агенція новин

Огірки, помідори, ковбаса та алкоголь: поліція перевірить подарунки від кандидатки Оксани Савчук (фото)

У п'ятницю, 28 червня в Івано-Франківську відбувся «БАМ фест. Фестиваль добрих сусідів».

Як повідомляють спостерігачі ОПОРИ, на заході, організованому ймовірно за участі міської влади, поширювали агітаційну продукцію за кандидатку у нардепи, секретарку міськради Оксану Савчук, та роздавали подарунки. Оскільки в цих фактах можуть міститися ознаки непрямого підкупу виборців, ОПОРА звернулася до поліції.

Фестиваль був внесений до плану організаційно-масових заходів у Івано-Франківську з 22 до 30 червня 2019 року і оприлюднений на офіційному сайті міста Івано-Франківська. Відповідальним за проведення «БАМ фесту» вказано Центр дозвілля дітей та юнацтва за місцем проживання Івано-Франківської міської ради.

У афішах, які поширювалися на окремих сайтах Івано-Франківська (наприклад, на сайті list.in.ua «Бізнес-довідка Івано-Франківська», http://ifcityevent.com ), «БАМ Фест. Фестиваль добрих сусідів» анонсувався як захід, організатором якого є оргкомітет мешканців мікрорайону «БАМ», а ініціатором – Савчук Оксана (команда Марцінківа). На цій афіші розміщений також логотип ВО «Свобода» та зазначено замовника (кандидат у народні депутати України Савчук О.В.) та інші реквізити. Адреса, назва й година початку заходу співпадає із тими, які анонсовані у плані заходів міської ради.

На початку фестивалю ведуча оголосила: організатор – департамент освіти та міський центр дозвілля дітей та юнацтва за місцем проживання. «Наш фестиваль відбувається за ініціативи керівника депутатського корпусу Оксани Савчук та за підтримки голови міста Руслана Марцінківа», - додала ведуча.

Міський голова Руслан Марцінків розповів:

«Нам із Оксаною Савчук дуже хотілося провести фестиваль. Оксана проводить цей фестиваль уже втретє – у своєму мікрорайоні «Каскад», де вона є депутатом. І ми вирішили, чому такий фестиваль не провести по всьому Івано-Франківську?»

Руслан Марцінків привітав присутніх із Днем Конституції і сказав: «Бажаю нам всім перемоги, бо ви знаєте, 21 липня будуть вибори до парламенту. Нам дуже важливо мати там свою людину у парламенті, щоб ми могли продовжувати хорошу роботу для Франківська – ремонтувати дороги, купувати комунальний транспорт, будувати нові дитячі садочки».

Із Русланом Марцінківим на сцені перебувала також Оксана Савчук, на футболці якої був логотип її як кандидата, а також депутати міської ради у вишиванках.

Під час заходу присутнім роздавали газети та набори агітаційної брендованої продукції, брендовані повітряні кульки. З усіх сторін майданчика, на якому проводився фестиваль, були розміщені агітаційні намети ВО «Свобода», з яких роздавали агітаційну продукцію. Також «розтяжки» закликали франківців підписатися на підтримку Оксани Савчук.

Наприкінці фестивалю ведуча запросила Оксану Савчук для «відзначення активних мешканців мікрорайону БАМ».

«Ви хотіли мати гарний фестиваль і ви його зробили. Сьогодні тут було багато людей, які доклалися до цього свята – артистам і ведучим, освітнім закладам і військовим, які сьогодні прийшли до вас презентувати свої таланти, й робили для нас та наших дітей майстер-класи. І, звичайно, наші герої, а наші герої – це наші будинки. Ми від нашої команди підготували кожному будинку такі подарунки символічні – так, як вони нас всіх пригощали, ми вирішили, що, як справжні добрі українці, ми йдемо у гості, але не з порожніми руками. Тому я прийшла зі своїми колегами не з порожніми руками – крім грамот, ще щось принесла», - сказала Савчук.

Оксана Савчук називала будинки та запрошувала представників на сцену. «Вручаємо вам грамоту, а по-друге, даємо вам такий набір – щоби вам було весело після свята і свято продовжилося», - коментувала Савчук вручення подарунків.

Подарунки із подяками вручили представникам таких будинків: вул. Мазепи, 177, корпус 3; вул. Мазепи, 177, корпус 1; вул. Довженка, 9а; вул. Довженка, 9б; вул. Довженка, 22; вул. Довженка, 14; вул. Довженка, 6. Подяки містили логотип ВО «Свобода» та кандидатки Савчук Оксани.

Подарунки були візуально схожі на продуктові набори з овочів (огірки, помідори), зелені (листя салату), кількох буханок білого та «чорного» хліба, кільця ковбаси, пляшки з акцизною маркою (схожої на алкоголь або спиртне) та упаковки соку. До пакунка також входили брендовані пряники із написом «Івано-Франківськ – місто наших дітей. Савчук Оксана. Команда Марцінківа». Кожен пакунок був перев’язаний стрічкою з календариком із написом: «До Верховної Ради України. Савчук Оксана. Команда Марцінківа. Вибори – 21 липня. ВО «Свобода».

