Олег Заріцький: Якщо громада проти - забудовувати «Бастіон» не будемо. Почнемо дискусію

 

/data/blog/74993/98a16a80ead46a9a763c4b0ebcd55d4b.jpg

 

Власник фортечного комплексу «Бастіон» Олег Заріцькій зізнався у коментарі, що шокований резонансом, який викликав проект забудови, винесений на містобудівну раду.

 

Підприємець запевняє, що всупереч бажання громади нічого будувати не буде, але мріє про сучасний об’єкт біля давніх фортечних мурів і готовий до цікавих думок та обговорення. Далі – пряма мова Олега Заріцького, пише Фіртка з посиланням на ГК.

 

"У 2007 році ми вирішили зробити приклад для міста, як зберегти старе, і як можна збудувати гарне нове. Оскільки немає пророка в своїй Батьківщині, на проект реконструкції «Бастіону» ми запросили франківського архітектора Володимира Мартинюка, а на сучасний –австрійського архітектора з бюро «Шищковіц і Ковальські» -- вони якраз проектують на важких ділянках в історичних місцях, де має бути поєднання старого і нового.

Ми зініціювали публічне обговорення проекту. Тоді перший раз була дискусія у фаховому середовищі Івано-Франківська. В ті часі ніхто нічого не обговорював, будували собі всі на свій смак. Громадянського суспільства як такого не було. Ми якраз намагалися змінити цю ситуацію і запропонували максимально широке обговорення. В «Надії» був повний зал, тільки архітекторів десь 40. Шишковіц пояснював, що він хотів гармонійно поєднати старе і нове. Якщо стіни бастіону мали відкоси в один бік, то елементи проекту були скошені в інший. Була також ідея, щоб якось підніматися наверх бастіону, хотіли мости зробити. Плюс ескалатори, щоб нагору могли підніматися мами з візочками та люди з особливими потребами. Проект був цікавий і в його основі було скло. Практично всі стіни були скляні, тому з Новгородської крізь скло було видно майже весь бастіон і Катедру. Дворівневий паркінг він завів під землю.

Зараз ми просто хотіли нагадати, що з самого початку у нас була така задумка - поєднати старе і нове.  Зрозуміло, що зараз робити такий закритий бастіон, як на австрійському проекті, буде не дуже гарно. Тому ми попросили Микуляка його осучаснити. Хочемо подивитися, яка зараз думка щодо цього проекту. Хочемо подивитися, як змінилася думка архітекторів від часу тієї зустрічі у 2007 році, які зараз підходи. Микуляк сказав, що закривати бастіон не треба, а було би гарно на колонах4-метрових підняти, щоб був проїзд. Ця будівля на проекті масштабно виглядає, але насправді вона досить далеко від самого бастіону. Ми також планували зробити повну реконструкцію того старого будинку з тріщиною, що зліва від входу в «Бастіон». Він мав бути відновлений і це мала бути прибудова до нього.

Резонанс піднявся такий, ніби вже завтра хтось буде щось будувати. Ні. Це не є питання нагального будівництва. Це швидше на рівні теорії. Хочемо підняти дискусію більш широку – як взагалі в Івано-Франківську має виглядати сучасна архітектура. Ми якраз зараз у «Теплому місті» обговорюємо, як би мала зароджуватися нова архітектура, яка би мала бути дискусія. Ми останні, хто би міг нашкодити своєму місту. Хочемо подивитися, чи хтось у Франківську здатний проектувати, чи взагалі нічого зараз не проектувати. Хочемо почути наших архітекторів. Хочеться залучимо до цієї дискусії Віктора Зотова.

Зрозуміло, що ні проект Шишковіца, ні Микуляка зараз не піде. Моя мрія – збудувати щось маленьке, сучасне і симпатичне біля «Бастіону», якщо це вдасться. Якщо не вдасться – не будемо будувати нічого. Можливо, біля тої частини, де представлена реконструкція за склом, обговорити ідею транспортування наверх ліфтом і якогось мостика. Я би хотів, щоб якийсь був приклад гарної сучасної архітектури, спільно з австрійцями, чи спільно із Зотовим, щоб не було такого, що ми прожили за незалежної  України 40 років, а ні одного красивого будинку, яким би можна було пишатися, не залишили. В Австро-Угорській імперії щось будували, поляки будували, а за сучасної України в Івано-Франківську, фактично, немає жодного будинку, який би подобався людям.

 Ніхто так не любить «Бастіон», як ми, бо це наша дитина, яку ми «виходжували» понад 10 років, і ми дуже раді, що зараз люди його люблять. Хочемо лише почати цивілізовану дискусію. Я чув що говорили архітектори у 2007 році. Хочу почути, що вони зараз скажуть. Думка громади також важлива. Важливо, щоб до дискусії долучилася громада, були альтернативні думки, а не просто крик. Якщо зараз не буде гарної ідеї і розуміння, я можу знову цей проект заморозити на 10 років. Це має бути будинок – «Вау!»  і не інакше. Просто банальний будинок я будувати не буду, бо я не забудовник".

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

«Бастіон» збирається забудувати його власник

Тарас Прохасько: Не розумію, як проект забудови Бастіону взагалі можна обговорювати


21.04.2015 488 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

921
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

739
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1845
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3179
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2522
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2508

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

191

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

700

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

658

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1556
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

320
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

649
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

588
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

298
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

360
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26996
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

811
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19651
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

394
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

372
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

698
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1237 1