Папа Бенедикт підніс Апостольський екзархат для українців греко-католиків у Франції до гідності єпархії

 

19 січня Папа Бенедикт XVI підніс Апостольський екзархат українців-католиків у Франції до статусу єпархії з титулом святого Володимира Великого (Eparchie de Saint-Vladimir le Grand). При цьому єпископ Борис (Ґудзяк) перестає бути титулярним єпископом Каркабії, а названий першим єпископом єпархії святого Володимира Великого. Повідомляє  прес-служба Апостольської Столиці.

Владика Борис Ґудзяк – перший єпископ єпархії святого Володимира Великого у Парижі

Владика Борис (Ґудзяк) – перший єпископ єпархії святого Володимира Великого у Парижі

Як зазначають у прес-службі новоствореної єпархії, Архиєпископ Луїджі Вентура, Апостольський нунцій у Франції, зробив офіційне оголошення після  Архиєрейської Літургії у соборі святого Володимира в Парижі, яку очолив владика Борис (Ґудзяк).

«На початку нового тисячоліття, після століття лютих переслідувань, Божественне Провидіння розсіяло українських греко-католиків по світу із духовною та церковною метою, – зазначив єпископ Борис у інтерв’ю напередодні оголошення. – Ми сподіваємося, що в секуляризованій Європі діти мучеників зможуть творчо і переконливо свідчити  вічну істину Євангелія Ісуса Христа. Ми дякуємо Святішому Отцеві Бенедиктові, Папі Римському, Блаженнішому Святославові, отцеві та  главі Української Греко-Католицької Церкви, і  Синоді за довіру, яку вони виявили до духовенства, монашества та вірних цієї нової єпархії».

Розповідаючи про місце нової єпархії в церкві в Європі, єпископ Борис зазначив: «Я смію думати, що з Божої перспективи, Церква в Європі все ще дуже молода. Я сподіваюся, що створення нової єпархії буде сприяти її зростанню та життєздатності протягом найближчих століть і тисячоліть».

Єпархія носить ім’я святого Володимира, великого князя Київської Русі, який приніс християнство на територію сучасної України. За євангелізацію свого народу Святого Володимира називають «Рівноапостольним» у відповідності з візантійською традицією.  Святий Володимир також є покровителем кафедрального собору в Парижі.

Нагадаємо, що 21 липня 2012 року Святіший Отець Бенедикт XVI призначив ректора УКУ о. д-ра Бориса Ґудзяка Апостольським екзархом для українців-католиків у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії. Хіротонія владики Бориса відбулася 26 серпня 2012 в архикатедральному соборі св. Юра у Львові, а інтронізація – 2 грудня у соборі Паризької Богоматері.

Екзархат Української Греко-Католицької Церкви з осідком у Парижі був заснований 22 липня 1960 року. Першим Екзархом був призначений владика Володимир (Маланчук). На час створення територія екзархату обмежувалася тільки Францією. Згодом, із призначенням другого Екзарха, владики Михайла (Гринчишина), його душпастирській опіці були доручені також українці греко-католики, які проживають у Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії.

Додамо також, що 18 січня Папа Бенедикт XVI підніс до гідності єпархії дотеперішній Апостольський екзархат для українців візантійського обряду, що проживають у Великобританії, надаючи їй назву «Єпархія Пресвятої родини з осідком у Лондоні». Першим Єпархом Святіший Отець призначив владику Гліба (Лончину), дотеперішнього Екзарха.


21.01.2013 1736 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1633
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1712
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1701
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5022 40
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2011 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1397

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

369

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

592

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

770

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

882
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3519
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10089
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

725
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25978
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7591
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

782
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

946
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1280
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

237
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1115
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

724
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

960