Олег Лєпєнін: Ми бачимо рідний Франківськ європейським містом

Засновник будівельної компанії «Вертикаль» Олег Лєпєнін ділиться підсумками минулого року та прогнозами зростання цін на нерухомість у Франківську.

«Вертикаль» — девелоперська компанія, яку  засновано в 2010 році. Вона працює на ринку первинної нерухомості Івано-Франківська. У 2020 році будує 14 будинків у п'яти житлових комплексах міста — «Містечко Мануфактура», «Містечко Козацьке», LYSTOPAD, HydroPark DeLuxe, Sonata.


— Чим запам'ятався минулий 2019 рік БК «Вертикаль»? 

— 2019 рік виявився непростим для ринку нерухомості в цілому. Але попри це, для нас були й позитивні моменти. За рік ми відкрили три нових відділи продажу, щоб бути ще ближчими до клієнтів. Загалом, компанія збагатилась новим досвідом і стала сильнішою.

— Назвіть нові формати чи новації, що допомогли вам залучати інвесторів у 2019 році.

— Ринок нерухомості Івано-Франківська досить насичений, рівень конкуренції на дуже високому рівні. Для залучення інвесторів необхідно постійно вдосконалюватися та диференціюватися. Вдосконалення проходить на різних ланках: будівництво, фінанси, продажі, маркетинг та кадри.

До прикладу, ми провели масштабну рекламну кампанію житлового комплексу «Містечко Козацьке», щоб ознайомити більшу кількість цільової аудиторії з перевагами та цінностями даного проєкту, що допомогло нам залучити більше інвесторів.

— Якими досягненнями за минулий рік ви пишаєтесь?

— Досягненням 2019 року був старт будівництва нового житлового комплексу Sonata. Та основним досягненням, як і в попередні роки, є лояльність наших клієнтів, які рекомендують нас своїм близьким та знайомим.

— Скільки об'єктів БК «Вертикаль» ввела в експлуатацію в 2019 році?

— Минулого року ми здали 5 будинків: один будинок в HydroPark DeLuxe, один — в ЖК Lystopad та три будинки в ЖК «Містечко Козацьке».

Житловий комплекс HydroPark DeLuxe у Франківську

— Минулий рік пройшов в Україні під знаком зміни влади. Як відбилися глобальні зміни в політиці на вашій роботі?

— 2019 рік виявився багатим на нові випробування для ринку нерухомості через політичні та економічні аспекти. Проведення президентських та парламентських виборів, а також падіння курсу валют позначилося зниженням рівня продажів.

— У вашому портфелі багато проєктів, більшість із них малоповерхові, максимум — 16 поверхів. В Івано-Франківську не прийнято будувати хмарочоси на 33 поверхи, як у столиці, або це ваша власна політика?

— У Франківську не заведено будувати висотні будинки. Проте у наступному році ми плануємо стартувати новий 25-поверховий проєкт.

— Чи плануєте ви розширювати географію будівництва та виходити на ринки інших українських чи, можливо, європейських міст?

— Маємо у планах через декілька років вийти на ринки ще кількох міст Західної України.

— Назвіть ваш улюблений проєкт від БК «Вертикаль».

— Кожен проєкт — це предмет нашої гордості. Усі житлові комплекси зроблені з концептуальним підходом, де потреби і бажання майбутніх мешканців стали визначальними. Запозичений досвід з Європи ми впроваджуємо у Франківську і піднімаємо стандарти будівництва та благоустрою у місті.

— Які нові житлові комплекси стартують у 2020 році?

— «Вертикаль Вежі» — грандіозний проєкт з найвищими будинками Франківська на 25 поверхів, який розташовуватиметься поруч із центром міста. Основна ідея комплексу — завжди бути в центрі подій. Адже в пішій доступності ресторани, кафе, нічні клуби, кінотеатри, історичний центр міста. А у вільний від роботи час можна насолодитись краєвидом за горнятком кави з висоти пташиного польоту у найвищих вежах міста.

— Які ваші прогнози щодо вартості квадратного метра в Івано-Франківську в 2020 році?

— Постійне зростання вартості будівельних матеріалів та робіт призведе до зростання цін на нерухомість. Це може бути плюс 10-15% до вартості у гривні.

— Яким ви бачите Івано-Франківськ через 50 років?

— Ми бачимо рідний Франківськ європейським містом, у якому гармонійно поєднується історія та сьогодення.


Информаційно-аналітичний відділ Domik.ua

на правах реклами

 


10.01.2020 8673
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1180
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2507
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2104
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2157
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6522 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2445 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

329

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1137

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1270

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1389
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

265
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

579
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2055
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26504
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

545
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10453 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8003
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

528
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

393
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

539
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

616
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1569