агенція новин

Папа Франциск 23 червня: Йдіть проти течії і пишайтеся тим, що робите це (повний текст)

 

 

Доброго дня, дорогі брати і сестри!

У Євангелії сьогоднішньої неділі знову звучать одні з найбільш вражаючих слів Ісуса: «Бо хто захоче спасти свою душу, той її погубить; а хто погубить свою душу задля мене, той її врятує» (Лк 9,24).

У цій фразі міститься суть послання Христа, і вона виражена за допомогою вельми дієвого парадоксу, який показує нам Його манеру говорити, ніби дає почути Його голос ... Але що значить «втратити життя за справу Ісуса»? Це може відбуватися двома способами: явно, сповідуючи віру, або неявно, захищаючи істину. Мученики є вищим прикладом принесення себе в жертву за Христа. За дві тисячі років величезна кількість чоловіків і жінок пожертвували життям, щоб залишитися вірними Ісусу і Його Євангелії. І сьогодні, в багатьох частинах світу, є багато, багато, - набагато більше, ніж у перші століття, - багато мучеників, які віддають своє життя за Христа, які йдуть на смерть, щоб не відкинути Ісуса Христа. Це наша Церква: сьогодні у нас більше мучеників, ніж у перші століття! Але є також мучеництво щоденне, яке не веде до смерті, але й воно означає «втратити життя» за Христа, виконуючи свій обов'язок з любов'ю, слідуючи логіці Ісуса, логіці дару, жертви. Подумаймо про це: скільки тат і мам щодня втілюють в практику свою віру, конкретно приносячи в жертву своє життя заради блага родини! Подумаємо про них! Скільки священиків, монахів, монахинь щедро несуть своє служіння заради царства Божого! Скільки молодих людей відмовляються від своїх інтересів, щоб присвятити себе дітям, інвалідам, людям похилого віку ... І це теж мученики! Мученики кожного дня, мученики повсякденності!

Крім того, є також багато людей, християн і не християн, які «втрачають своє життя» заради істини. А Христос сказав нам: "Я є істина", отже, хто служить істині - служить Христові. Одним з цих людей, які віддали життя за істину, є Іван Хреститель: завтра, 24 червня, відзначається велике свято, торжество його народження. Він був обраний Богом, щоб приготувати шлях Ісусу, і Іван вказав народу Ізраїлю на Ісуса, як на Месію, на Агнця Божого, що взяв на Себе гріх світу (пор. Ів. 1,29). Іван присвятив усього себе Богові і Ісусу, котрого Він послав. Але що сталося в результаті? Він помер за справу істини, коли викрив перелюб царя Ірода і Іродіади. Скільки людей платять дорогою ціною за свою прихильність до істини! Скільки чесних людей вважають за краще йти проти течії, щоб не перечити голосу совісті, голосу істини! Праведники, які не бояться йти проти течії! І ми теж не повинні боятися! Серед вас багато молоді. Вам, молоді, я кажу: Не бійтеся йти проти течії, коли у нас хочуть відняти надію, коли нам пропонують ці спотворені цінності, - які подібні до зіпсованої їжі, якщо її з'їсти, вона викликає отруєння. Ми повинні йти проти течії! І ви будьте в цьому першими! Йдіть проти течії і пишаєтеся тим, що робите це. Вперед! Будьте мужніми і йдіть проти течії! І пишаєтеся цим!

Дорогі друзі, приймемо з радістю це слово Ісуса. Це правило життя, запропоноване всім. І св. Іован Хреститель нехай допоможе нам застосовувати його на практиці. На цьому шляху нам передує, як завжди, наша Матір, Пресвята Марія, Вона втратила Своє життя заради Ісуса, аж до Хреста, і отримала його в повноті, з усім світлом і красою Воскресіння. Нехай допоможе нам Марія краще засвоювати логіку Євангелія.

 

Після читання молитви Angelus Папа сказав:

Запам'ятайте добре: Не бійтеся йти проти течії. Будьте мужні! І так само, як ми не хочемо їсти зіпсовану їжу, не будемо нести ці спотворені цінності, які гублять життя і позбавляють надії. Вперед!
Бажаю всім щасливого неділі!

Моліться за мене, і бажаю вам доброї трапези!

 

Текст взято зі сторінки http://ru.radiovaticana.va

 

--------------------------------------------------------

 

ПАПА ФРАНЦИСК: ІСУС НАС ПОКЛИКАВ ЗРОБИТИ РАДИКАЛЬНИЙ ВИБІР - "ВСЕ АБО НІЧОГО"

Вранці 23 червня Папа Франциск очолив Літургію в каплиці Domus Sanctae Marthae, на якій були присутні близько 40 апостольських нунціїв, які залишилися у Ватикані післязустрічі з Папою минулої п'ятниці. Коментуючи недільне Євангеліє від Луки, який наводить питання Христа до апостолів, "А ви за кого Мене маєте?", Святіший Отець підкреслив, що треба відповідати Ісусу серцем.

"А ви за кого Мене маєте?". Питання, на яке Петро відповідає: "За Христа Божого", навіть дві тисячі років по тому хвилює нас, вводить нас в замішання. Питання, звернене до серця, на яке потрібно відповідати зі смиренням грішника, а не готовими або зручними фразами, - сказав Папа апостольським нунціям, - питання, що неминуче містить у собі ще одне, настільки ж вирішальне: "А за кого ми самі маємо Ісуса? ":

"Ми теж, оскільки є апостолами і служителями Господа, повинні відповісти, тому що Господь запитує нас: "За кого ти мене маєш?". Він же це робить, правда? Він робить це багато разів! "Що ти про мене думаєш?", - говорить Господь. І ми не можемо зробити вигляд, що не розуміємо. "Ну, Ти ж Месія! Так, я читав". З Ісусом не можна говорити, як з історичним персонажем. Ісус - живий перед нами. Це питання нам задає жива особистість. І ми повинні відповідати, але серцем ".

