розумними і справедливими. Тобто Вселенський Патріархат підтримує ідею об’єднання. Проте, у випадку, якщо його не буде, то Вселенський Патріархат не припинить допомагати українському народу», - підкреслив Патріарх Філарет.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Патріарх Філарет в Івано-Франківську: Якби це була громадянська війна, то ми цю проблему давно уже б вирішили (фото)


07.07.2015 1632 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1133
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2483
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2089
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2139
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6463 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2422 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

295

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1119

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1145

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1362
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

244
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

564
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2033
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26482
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

529
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10432 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7974
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

510
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

373
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

523
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

597
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1547