Олександр Шевченко: Якщо "Буковель" визнати основним туристичним об'єктом, то решта туристичної інфраструктури краю розкрутиться автоматично (фото)

 

На засіданні колегії ОДА розглянуто питання про роботу місцевих держадміністрацій щодо виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів і реалізації програми економічних реформ Президента України України; про роз’яснення завдань земельної реформи, запровадження обігу земель с/г призначення; про стан безпеки дорожнього руху на автошляхах області; про виконання регіональної цільової програми розвитку туризму та план заходів на 2012 рік.

 

Найдовше обговорювали питання перспектив розвитку туризму. Претензій до начальника управління туризму облдержадміністрації Наталії Гасюк не виникло, натомість голова наголосив, що треба всім районам системно працювати і розвивати туризм.

 

«У нас є що показати і розказати. Але вам треба вивчити усі легенди про кожне місце Прикарпаття. А ще – потрібно розробити систему проведення культурно-мистецьких заходів. Наступний рік оголошений роком української культури. В кожному з населених пунктів краю в суботу-неділю повинні проходити культурно-мистецькі заходи. Ми повинні збільшити репертуар наших мистецьких колективів, щоб вони розширювали свій мистецький діапазон і зокрема й мовний. Наша перспектива – це вивчення іноземних мов. Потрібно знати англійську мову»,– звернувся Михайло Вишиванюк до представників сфери туризму.

 

Чи не вперше на колегії дали слово студентам Прикарпатського інституту туризму, які представили свої проекти розвитку туристичної галузі в окремих регіонах. Зокрема Михайло Вишиванюк порадив головам районів взяти один з проектів на «озброєння». Інформаційний щит у національному стилі з інформацією про готелі, садиби, відпочинкові комплекси та туристичні місця мав би, на думку голови висіти перед в’їздом в район.

 

В обговоренні питання розвитку туризму виступив депутат обласної ради, топ-менеджер ТК «Буковель» Олександр Шевченко. Він запропонував підтримку в розвитку туризму але лише за умови якщо буде визначено стратегію і «Буковель» буде основним об’єктом навколо якого сконцентрується решта інфраструктури.

 

«70 % потоків туристів в області – це відпочиваючі туристичного комплексу «Буковель». Якщо основним туристичним об’єктом буде визнано «Буковель» то вся решта туристичної інфраструктури області буде розкручуватися автоматично», – сказав О. Шевченко.

 

Для прикладу він навів відомі курорти Куршавель, Закопани: «Всі знають ці курорти але мало хто може сказати область в якій вони знаходяться. Разом з тим навколо цих відомих туристичних об’єктів об’єдналася туристична інфраструктура того регіону і в комплексі це дає значні результати розвитку туризму».

 

Також як альтернативу дорогої реклами по телебаченню, О. Шевченко запропонував більше використовувати можливості інтернету та соціальних мереж. За короткий час це показало свою ефективність.

 

Пропозиції Олександра Шевченка уважно вислухали тепер є час на роздуми. А на завершення, щоб ніхто не сумнівався у намірах, голова ОДА наголосив: «Стратегічним напрямком розвитку нашої області є туризм, туризм і ще раз туризм».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оксана Островська, тижневик «Коломийські ВІСТИ»


23.11.2011 2431 6
Коментарі (6)

Навіщо??? 2011.11.23, 12:25
Навіщо Шевченкові це все??? справді Буковель збирає десь до 80% усіх туристів, що відвідують область і без участі влади. Навіщо лізти так глобально, щоб у тебе потім все відібрали. Адже вертикальна влада лобіює олімпіаду у львівській області при тому, що вже є немаленький Буковель... тому що це не їхнє, а там буде їхнє і є ж свіжий досвід з реальним "наїздом - арештом" земель. Воно звичайно не нам маленьким судити, але виглядає поки що так - чим більший бренд тим білше шансів його позбутися, чого варті події з епіцентром та фокстротом? Та й Вишиванюк не все буде головою ОДА, можуть і іншого призначити, та й інвестори серйозно притихли, як то кажуть тихше їдеш далі будеш.
Johny Green 2011.11.23, 13:53
О. Шевченко: "Якщо Івано-Франківську область перейменувати на Буковель, то потреба в розкрутці решти туристичної інфраструктури краю відпаде автоматично"...
Іванович 2011.11.23, 21:48
Туризм будь-якою ціною? Скільки Буковель заплатив податків у місцевий бюджет за минулий рік? Скільки створено офіційно нових робочих місць? Який вплив на навколишнє середовище, бо немає жодних очисних споруд? Який рівень травматизму та смертності на Буковелі? Хто відповість на ці запитання і чи збирався хтось знайти на них відповідь?
Петрович 2011.11.23, 22:05
2 Іванович. навіть якщо Буковель не заплатив ані копійки в бюджет (а це неможливо, бо хоч якісь зарплати там працівники отримують, і від них відрахування йдуть), - все рівно від Буковелю велика користь. Навколо нього десятки тисяч гуцулів розвивають зелений туризм, возять, годують, торгують, ..... Тому від Буковелю користь івано-Франківщині велика. Хто це заперечить - або дурень, або лукавить. Звичайно про безпеку, травматизм і смертність треба питання ставити жорстко. Це правда. Але Буковель це велике благо, якщо говорити про заробітки гуцулів.
Іванович 2011.11.23, 23:43
Не можна так ставити питання: велике благо чи велике зло. Треба подивитись що дає Буковель гуцулам, області і групі "Приват" і чи ці доходи співрозмірні. Чи може заробіток сьогодні компенсувати техногенну катастрофу завтра? Чи може бути оправдана втрата природної самобутності та етнічної ідентичності будь-якими доходами? До речі, ніхто ніколи не називав суму податків сплачених офіційно "Скорзонерою"
% 2011.11.24, 10:24
Колись покійна Лідія Дмитрів - царство їй небесне, порядна була людина і чсний депутат - чітко довела: користь від Буковеля для бюджету - мізерна. Її аргументи ніхто не спростовував, а Шевченко мовчав у тряпочку. Так, Буковель створив в Карпатах можливості і для дрібного туристичного бізнесу, створив попит на змелю, багато уцулів тим скористали. Але найбільше скористав сам Буковель, при чому поводячись нагло і зажерливо. І те, що тепер Юрка Добровольский у бігах, - правильно, бо сотні гектарів земельки він спихнув Буковлею по 4 тисячі гривників за гектар!!! При ринковій вартості в 15 тис баксів. Оце був би дохід для бюджету, корсть для громади, садки, школи, дороги, світло в селах, нє? Крім того, Буковель всіляко не пускає на Прикарпаття конкурентів. Де тепер проекти в Бистреці і Дземброні? Втопили руками підгодованих бютівців у минулій каденції облради. А ці проекти могли би підняти верховинський район, не тільки дорогу палійчуку яремчанщину. То нема чого молитися на Буковель, з нього треба питати і контролювати по повній програмі
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1778
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1785
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1763
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5264 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2072 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1450

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

597

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

699

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

894

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

933
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1664
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3590
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10178
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26052
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10079 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7651
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

834
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1340
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

311
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1193
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

786
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1014