агенція новин

Олександр Сич: Мене глибоко дивують такого роду заяви з боку Української Партії на адресу Івано-Франківської обласної ради

Олександр Сич прокоментував заяву Української партії щодо «нападів на калуську громаду» Івано-Франківською обласною радою.

 

«Мене глибоко дивують такого роду заяви з боку Української Партії на адресу Івано-Франківської обласної ради. Усі звинувачення, висловлені цією політичною силою, є абсолютно безпідставними, надуманими та такими, що ображають честь та гідність як керівництва обласної ради, так і абсолютну більшість депутатського корпусу Івано-Франківської обласної ради шостого демократичного скликання.

 

Одним із головних принципів діяльності обласної ради, і це підтвердила наша робота з початку каденції, є абсолютна відкритість, гласність, доступність, виваженість та взаємоповага. Івано-Франківська обласна рада ніколи не втручалася, не втручається і не дозволить собі втручатися в роботу Калуської міської ради чи будь-якого іншого органу місцевого самоврядування. З усією відповідальністю заявляю, що протягом часу мого перебування на посаді голови обласної ради Івано-Франківська рада діятиме виключно на підставі і в межах повноважень, передбачених чинним законодавством України. Чого, на жаль, не скажеш про деяких інших суб’єктів владних повноважень в області.

 

Прокуратурі Івано-Франківської області не завадило б дати належну оцінку заявам Калуської міської ради, що стосується погроз ігнорувати в майбутньому рішення Івано-Франківської обласної ради. Слід нагадати, що саме Українська партія має більшість депутатських мандатів в Калуській міській раді, а голова партії Ігор Насалик паралельно виконує й обов’язки Калуського міського голови. Відповідно, можна не сумніватися що такого роду випади на адресу Івано-Франківської обласної ради здійснювалися з відома і з подання саме Ігоря Степановича Насалика.

 

Що стосується звинувачень у несправедливому розподілі коштів обласного бюджету, ігнорування міста Калуша, то очевидно, що і голова міста Калуша, і депутатський корпус достатньо освічені, щоби не знати, що згідно українського законодавства виняткове право готувати проекти рішень з питань соціально-економічного розвитку, бюджету тощо належить обласній державній адміністрації.

 

Зокрема, стаття 44 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначає, що саме місцева державна адміністрація здійснює підготовку та вносить на розгляд ради проекти програм соціально-економічного та культурного розвитку, цільових програм з інших питань, забезпечує виконання рішень ради.

 

У відповідності до статей 17,18 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», місцева державна адміністрація окрім вище зазначених повноважень, забезпечує ефективне використання природних, трудових і фінансових ресурсів на відповідних територіях, складає і подає на затвердження ради проект відповідного бюджету, забезпечує його виконання, подає в установленому порядку до органів виконавчої влади вищого рівня пропозиції щодо обсягу коштів Державного бюджету України для їх розподілу між територіальними громадами тощо.

 

Окрім того, є Наказ міністра економіки України №367 від 04.12.2006 року, в якому чітко розписано в якому порядку має здійснюватися формування таких програм.
Але навіть це не головне. Очевидно, що отримавши той чи інший проект рішення, депутати обласної ради можуть внести в нього певні зміни. Однак, щоби їх вносити, слід мати відповідні пропозиції.

 

Я відповідально заявляю, що від початку діяльності нашої каденції, жодної пропозиції голови міста Калуша на ім’я голови обласної ради Олександра Сича, заступників, депутатського корпусу щодо існуючих соціально-економічних проблем і потреби їх врахування у відповідних програмах не було.

 

Окрім того, при голові Івано-Франківської обласної ради створено дорадчий орган – Консультативну раду. До її складу входять усі голови районних рад, а також усі голови міст обласного значення. Однак, пан Насалик відмовився увійти до складу цієї ради, доручивши відповідне письмове повідомлення написати своєму заступнику Олександру Челядину.

 

В той же час напередодні останньої сесії, яка розглядала питання пооб’єктного розподілу бюджету розвитку, керівництво обласної ради провело консультації з усіма головами районних рад, щоб ще раз уточнити, які проблеми в їхніх адміністративно-територіальних одиницях слід врахувати в першу чергу. Єдина пропозиція, яка надійшла з міста Калуша – це пропозиція від пані депутата Оксани Табачук і вона була врахована у відповідному рішенні обласної ради.

 

Виходячи зі сказаного, заяву Української партії слід розглядати, як голослівний, необґрунтований, передвиборчий популізм.”