Ми покликані Ісусом зробити слідом за апостолами цей радикальний вибір, в логіці "все або нічого", і щоб зробити це, сказав Папа, ми повинні бути освячені особливою благодаттю, завжди жити в побожному поклонінні Ісусу і любові до Нього:

"Поклоніння і любов до Його Святого Імені. Впевненість у тому, що Він поставив нас на камені: на камені Своєї любові. І з цієї любові ми даємо відповідь. І коли Ісус задає ці питання - "Хто Я для тебе?" - треба подумати про це: я поставлений на камені Його любові. Він мене веде. Я повинен твердо відповісти, стоячи на цьому камені і під Його проводом".

"Хто Я для вас?", - запитує нас Ісус. Іноді соромно відповісти на це питання, - підкреслив Папа Франциск, - тому що ми знаємо, що з нами щось не в порядку, що ми грішні. Але це саме той момент, коли потрібно довіритися Його любові і відповідати з почуттям істини, як Петро на березі Тиверіадського озера. "Господь, Ти знаєш все". Саме в той момент, коли ми відчуваємо себе грішниками, Господь нас дуже любить, - сказав далі Папа Франциск, - і, подібно до того, як ставить грішника Петра на чолі Своєї Церкви, точно так само і з нами Він зробить щось добре:

"Господь великий! І коли ми говоримо, поклоняючись Йому і люблячи, впевнені в скелі Його любові і в Його проводі: "Ти - Месія", це дає нам благо і допомагає йти вперед з упевненістю і приймати Хрест кожного дня, що інколи буває важко. Рухаймося ж вперед так, з радістю, просячи цієї благодаті: Дай Твоєму народові, Отче, жити завжди в поклонінні і любові до Твого Святого Імені! І з упевненістю, що Ти ніколи не позбавиш Свого проводу тих, кого поставив на скелю Твоєї любові!".

 

За матеріалами http://ru.radiovaticana.va

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


24.06.2013 739 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...

19.02.2020
Володимир Скоростецький

Народна історіографія значно давніша за офіційні історичні хроніки. Скандинавські співаки-скальди, до прикладу, досить детально описували всі пригоди і бойові походи загонів-хірдів данських та норвезьких воїнів.

132
19.02.2020

Про місце театру і його роль, сучасного глядача та мистецтво, відмову від політичної кар’єри та плани на 2020-й.

196
15.02.2020
Марія Лутчин

"Nissan Leaf" створив своєрідний феномен серед електромобілів в Україні. Сьогодні цей автомобіль є одним із найпоширеніших і найулюбленіших електрокарів серед українських водіїв.

428
11.02.2020

За підсумками попередніх сесій прикарпатські мажоритарники 93 рази виступали ініціаторами законотворчих ініціатив – 87 разів були ініціаторами законопроєктів, а 6 разів – ініціаторами проєктів Постанов.

5097
10.02.2020
Люся Грибик

Нещодавно Прикарпаття сколихнула новина про смерть 18-річної студентки від анорексії. Дівчина займалась сироїдінням, аж поки вага не знизилася до критичного рівня. Врятувати її не вдалось...

1216
09.02.2020
Ростислав Ковтун

У Франківську люди намагаються завадити повторному продажу своїх недобудованих квартир та сподіваються на закон.

14349 6

Нещодавнє призначення вже ексголови Івано-Франківської ОДА на високу урядову посаду прямо не стосується якихось преференцій чи переваг для конкретного регіону або області.

426

Інформація насправді ніколи не була зброєю, як не дивно — здебільшого вона заважає.

286

Напевно, усі знають, що у наш часте, що ми звикли називати “політикою”, має кілька рівнів. 

795

У вересні 2018 року до першого класу вступили діти, які навчатимуться впродовж 12 років за Концепцією Нової української школи.

1142 1
20.02.2020

Неопізнані літаючі об’єкти (НЛО) над Карпатами спостерігали багато людей. Неймовірні історії про аномальні явища в Карпатах, які гуцули не могли вигадати. Шокуючі розповіді очевидців про зустрічі в горах з космічними прибульцями.  

300
11.02.2020

Хто такі мольфари, чим вони займаються та чи справді володіють надприродними силами.

3265 1
26.01.2020

Посадковий апарат "Чан'е-4" і ровер "Юйту-2" надіслали нові знімки, отримані на поверхні зворотної сторони Місяця.

1521 1
08.02.2020

Сім'я Гюрджян з Лисичанська виховує 10 прийомних дітей.

811
28.01.2020

Сьогодні місцевим жителям та гостям Івано-Франківська вже звично, що Архікатедральний і Митрополичий собор Воскресіння Христового, або як у народі просто кажуть «катедра»...

1528
11.02.2020

Одного разу почалася сильна злива. Всі діти прибігли додому, але наймолодшої доньки не було.

544
20.02.2020

Відновити цноту і знову стати незайманою - такі операції стають дедалі популярнішими в ‎Україні, кажуть лікарі.

4705 1
19.02.2020

Ніщо не об'єднує людей так, як подвійна веселка. Прекрасне видовище вразило жителів Івано-Франківська у вівторок пообіді.

2722
18.02.2020

Звідки на вулицях кінь наразі невідомо. Пошуками власника тварини зайнялися правоохоронці.

2363
17.02.2020

Кастинги на розважальному проєкті "Голос країни" 10 сезон продовжуються.

2383 1