Останній акт - творіння вінець

На протяжении бесчисленных веков мыслители мира беспрекословно принимали тот факт, что человеческая жизнь такая, какая она есть, и ее не изменить: ее природа неизменна. Платон (Plato) (428-348 гг. до н. э.) составлял исключение: его дух был крайне тоталитарным, что выражено в его труде «Республика». К счастью для человечества, идеи, представленные в этом труде, не зашли дальше предмета интеллектуального любопытства, будучи малоприменимыми к человеческой жизни.

Римский император Константин Великий (Constantine the Great) (306-337 гг. н. э.) легализовал христианство, но разрешил существовать другим религиям. Император Феодосий I (Theodosius I) в 380 г. н. э. сделал христианство официальной религией Римской империи; другие религии считались глупыми.

Древний взгляд относительно неизменяемости земной человеческой жизни по-прежнему преобладал, но при правлении Константина и Феодосия I в человеческую жизнь проник новый могущественный элемент: элемент надежды для человечества, надежды на вечную блаженную жизнь после смерти для тех, кто принял Христа как своего Спасителя.

Древний взгляд о неизменяемости человеческой жизни преобладал в Европе вплоть до «Возрождения учености» в XVI веке.

Возрождение учености стало возможно благодаря изобретению в 1452 г. Гутенбергом (Gutenberg) печатного станка. Чтение книг, в свою очередь, привело к активному интересу к природе физической вселенной и к развитию экспериментирования. Мыслители лихорадочно экспериментировали и стали изобретать инструменты для манипулирования физическим миром.

К XVIII веку прогресс физики настолько захватил западный мир, что идея о неизменяемой природе человеческой жизни дискредитировала себя. «Прогрессивные» мыслители стали очерчивать новые системы, способные, по их мнению, изменить человеческую жизнь – ранее считавшуюся неизменяемой – и улучшить ее.

Именно эти «прогрессивные» мыслители породили Французскую революцию: в «Век разума» было неприемлемо придерживаться древнего взгляда о сущностной неизменяемости человеческой жизни.

В интеллектуальном плане наш современный век продолжает идею, послужившую семенем для Французской революции: люди, управляющие государством, могут и должны предпринимать действия, чтобы улучшить человеческую жизнь и устранить ее трудности и лишения. Большинство современных мыслителей считают, что только «реакционеры» могут возражать против прогресса и что именно прогресс будет следствием действий государства по улучшению человеческого удела и устранит из человеческой жизни страдание.

Таково современное положение дел и причина всего, что мы сегодня наблюдаем: всемирный долг $325 трлн, а всемирный ВВП – всего $100 трлн. Весь мир находится под чарами ложной идеи о том, что человеческую жизнь можно улучшить с того, какой она есть и должна быть, до состояния вселенского беззаботного блаженства. Такие нереалистичные цели приходится финансировать посредством таких же нереалистичных денег.

Наш мир не может вернуться к золотому стандарту, пока не вымрут прогрессивные мыслители и мир снова не осознает и не примет истину. Природа земной человеческой жизни неизменяема. Одни люди всегда будут богатыми, а другие – бедными. Одни будут счастливыми, а другие – несчастными. Одни будут хорошо питаться, а другие – голодать.

Кто не работает, тот не ест. Когда люди мирно сотрудничают, несчастье нельзя устранить, но можно уменьшить.

Мне кажется, что мир не откажется от своих нереалистичных фантазий о здравоохранении для всех, еде для всех, образовании для всех, жилье для всех, доходе для всех, пенсиях для всех, пока человечество не постигнет какая-то страшная катастрофа, которая унесет жизни значительной части населения планеты. Только тогда человечество вновь будет вынуждено принять тот факт, что человеческая жизнь проблематична и это никак не изменить.

«Душа – на сцену вдумчиво гляди,

Дождись финала, а потом суди;

Здесь каждый день стал сценой; наконец,

Последний акт – творения венец».

Фрэнсис Куорлс (Francis Quarles), 1592-1644

Goldenfront


31.01.2019 2268 1
Коментарі (1)

НИК 2019.02.01, 20:36

от думав, що все тут зрозуміло, але! поряд у "Новинах" циганок назвали закарпатками і я тут повторю свій пост під тов новинов: "от для існує толерастія: циганок називают русинками з-за гір. А циган - він небезпечний і в Африці! Їм як іншим невиправним злочинцям, треба засудженим таким людям ставити клеймо на чоло, аби вони вийшовши на волю,, аби ми, послушні люди були попереджені про небезпеку Відбілюючи їх - ліберасти підставляют НАС!! Ввівши таким незнищимі таври на чоло, ми би змогли в 10 РАЗ зменшити подібну злочинність Людство не змогло виправити різну природу .різних рас і людей. Потомки Каїна перевихованню не підлягают. Про се справа у "Невтішних новинах" Goldenfront. Вони кінчают виші і керуют нами, а в него вся родина були злочинціми."

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1351
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1034
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2051
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3537
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1329
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1314

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1644

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

479

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1123

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1284
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

325
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24242
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

492
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

381
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

601
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1488
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

665
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

2202
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

574
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1454 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

602
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

517