Олександр Шевченко: Соціальні проекти нашого благодійного фонду - непоодинокі акції, а безперервний процес

 

 

Благодійний фонд Олександра Шевченка «Новий Івано-Франківськ» заснований у 2014 році. Мета – допомога тим, хто її потребує. Адже Україна переживає не найкращі часи. І чисельність людей, які опинились за межею бідності, мають негаразди чи проблеми, на жаль, щороку зростає.

 

Тож фонд взявся за соціальну реабілітацію малозабезпечених, безробітних, інвалідів, людей з особливими потребами, учасників бойових дій. «Новий Івано-Франківськ» охопив десятки важливих напрямків роботи: спорт, культура, екологія, збереження історичної спадщини, взявся за реалізацію перспективних проектів, підтримку талановитої молоді. Важко навіть перерахувати усі добрі справи, якими за три роки займався і займається благодійний фонд, пише прес-служба УКРОПу.

 

З часу створення БФ «Новий Івано-Франківськ» у ТК «Буковель» пройшли реабілітацію більше тисячі учасників АТО, які були поранені на війні, та рідних загиблих бійців і героїв Небесної Сотні.

 

 «На жаль, люди, які повернулись із війни, часто опиняються у безвиході. Держава досі не забезпечила бійців усім необхідним на фронті. То що вже говорити про реабілітацію після війни? А бійці потребують не тільки фізичної, але й моральної допомоги. Наші соціальні проекти – це не одиничні акції, а безперервний процес, що триває роками. Ми раді, що саме завдяки благодійному фондові, вдалося допомогти самим бійцям ті їхнім родинам», – наголосив Олександр Шевченко.

 

До прикладу, днями, завдяки співпраці БФ «Новий Івано-Франківськ» та БФ «Міжнародна асоціація підтримки України» майже два десятки вояків та їхніх сімей пройшли двотижневий курс родинної реабілітації у Карпатах.

 

 «Проект родинної реабілітації учасників АТО триває другий рік. Ми працювали у різних містах України. І врешті приїхали у Буковель. Вибір курорту був невипадковим. Зараз зима, тут просто неймовірно красиво. Вдячні  благодійному фонду Олександра Шевченка «Новий Івано-Франківськ», який нас гостинно прийняв», – сказав директор БФ «Міжнародна асоціація підтримки України» Тарас Дурбак.

 

Щороку, саме завдяки БФ Олександра Шевченка, більше двох з половиною тисяч дітей з особливими потребами з усього Прикарпаття мали можливість відпочити у реабілітаційно-оздоровчому таборі та пройти багатоденну програму реабілітації. Протягом заїзду діти мають дуже насичену програму. Це гідромасажна ванна, заняття із масажистом, реабілітологом, арт-, фіто-, арома- та іпотерапія. З дітьми працюють досвідчені психологи. Та й самі Карпати сприяють позитивному настою.

 

«У мого сина Юрія – ДЦП. Нещодавно ми перенесли складну операцію. Вона видалась не надто вдалою. У нас була депресія. А відпочинок у таборі нас просто витягнув із цього важкого стану. Ми лікуємось та відпочиваємо. Син усміхається, йому добре. А отже, добре й мені», – розповідає коломиянка Ольга Вишиванюк.

 

За сприяння БФ Олександра Шевченка уже четвертий рік поспіль у Яремчі діє християнський табір. У ньому уже відпочили 720 дітей  з соціально-незахищених категорій населення і проблемних сімей.

 

«На жаль, християнські табори  не дуже у нас популярні. Хоч ми й живемо у Галичині, такому духовному краї, проте, батьки не усвідомлюють цінність християнського виховання своїх нащадків. Воліють краще поїхати з ними на море, аніж віддати на церковні науки. Тому велика подяка Олександрові Шевченку за розуміння того, що духовність і християнські цінності є пріоритетом виховання дітей. І що ми можемо сформувати ці якості, в тому числі, і під час таких таборів», – зазначив керівник табору о. Ярослав Рохман.

 

БФ «Новий Івано-Франківськ» започаткував щорічне безкоштовне навчання 1-класників їзді на лижах. Так, свої перші навики цього активного і корисного виду спорту освоїли 8579 прикарпатських першачків.

 

Майже 6 тисяч дітлахів пройшли щорічне тижневе оздоровлення в таборі АРТЕК-Буковель. А нещодавно на базі ТК відкрили перший в Україні табір для інсулінозалежних діток.

 

«На початку літа я планувала віддати малого до дитячого табору. Але мені сказали: у нього – цукровий діабет. А діти з таким захворюванням не можуть відпочивати самі. Оскільки їм потрібен постійний догляд та регулярний прийом ліків. А відпочинок на двох для нас – завелике задоволення. І це велике щастя, що завдяки БФ, ми з сином маємо можливість відпочити», – розповідає франківчанка Алла Дутчин.

 

Опікується БФ «Новий Івано-Франківськ» і людьми із обмеженими можливостями. 5 рік поспіль вони регулярно проходять програму оздоровлення на базі ТК «Буковель».

 

«Обслуговування, номери, харчування і навіть погода сприяють гарному оздоровленню. Знову нові друзі, нові знайомства, нові історії та новий досвід. Кожного разу все більше людей говорить, що на Буковелі здійснюються їхні мрії, а в кожного вони різні – хтось мріє проїхатись на підйомнику, хтось скупатись в озері, хтось потанцювати на візку, а хтось мріє знайти друзів», – поділилась враженнями франківчанка Ірина Красилич.

 


06.12.2017 650 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1259
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2553
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2127
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2183
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6581 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2468 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

359

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1170

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1299

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1425
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

295
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

147
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

598
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

58
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26528
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

564
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10478 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

51
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

63
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

419
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

567
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

634