агенція новин

ОПОРА: Прозорість міської влади Івано-Франківська лише часткова

 

Громадянська мережа ОПОРА підготувала моніторинговий звіт на основі даних  спостереження за діяльністю місцевої влади Івано-Франківська.

 

Звіт формувався на основі даних про діяльність місцевої влади, зібраних за період від листопада 2010 року до червня 2011 року. Його висновки не є категоричними, але він може служити базою для порівняння, що змінилося в діяльності влади після червня 2011 року. Сподіваємось, що він буде корисним для журналістів, що спеціалізуються на темі місцевого самоврядування, а також для громадян та громадських активістів для яких важливе впровадження принципів прозорої політики. Основний акцент звіту, крім загального опису ради, робився на аналізі відкритості та підзвітності місцевої влади Івано-Франківська, а також активності депутатів. Крім висновків, звіт містить рекомендації щодо впровадження принципів прозорої політики, які місцевій владі було б за доцільне впровадити.  

 

Прозорість  і відкритість міського голови, виконавчого комітету і міської ради можна назвати лише частковою. Доступ до рішень міської ради, рішень виконавчого комітету і розпоряджень міського голови наявний у повному обсязі на інтернет-сторінках ради і виконкому. Також регулярно оприлюднюється анонс заходів за участю міського голови, дати засідань депутатських комісій і виконавчого комітету. Та це не є свідченням повної відкритості місцевої влади. Підтвердженням служить відсутність норми у нормативній базі місцевої влади,  яка б дозволяла громадянам і представникам громадських організацій бути присутніми на засіданнях виконавчого комітету і депутатських комісій.  До цього теж додається відсутність у вільному доступі проектів рішень, винесених на розгляд виконавчого комітету, що не дозволяє громадянам впливати на процес прийняття рішень на етапі проекту рішення. Подібна ситуація була і з проектами рішень ради, але напередодні Х сесії проекти рішень вперше були оприлюднені на веб-сторінці ради. Враховуючи, що це відбулось вперше, рано поки що говорити про вільний доступ до проектів рішень ради. Тут радше можна говорити про спробу надати цей доступ. 

 

Що стосується прозорості й підзвітності ради, то на даний час це лише декларації, оскільки основний засіб підвищення прозорості, веб-сторінка, не працює належним чином. 25 березня 2011 року міською радою було прийнято Положення про веб-сайт Івано-Франківської міської ради, в якому визначено перелік інформації, що повинен бути розміщений на сайті, але станом на 1 червня цей документ було виконано далеко не повністю. Рівень інформативності даного сайту надзвичайно низький, як приклад можна навести надто загальну інформацію про депутатів, крім прізвищ, дати народження, рівня освіти, місця роботи і партійної приналежності більше нічого немає. Таким чином, це позбавляє громадян можливості детальніше ознайомитись зі своїми обранцями і дає можливість депутатам приховати неприємні чи невигідні сторінки біографії.

 

Регламент міської ради крім обов’язкового  оприлюднення проектів рішень передбачає також, що не рідше ніж раз на півріччя депутат зобов’язаний інформувати  виборців про роботу місцевої влади  і раз на рік зобов’язаний звітувати  перед виборцями в межах відповідного виборчого округу. Проте ці норми не конкретизовані. У випадку з проектами рішень не встановлено чітких часових рамок, а у випадку зі звітністю депутатів не встановлено конкретних форм і методів звітності чи інформування. Це ставить під сумнів ймовірність виконання даних норм.  Розглядаючи питання доступу до документів, слід зробити висновок, що перелік оприлюднених документів місцевої влади на сайтах ради і виконавчого комітету надто вузький, що не дозволяє громадянам вести повноцінний громадський контроль діяльності органів влади. 

 

Аналіз діяльності депутатів міськради змушує присвятити окремий абзац члену фракції  Партії регіонів Халаменді Ігорю  Анатолійовичу, який станом на 10 червня 2011 року відвідав лише одне з 15 пленарних  засідань Івано-Франківської міської ради, а також проігнорував усі засідання постійної депутатської комісії з питань промисловості, підприємництва, стратегічного розвитку міста, інвестицій та туризму, членом якої він є.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


24.08.2011 1298 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...

