Олександр Кузик розповів, для чого компанія Electrolux купила завод в Івано-Франківську

 

 /data/blog/86088/2aedab2b209ce91540ee4d1c75da681c.jpg

 

Директор представництва Electrolux в Україні та на Кавказі Олександр Кузик повідав, з якою метою шведський гігант електроніки купив в 2010 році завод в Івано-Франківську.



У SkyArtCafe, розташованому на шостому поверсі PinchukArtCentre в самому центрі Києва, 25 жовтня 2011 коїлося щось дивне.

 

По залу були розставлені пюпітри, на яких висіли футболки з репродукціями картин відомих європейських художників - Гогена, Пікассо, Жоана Міро, Ван Гога, Матісса. Але картини на одязі були намальовані не фарбами, а шоколадом, кетчупом, сирими яйцями. Замість звичних треків популярних європейських діджеїв в той день в унісон дзижчали кілька пральних машин.

 

Так компанія Electrolux представляла свою продукцію, випущену на її новому українському заводі. Прання «забруднених мистецтвом» футболок стала апогеєм шоу. На радість організаторів, слідів від плям не залишилося.

 

«Репетицій не було. Ми були впевнені, що наші машини впораються», - переконано каже директор департаменту маркетингу Electrolux в Україні та на Кавказі Катерина Белобловская.



Роком раніше шведський концерн Electrolux за 19 млн євро купив в італійської компанії Antonio Merloni завод «Українська побутова техніка», розташований в Івано-Франківську.

 

З тих пір на ньому було вироблено близько півмільйона пральних машин під брендами Electrolux і Zanussi.

 

За останні чотири роки сукупна частка обох торгових марок на українському ринку зросла з 5,4 до 16,3%, що дозволило компанії піднятися на друге місце в списку найбільших виробників цієї техніки.



Італійський концерн Antonio Merloni, який виробляє велику побутову техніку під брендом ARDO, купив івано-франківський завод в 2003 році у компанії «Норд», що випускала тоді морально застарілі пральні машини «Івіта». Вклавши 64 млн євро, італійці створили сучасний завод «Українська побутова техніка» з виробництва пральних машин, щорічно випускається близько 150 000 одиниць техніки.

 

Antonio Merloni збиралися нарощувати обороти, але криза внесла корективи в плани. Оптимізуючи роботу групи на міжнародному рівні, в 2009-му італійці вирішили продати українське підприємство. Це співпало з намірами шведської Electrolux розширити потужності у Східній Європі. З кількох причин їх вибір припав на Україну.

 

За чотири роки частка Electrolux і Zanussi на українському ринку зросла з 5,4 до 16,3%

Купівля компаній у Східній Європі була для Electrolux звичною справою. До цього компанія придбала підприємства у Польщі та Угорщині.

 

«Завод, розташований в Україні, давав можливість зміцнити наші позиції на ринках, що розвиваються, зокрема, російському та країн СНД, а також налагодити поставки до Західної Європи», - пояснює глава Electrolux в Центральній і Східній Європі Адам Чих.

 

Купівля підприємства, що знаходиться неподалік від працюючих заводів компанії в Угорщині, Румунії та Польщі, була вигідна з точки зору логістики.

 

«До того ж в Україні дуже низька вартість робочої сили - компанія економить і на цьому», - міркує Андрій Мокряков, аналітик консалтингової компанії Pro-Consulting.


Україна цікавила шведів і як ринок збуту. Згідно з даними GfK Ukraine, в 2010 році ринок великої побутової техніки в країні виріс на 24,5%, до 8,46 млрд гривень. І пральні машини увійшли в другу його групу за обсягами продажів. Низькі доходи українців шведів не збентежили.

 

«Купівельна спроможність в Україні на низькому рівні, але я думаю, що вона буде рости», - заявив віце-президент компанії Electrolux Ернесто Ферраріо в одному з інтерв'ю після угоди з Antonio Merloni.



У шведів пішов рік на те, щоб привести всі процеси у відповідність зі своїми стандартами. На заводі майже повністю змінився персонал і постачальники.

 

«Це дуже складний процес. Навіть з тими, хто залишився, довелося передомовлятися», - розповідає директор представництва Electrolux в Україні та на Кавказі Олександр Кузик.

