Папа Франциск 23 червня: Йдіть проти течії і пишайтеся тим, що робите це (повний текст)

 

 

Доброго дня, дорогі брати і сестри!

У Євангелії сьогоднішньої неділі знову звучать одні з найбільш вражаючих слів Ісуса: «Бо хто захоче спасти свою душу, той її погубить; а хто погубить свою душу задля мене, той її врятує» (Лк 9,24).

У цій фразі міститься суть послання Христа, і вона виражена за допомогою вельми дієвого парадоксу, який показує нам Його манеру говорити, ніби дає почути Його голос ... Але що значить «втратити життя за справу Ісуса»? Це може відбуватися двома способами: явно, сповідуючи віру, або неявно, захищаючи істину. Мученики є вищим прикладом принесення себе в жертву за Христа. За дві тисячі років величезна кількість чоловіків і жінок пожертвували життям, щоб залишитися вірними Ісусу і Його Євангелії. І сьогодні, в багатьох частинах світу, є багато, багато, - набагато більше, ніж у перші століття, - багато мучеників, які віддають своє життя за Христа, які йдуть на смерть, щоб не відкинути Ісуса Христа. Це наша Церква: сьогодні у нас більше мучеників, ніж у перші століття! Але є також мучеництво щоденне, яке не веде до смерті, але й воно означає «втратити життя» за Христа, виконуючи свій обов'язок з любов'ю, слідуючи логіці Ісуса, логіці дару, жертви. Подумаймо про це: скільки тат і мам щодня втілюють в практику свою віру, конкретно приносячи в жертву своє життя заради блага родини! Подумаємо про них! Скільки священиків, монахів, монахинь щедро несуть своє служіння заради царства Божого! Скільки молодих людей відмовляються від своїх інтересів, щоб присвятити себе дітям, інвалідам, людям похилого віку ... І це теж мученики! Мученики кожного дня, мученики повсякденності!

Крім того, є також багато людей, християн і не християн, які «втрачають своє життя» заради істини. А Христос сказав нам: "Я є істина", отже, хто служить істині - служить Христові. Одним з цих людей, які віддали життя за істину, є Іван Хреститель: завтра, 24 червня, відзначається велике свято, торжество його народження. Він був обраний Богом, щоб приготувати шлях Ісусу, і Іван вказав народу Ізраїлю на Ісуса, як на Месію, на Агнця Божого, що взяв на Себе гріх світу (пор. Ів. 1,29). Іван присвятив усього себе Богові і Ісусу, котрого Він послав. Але що сталося в результаті? Він помер за справу істини, коли викрив перелюб царя Ірода і Іродіади. Скільки людей платять дорогою ціною за свою прихильність до істини! Скільки чесних людей вважають за краще йти проти течії, щоб не перечити голосу совісті, голосу істини! Праведники, які не бояться йти проти течії! І ми теж не повинні боятися! Серед вас багато молоді. Вам, молоді, я кажу: Не бійтеся йти проти течії, коли у нас хочуть відняти надію, коли нам пропонують ці спотворені цінності, - які подібні до зіпсованої їжі, якщо її з'їсти, вона викликає отруєння. Ми повинні йти проти течії! І ви будьте в цьому першими! Йдіть проти течії і пишаєтеся тим, що робите це. Вперед! Будьте мужніми і йдіть проти течії! І пишаєтеся цим!

Дорогі друзі, приймемо з радістю це слово Ісуса. Це правило життя, запропоноване всім. І св. Іован Хреститель нехай допоможе нам застосовувати його на практиці. На цьому шляху нам передує, як завжди, наша Матір, Пресвята Марія, Вона втратила Своє життя заради Ісуса, аж до Хреста, і отримала його в повноті, з усім світлом і красою Воскресіння. Нехай допоможе нам Марія краще засвоювати логіку Євангелія.

 

Після читання молитви Angelus Папа сказав:

Запам'ятайте добре: Не бійтеся йти проти течії. Будьте мужні! І так само, як ми не хочемо їсти зіпсовану їжу, не будемо нести ці спотворені цінності, які гублять життя і позбавляють надії. Вперед!
Бажаю всім щасливого неділі!

