П’ятикурсниця Прикарпатського університету – серед чотирьох переможців Всеукраїнського конкурсу студентів-математиків

 

У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника завершився ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з математичних наук.

 

З-поміж 70 робіт, які було подано студентами вищих навчальних закладів з усієї України, відібрали 39 кращих для участі в другому етапі, що проходив на базі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

 

Їх автори впродовж двох днів виступали з доповідями перед своїми колегами - молодими науковцями та визнаними фахівцями цієї галузі. Після цього журі визначило 18 лауреатів конкурсу, яких нагородили дипломами І-ІІІ ступенів.

 

Зокрема, дипломом першого ступеня відзначено роботи студента Львівського національного університету імені Івана Франка Остапа ЧЕРВАКА, студентки Національного технічного університету „Харківський політехнічний інститут” Катерини ПЛАКСІЙ, студента Сумського державного університету Юрія БИСТРИКА та п’ятикурсниці Прикарпатського університету Анастасії ДАВИДЮК. Тема наукової роботи Анастасії Давидюк – „Математичне моделювання дифузійних потоків у двофазній смузі з випадково розташованим прошарком”.

 

Вона працювала над нею під керівництвом доктора технічних наук Ольги Чернухи. Анастасія почала займатися науковими дослідженнями на третьому курсі. Має намір після закінчення університету вступити до аспірантури.

 

До речі, дипломанти конкурсу математиків попередніх років Тарас Василишин та Оксани Лабачук уже навчаються в аспірантурі. Крім того, дипломом за успіхи в наукових дослідженнях нагороджено третьокурсників Прикарпатського університету Михайла СТРУТИНСЬКОГО, Олександра ГРЕЩУКА та Василя КАРАБІНОВИЧА. Заступник голови журі ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу, завідувач кафедрою математичного та функціонального аналізу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктор фізико-математичних наук Андрій Загороднюк зауважив, Прикарпатський університет уперше приймає учасників цього традиційного змагання серед студентів-математиків.

 

„Це велика честь для нашого вишу, що свідчить про довіру до нас та визнання високого рівня підготовки фахівців, – розповідає Андрій Загороднюк. – Мета конкурсу – виявити здібних студентів, дати їм можливість наукової практики, почути зауваження, побажання фахівців у цій галузі. Як правило, серед конкурсантів найбільше старшокурсників. Дипломанти конкурсу користуються перевагами вступу до магістратури та аспірантури, успіхи студентів позитивно позначаються на рейтингах їх навчальних закладів. Студенти стараються, бо це для них важливо”.

 

Декан факультету математики та інформатики Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника доктор фізико-математичних наук Володимир Пилипів зауважив, що в навчальному закладі є хороша математична школа: „У нас часто проводяться міжнародні конференції, видається фаховий науковий журнал. На факультеті функціонує аспірантура з восьми спеціальностей, куди вступають кращі випускники. Два роки тому створено спеціалізовану вчену раду із захисту кандидатських дисертацій з трьох спеціальностей. Тобто студенти, які активно займаються науковою діяльністю, досягають добрих результатів, таким чином створюють собі перспективу на майбутнє”.


25.03.2012 1990 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1878
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1817
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1814
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5351 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2112 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1476

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

681

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

738

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

930

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

967
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1716
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3632
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10212
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26085
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10138 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7676
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

858
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1360
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

346
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1233
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

830
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1038