06.12.2019

У порівнянні з минулорічним бюджетом області, бюджет 2020 зменшений майже втричі.

565
04.12.2019
Марія Лутчин

Chevrolet Volt входить у ТОП-10 найпопулярніших у світі плагін-гібридів у плані максимально довго «чистого» електропробігу.

775
25.11.2019
Лілія Горковенко

Статистика доволі моторошна та невтішна. Тому Фіртка разом із поліцією вирішили розібратися, що ж є причинами аварійності на дорогах, у який час трапляється найбільша кількість ДТП і які дороги Прикарпаття є "лідерами" щодо смертності.

3137 2
21.11.2019
Люся Грибик

Біг – простий і ефективний спосіб стабілізувати вагу та підтримувати тіло у формі. Допомагає зменшити ризики небезпечних захворювань, продовжує тривалість та якість життя, покращує настрій і самооцінку.

1281
19.11.2019

Явище корупції «живе» у політиці, бізнесі, освіті, охороні здоров'я, у системі соціального забезпечення, у силових структурах і стало для українців нормою залагодження багатьох питань. 

1518 2
18.11.2019
Олена Британська

Як координується інвестиційна діяльність в місті, до чого тут ментальність та на які проєкти Івано-Франківськ залучив кошти.

3656

Потужна парламентська фракція, нові обличчя, творча інтелігенція, лідери думок, незаангажовані в болоті політики.

344

Які тільки не носяться ідеології  політиків, депутатів і провладних журналістів з приводу  позитиву продажу землі.

1543 1

Невже «загнув» Павло?… Ціна моста – не більше п’ятиста (як ви читали), а лиш 212?! Що насправді – з’ясуємо на підставі досі неопублікованих(!) документів… Виявляється, ІФ ОДА ще 30.06.17 розпорядилась (№3

3025 2

Щодо нецільового використання бюджетних коштів. Почекаємо реакції влади для подальших дій.

1926
06.12.2019

Біля села Бережниця Верховинського району на хребті Синиці є скельний коридор — місце, яке з давніх-давен вважається межею світів.

538 1
02.12.2019

Ви вірите в інопланетян? А вони у вас вірять. Принаймні, так стверджує карта України, яку науковці-уфологи нещодавно опублікували в нетрях інтернету.

403 1
27.11.2019

Військово-морські сили США підтвердили достовірність зйомки, яка зафіксувала імовірні невпізнані літаючі об’єкти.

749
11.12.2019

Цієї п’ятниці, 13 грудня, в Івано-Франківську відбудеться традиційна проща вірних Івано-Франківської Архієпархії до Архікатедрального і Митрополичого собору Воскресіння Христового. Вона відбудеться в свято апостола Андрія Первозванного та чергову рі

113
06.12.2019

Впродовж двох днів делегати з усіх парафії нашої Архієпархії будуть роздумувати та давати конкретні пропозиції щодо даної тематики.

721
27.11.2019

Дівчинка приїхала в село, де нікого не знала. Вона поскаржилася татові...

724
10.12.2019

Українська співачка Тіна Кароль та молдавський артист Дан Балан вдвох прокоментували, на якій стадії стосунків вони перебувають.

7105
09.12.2019

Якби вибори відбулися наступної неділі, то 64% опитаних на них пішли б, 13% - скоріше так, чим ні, 6% - скоріше ні та 9% однозначно ні.

1752
08.12.2019

У тих, хто часто подорожує сторінки паспорта швидко закінчуються. Також це є зручним для дітей до 16 років, оскільки термін дії їх паспорта становить 4 роки.

5323 3
07.12.2019

Франківський фотограф Руслан Веселий зняв захопливі кадри зимового нічного Івано-Франківська з висоти пташиного польоту.

1253