Моліться за мене, і бажаю вам доброї трапези!

 

Текст взято зі сторінки http://ru.radiovaticana.va

 

--------------------------------------------------------

 

ПАПА ФРАНЦИСК: ІСУС НАС ПОКЛИКАВ ЗРОБИТИ РАДИКАЛЬНИЙ ВИБІР - "ВСЕ АБО НІЧОГО"

Вранці 23 червня Папа Франциск очолив Літургію в каплиці Domus Sanctae Marthae, на якій були присутні близько 40 апостольських нунціїв, які залишилися у Ватикані післязустрічі з Папою минулої п'ятниці. Коментуючи недільне Євангеліє від Луки, який наводить питання Христа до апостолів, "А ви за кого Мене маєте?", Святіший Отець підкреслив, що треба відповідати Ісусу серцем.

"А ви за кого Мене маєте?". Питання, на яке Петро відповідає: "За Христа Божого", навіть дві тисячі років по тому хвилює нас, вводить нас в замішання. Питання, звернене до серця, на яке потрібно відповідати зі смиренням грішника, а не готовими або зручними фразами, - сказав Папа апостольським нунціям, - питання, що неминуче містить у собі ще одне, настільки ж вирішальне: "А за кого ми самі маємо Ісуса? ":

"Ми теж, оскільки є апостолами і служителями Господа, повинні відповісти, тому що Господь запитує нас: "За кого ти мене маєш?". Він же це робить, правда? Він робить це багато разів! "Що ти про мене думаєш?", - говорить Господь. І ми не можемо зробити вигляд, що не розуміємо. "Ну, Ти ж Месія! Так, я читав". З Ісусом не можна говорити, як з історичним персонажем. Ісус - живий перед нами. Це питання нам задає жива особистість. І ми повинні відповідати, але серцем ".

Ми покликані Ісусом зробити слідом за апостолами цей радикальний вибір, в логіці "все або нічого", і щоб зробити це, сказав Папа, ми повинні бути освячені особливою благодаттю, завжди жити в побожному поклонінні Ісусу і любові до Нього:

"Поклоніння і любов до Його Святого Імені. Впевненість у тому, що Він поставив нас на камені: на камені Своєї любові. І з цієї любові ми даємо відповідь. І коли Ісус задає ці питання - "Хто Я для тебе?" - треба подумати про це: я поставлений на камені Його любові. Він мене веде. Я повинен твердо відповісти, стоячи на цьому камені і під Його проводом".

"Хто Я для вас?", - запитує нас Ісус. Іноді соромно відповісти на це питання, - підкреслив Папа Франциск, - тому що ми знаємо, що з нами щось не в порядку, що ми грішні. Але це саме той момент, коли потрібно довіритися Його любові і відповідати з почуттям істини, як Петро на березі Тиверіадського озера. "Господь, Ти знаєш все". Саме в той момент, коли ми відчуваємо себе грішниками, Господь нас дуже любить, - сказав далі Папа Франциск, - і, подібно до того, як ставить грішника Петра на чолі Своєї Церкви, точно так само і з нами Він зробить щось добре:

"Господь великий! І коли ми говоримо, поклоняючись Йому і люблячи, впевнені в скелі Його любові і в Його проводі: "Ти - Месія", це дає нам благо і допомагає йти вперед з упевненістю і приймати Хрест кожного дня, що інколи буває важко. Рухаймося ж вперед так, з радістю, просячи цієї благодаті: Дай Твоєму народові, Отче, жити завжди в поклонінні і любові до Твого Святого Імені! І з упевненістю, що Ти ніколи не позбавиш Свого проводу тих, кого поставив на скелю Твоєї любові!".

 

За матеріалами http://ru.radiovaticana.va


24.06.2013 1937 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1394
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2967
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1032
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1090
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1107 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3275 4

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

990

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

836

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

378

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1122
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

207
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2399
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1182
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

490
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15109
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7415
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

848
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

412
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

319
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

409
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

695
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1151