 

Під брендом Electrolux завод почав роботу в квітні 2011 року, зосередившись на випуску пральних машин Slim Size шириною 34, 38 і 48 см. Саме на вузькі машини, за даними GfK, доводиться 88% продажів.

 

Сьогодні 80% пральних машин, які продаються у вітчизняних мережах під брендами Electrolux і Zanussi, вироблені в Україні. Ефект від наявності у Electrоlux локального виробництва проявився в 2014-2015 роках. Під час девальвації гривні ціни на її продукцію росли повільніше, ніж у конкурентів. Логічно, що попит зріс. «Цінова політика Electrolux була виваженою.

 

Не було різких стрибків через падіння гривні », - розповідає співвласник інтернет-магазину Rozetka.ua Владислав Чечоткін. Машини Zanussi подорожчали до 4500-10 000 гривень, Electrolux - до 5500-15 000 гривень.

 

«Ціна на аналогічну машину, зроблену в Європі, приблизно на 15% вища», - вказує Кузик.

 

За підрахунками Мокрякова, різниця в собівартості виробництва однієї пральної машини в Європі та Україні коливається від 20 до 40% на користь другої. На руку Electrolux грають і постійно підсилюються патріотичні настрої українців. Продукцію оснастили стікерами «Зроблено в Україні», на чому компанія акцентує увагу під час рекламних акцій.



Продажі Electrolux і Zanussi в Україні йдуть врозріз із загальною ринковою тенденцією. За підсумками 2014 року обсяг продажів побутової техніки в Україні знизився на 20-30%. А кількість проданих пральних машин за перше півріччя 2015-го впало на 43%, до 1800000 штук.

 

Electrolux ж, навпаки, вдалося наростити частку ринку і зберегти обсяги виробництва і реалізації. «У нас частка проданих пральних машин Electrolux в 2015 році зросла порівняно з 2014-м удвічі», - констатує Чечоткін. Згідно з даними GfK Ukraine, за перше півріччя 2015 частка ринку Electrolux і Zanussi збільшилася до 16,3%. Electrolux посіла друге місце за обсягом продажів пральних машин після LG, обігнавши таких потужних конкурентів, як Samsung і Indesit. І це не межа, упевнені в Electrolux, так як ринок ще не насичений.

 

За даними Держкомстату, на 100 домогосподарств зараз доводиться 88 пральних машин. З розрахунку, що в Україні близько 17 млн ​​домогосподарств, брак машин складає більше 2 млн штук. До цього варто додати 2-4 млн машин, які щорічно виходять з ладу. На думку Мокрякова, за рахунок місцевого виробництва, і, відповідно, цінової переваги, а також зростаючої довіри до українського продукту Electrolux може розраховувати на подальше зростання і вихід на показник в 20-23% ринку.



Виручку українського заводу в Electrolux не розкривають. У 2011, 2012 і 2013 роках, за даними Forbes, вона склала 429 млн, 521 млн і 479 млн гривень відповідно.

 

Конфлікт з Росією змусила Electrolux переглянути географію експорту продукції івано-франківського заводу. Якщо раніше на РФ припадало близько 80% експорту підприємства, то сьогодні лише 17,4%. Намагаючись компенсувати втрати, Electrolux торік почала освоювати нові ринки, налагодивши поставки з України в Грузію, Азербайджан, Киргизію і Узбекистан.

 

Президент Української асоціації виробників Олександр Громико впевнений, що у компанії є шанс наростити обсяги експорту і в ЄС. Після набуття чинності договору про зону вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом, що, як вважають українські влади, відбудеться на початку 2016 року, продукція Made in Ukraine в країнах ЄС буде продаватися без мит.

 

А поки 23,7% івано-франківської техніки їде в Польщу і Чехію, близько 10% - у Францію, Італію та країни Скандинавії.

 

«Але ми нарощуємо продажу в Центральній Європі», - підкреслює Кузик.

 

за матеріалами Forbes


08.09.2015 2096 1
Коментарі (1)

Вольдемар 2018.03.14, 21:21

ех би мені знайти справжнього постачальника , бренд-менеджера цієї компанії щоб купляти і купляти побутову техніку..!

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

261
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

526
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1622
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2880
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2413
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2396

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

396

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

557

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1404

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1484
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

519
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

377
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

758
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

128
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

258
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26866
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

718
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

275
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

280
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

599
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

898
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

804