Паркомата немає, але платити мусимо

 

З 1 січня цього року набули чинності пункти 14 і 16 постанови Кабміну від 3 грудня 2009 року "Про затвердження правил паркування транспортних засобів". За новими правилами, відведені майданчики для платного паркування обов'язково повинні бути обладнані паркувальними автоматами. При чому, не менше одного паркомата на 10 місць. Тому, озброївшись витягами з постанови, чимало водіїв в Івано-Франківську відмовляються платити за паркування. Адже жодного паркомата в місті не встановлено.


У той час, як вступили в дію пункти 14 і 16 постанови "Про затвердження правил паркування транспортних засобів", ніхто не відмінив інших пунктів документа. «Ті пункти вступили в дію, але попередні пункти залишаються законними. Касові апарати залишились законними. Інформація з чека така сама, як інформація, яка виходить з паркомата. Там є зазначений час, тривалість паркування, вартість паркування – нічого абсолютно не помінялося» - пояснює керівник івано-франківського комунального підприємства «Сервіс-Авто» Андрій Строїч.

 

Підприємтво опікується 524-ма паркувальними місцями в обласному центрі. Для Франківська, згідно вимоги Кабміну, потрібно 53 паркомати. Вартість одного пристрою – близько 8 тисяч євро, тож лише на їх закупівлю потрібно понад 4 мільйони гривень. Плата за годину парковки в Івано-Франківську становить 3 гривні. Чиста річна виручка комунального підприємства «Сервіс-Авто», яке обслуговує більшість майданчиків, – трохи більше 2 мільйонів гривень. Якщо відмінусувати зарплату, податки та нарахування, залишиться значно менша сума, яку фірма перераховує до міського бюджету. Тож грошей на паркомати, ясна річ, місто не має. Андрій Строїч вважає, що повинна бути державна програма, як б фінансувала встановлення паркоматів в містах, адже суми, які потрібні на їх встановлення, є непідйомними для місцевих бюджетів.


Ще й з’являється питання окупності встановлених паркоматів. «Вони не збільшують, вони знижують рентабельність, - переконує «комунальник». -  Потрібні відповідні техумови, а це додаткові видатки. Потрібна електроенергія, потрібно буде проводити інкасацію тих паркоматів, а це ще додаткові видатки. В нас людина не буде бігти і платити паркомату. Вона не хоче паркувальнику платити. А з паркоматом вона привітається і піде далі».


Хоч і повністю без паркоматів Івано-Франківськ також не залишиться. Наразі влада обласного центру пише проект, щоб за грантові гроші встановити хоча б 10 паркоматів в якості експерименту. Але чи готові до цього самі водії – теж питання. Законодавством не передбачено серйозних важелів впливу на водіїв, які відмовляються платити за парковку. Згідно постанови, при відмові водія оплатити чек за паркування, в присутності двох свідків працівник КП «Сервіс-Авто» має право скласти відповідний акт. В подальшому ця сума буде стягуватися в судовому порядку. Проте цей механізм не пристосований до реалій і паркувальники його не використовують. Тож комунальникам із зарплатнею в 1000 гривень в місяць приходиться сподіватися на порядність водіїв.


«Що стосується оплати, то більшість людей є свідомими, і вони нормально до цього відносяться. А всі розмови про наявніять паркоматів – це для несвідомих людей, які раніше не хотіли платити і зараз розказують за паркомати, - говорить Андрій Строїч. – Ми працюємо в тому напрямку, щоби всі оплачували. Щоби ви зрозуміли, ми за кожне паркувальне місце платимо плату за паркувальний збір. І згідно податкового кодексу, є машини, чи нема машини, робочий день чи вихідний – паркувальний збір повинен платитися. А хто і як нам оплачує – це нікого не цікавить. Ми мусимо платити».


Коментарі (6)

ЦЕРБЕР-правильний, не кусає 2012.01.18, 22:47
СТРОЇЧ!НЕ свисти,бо згрибаєш бабло і ніякого контролю,всі хочуть жерти,а ти робиш вигляд що все котрольоване.ПАРКОМАТИ якщо поставити,то ти втратиш 50% і жаба давить!крапка.............і не грай більше КІНА.
гість 2012.01.19, 09:11
Оплата не за паркування, а за послуги з утримання майданчиків для платного паркування. Про яке утримання може йти мова, якщо немає не тільки паркоматів, а навіть знаків та дорожної розмітки про платні паркувальні майданчики. Так на вул. Північний Бульвар немає ніяких знаків, однак ходить вимагатель і "стріляє" гроші.
ворожбит? 2012.01.19, 21:17
Вирішив написати-поворожити.Оплату яку ми проводимо в ІВ-Франківську,це РЕКЕТ серед білого дня.Але ніхто не забороняє,не вмішується,не перевіряє,тому,що всі!хто близенько біля цього стоїть...........мають....???.Для цього,щоб проплатити за місце паркування машинни,потрібно бачити умови для паркування,а інакше,це ГРАБУНОК серед білого дня.ПЛАТИТИ НЕ ПОТРІБНО!ПОБАЧИМО,хто СУД виграє!А цей хто збирає дань інакше не назвеш є ...!!!...ВУЙКУ! скільки маєш на карман в день?Доречі скількох можновеликих хапух знав,особливого щастя і радості вних не є і не було.Гроші --БІДА!це ворожба..побачиш!
ворожбит? 2012.01.19, 21:18
Вирішив написати-поворожити.Оплату яку ми проводимо в ІВ-Франківську,це РЕКЕТ серед білого дня.Але ніхто не забороняє,не вмішується,не перевіряє,тому,що всі!хто близенько біля цього стоїть...........мають....???.Для цього,щоб проплатити за місце паркування машинни,потрібно бачити умови для паркування,а інакше,це ГРАБУНОК серед білого дня.ПЛАТИТИ НЕ ПОТРІБНО!ПОБАЧИМО,хто СУД виграє!А цей хто збирає дань інакше не назвеш є ...!!!...ВУЙКУ! скільки маєш на карман в день?Доречі скількох можновеликих хапух знав,особливого щастя і радості вних не є і не було.Гроші --БІДА!це ворожба..побачиш!
Патріот 2012.01.21, 17:38
Ладно ще в місті платити, як не як, а розмітки хоча б зробили, але у Павлівці на аввтобазарі по дорозі (біля базару) ходять шавки АСП-шніків і вимагають плату за паркування це взагалі бєспрєдєл. ЗА ШО ПЛАТИТИ ТРАСА ЦЕ НЕ ЇХ ВЛАСНІСТЬ.!!!!!!!!!!!!!
555 2012.03.30, 10:06
З понеділка за паркову можна не платити http://kiev.pravda.com.ua/news/4f74112b6697d/
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1899
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1830
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1827
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5380 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2125 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1486

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

697

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

751

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

945

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

981
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1730
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3647
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10219
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26096
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10149 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7685
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

870
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1371
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

354
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1249
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

847
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1050