18.06.2011 33 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...
18.01.2018

Декілька століть Успенський собор у Крилосі (територія історичного Галича) був зразком місцевої довершеної архітектури. Сьогодні від нього залишились лише фундаменти, яким загрожує остаточне руйнування.   Археологи та архітектори просять Міністерс

378 0
16.01.2018

Протягом тижня сотні івано-франківців та гостей міста долучилися до музичного різдвяного дійства, яке відбувалося у храмі Царя Христа на Майзлях.

604 1
15.01.2018

Очільник фракції «УКРОП» в Івано-Франківській обласній раді, голова її постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків Микола Палійчук проаналізував суспільно-політичну ситуацію в країні.

685 0
13.01.2018

До Вашої уваги підсумки другого в цьому році тижня від історика, блогера, нашого експерта Мирослава Кошика.

346 0
11.01.2018

На саме Різдво 1908 року в Станиславові зібрався велелюдний з’їзд Русько-Української радикальної партії, яких у той час поляки обзивали «гайдамаками»...

651 0
09.01.2018

8 січня, відсвяткував свої 50 відомий український футболіст Валентин Москвін, вихованець івано-франківського «Прикарпаття».

809 0

Колись тут жила шляхта. Потім її не стало. Й нинішня нешляхта робить так, щоби про шляхту забули.

322 0

Внутрішній біль в душах і серцях переслідує українців сотні років, особливо для нас зараз, коли загарбані території корінного народу, йде відкрита війна...

511 0

Якраз перед Миколаєм подзвонила знайома чиновниця, любителька ворожіння та битв екстрасенсів. Сказала, що бачила зловісний сон, просила розтлумачити.

821 0

Наша політична сила стала однією з небагатьох, яка подала рівну кількість кандидатів-жінок та кандидатів-чоловіків. Фракцію “Самопоміч” у міській раді представляє шість депутатів. Це досить мало, щоб впливати на прийняття рішень, на яких ми на

793 0
17.01.2018

В американському штаті Мічиган неподалік від міста Детройт 16 січня було зафіксовано падіння метеорита, яке викликало невеликий землетрус.   Про це повідомляє прес-служба Національної метеорологічної служби США в Twitter.   Синоптики підтвер

218 0
16.01.2018

НЛО у формі м'ясорубки помітили жителі Техасу. Очевидці заявили, що корабель прибульців літав в небі кілька хвилин, після чого перемістився в іншу частину міста.   Про це повідомляють росЗМІ.   Наразі вже відомо, що інцидент стався 12 січня

231 0
11.01.2018

Вчені заборонили літати космонавтам на Марс частіше, ніж один раз на життя. Це спричинено великою дозою радіації, яку космонавти отримують під час відвідин "червоної планети".   Про це повідомляє Meduza.   Російські та болгарські вчені на

338 0
16.01.2018

Папа Франциск 8 січня 2018 року прийняв Послів, акредитованих при Святому Престолі. У промові до них Римський Архиєрей згадав про Україну, закликавши сприяти припиненню війни. «Спільні старання на користь відбудування мостів є невідкладними також

126 0
02.01.2018

Теж це відчуваєте? Передсвятковий настрій вже витає довкола: прикрашені ялинки, величезні вітрини магазинів нагадують казкові сюжети, листівки, рекламки, пісні — все на різдвяні мотиви.

633 0
16.01.2018

Одного разу до батька прийшла донька, молода жінка, і з сумом сказала: – Тату, я так втомилася від усього, у мене постійні труднощі на роботі і в особистому житті, вже просто немає сил… Як справлятися з усім цим? Батько відповів: – Дава

481 1
17.01.2018

В Івано-Франківську журналіст, автор та режисер Юрій Паливода презентував нову короткометражну стрічку "Дух Різдва".

704 0
17.01.2018

За словами ініціатора  створення спільноти, начальника управління транспорту і зв’язку міськвиконкому Олега Ганчака, це буде хороша альтернатива на випадок анонсованого страйку перевізників.

1488 0
17.01.2018

“Брокненський привид”. Мандрівниця із Калуша Наталія Щербій в мережі поділилась знімками, на яких показала того самого "привида" з Карпат.

3205 0
15.01.2018

Обідня перерва може багато розповісти про корпоративну культуру країни, вважає оглядачка BBC Capital, яка розпитала людей різних національностей про те, як виглядає їхній звичайний робочий ланч.

233 0