Після нагородження представників будинків на майданчику, де проводився фестиваль, також усім охочим роздавали брендовані пряники із гаслом та іменем кандидатки «Івано-Франківськ – місто наших дітей. Савчук Оксана. Команда Марцінківа».

ОПОРА попросила поліцію перевірити ці факти на наявність порушень. Координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА на Івано-Франківщині Богдан Морикіт пояснює, що наявність брендованої агітаційної продукції, розповсюдження агітаційних матеріалів зі згадкою кандидатки  можна розглядати як передвиборну агітацію, метою якої є спонукати виборців голосувати за певного кандидата, у даному випадку – за Оксану Савчук  (ч.1 ст. 68 «Про вибори народних депутатів України»).

«Факт розповсюдження продуктових наборів під час агітації за кандидатку Оксану Савчук містить ознаки непрямого під купу виборців. Це ймовірне порушення частини 14 статті 74 Закону, яка забороняє проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей»,  - каже Богдан Морикіт.

Він також додає, що така передвиборна агітація або надання виборцям безоплатно чи на пільгових умовах товарів чи послуг, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, вважається непрямим підкупом виборців.

Окрім того, ОПОРА надіслала запит до Івано-Франківської міської ради, щоб з’ясувати організатора фестивалю.

«У даному випадку це важливо, адже частина 4 ст. 74 ЗУ «Про вибори народних депутатів України» забороняє проведення агітаційних заходів та розповсюдження передвиборних агітаційних матеріалів, а також заклики голосувати за певного кандидата чи надавати публічну оцінку його діяльності, якщо це відбувається під час заходу, організованому органами державної влади, місцевого самоврядування чи комунальними закладами», - сказав Богдан Морикіт.


Читайте також:

Не Марцінківим єдиним: на Івано-Франківщині кандидат "агітує" бруківкою (відео)

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


02.07.2019 2742
Коментарі ()

Çàãðóçêà...

13.09.2019
Марія Лутчин

У неділю, 13 жовтня у Дністровському каньйоні відбудеться вже традиційне «Свято неба». Унікальне свято парапланеризму та дельтапланеризму цьогоріч пройде у форматі «Eco-Active Life Style».

943
11.09.2019
Олена Британська

На форумі запрошені спікери обговорювали, що потрібно для залучення інвестицій та які умови зараз диктує світ, розглядали практичні кейси та підводні камені.

511
09.09.2019
Люся Грибик

У сучасному світі кожна жінка повинна мати кваліфікованого лікаря - гінеколога.

4956 2
09.09.2019

Напередодні матчу у Вільнюс «висадився» величезний десант українських вболівальників, який фактично «залив» столицю Литви синьо-жовтим кольором.

848 2
09.09.2019
Марія Лутчин

Тарас Назарук - керівник салону VOLT, який спеціалізується на доставці автомобілів зі США "під ключ". Компанія у своїй роботі керується принципом збереження довкілля через популяризацію електромобілів у місті.

1428
08.09.2019
Олена Британська

Як зародилась ідея, про що говоритимуть та чому проведення форуму важливе не лише для Калуша, а для західної України Фіртка розпитала у одного з ініціаторів та організаторів його проведення.

1775 2

Депутатську недоторканність скасували, ОК. Тут не про те, що вчора чимало потенційних «жертв» добровільно відали зброю своїм майбутнім «вбивцям».

331

Сьогодні так модно використовувати до всього слово "мульти". Мультиварка, мультивітаміни...

1807 2

Після жахливої катастрофи в Дрогобичі із людськими жертвами і втратою майна, де впав під"їзд житлового будинку.

586 1

Ціна росте хутчіш за міст – комусь це вигідно, еге ж?.. Замість потроєння вартості – мер навпаки міг отримати чималу компенсацію. Але чомусь так не зробив…

2240
11.09.2019

Здається, Всесвіт ніколи не перестане нас вражати!

195
30.08.2019

Понад сто років тому у віддаленому районі Сибіру пролунав потужний вибух, який був відчутний у радіусі 100 кілометрів.

838
25.08.2019

НАСА розслідує заяву про те, що астронавтка Енн Макклейн отримала доступ з Міжнародної космічної станції до банківського рахунку своєї колишньої лесбійської партнерки.

611
30.08.2019

У паломницькому центрі села Старуня при парафії св. Апостолів Петра і Павла відбулися нічні чування.

591
29.08.2019

Калуське єврейське кладовище продовжує бути цікавим об'єктом для наукових досліджень.них епох.

1404
20.08.2019

Мандрівний проповідник прийшов з важкою вістю у чуже місто.

798
15.09.2019

Громада села Стопчатів, що на Івано-Франківщині, занепокоєна тим, що відбувається з трьома маленькими сусідськими дітьми.

2555
14.09.2019

Письменниця Ірена Карпа відвідала фестиваль Meridian Czernowitz, який відбувався у Чернівцях впродовж 5-8 вересня. 

3653
13.09.2019

Тіна вбралася у напівпрозору ажурну сукню з глибоким декольте до пупка і зі шлейфом.

4087 1
12.09.2019

Як видно з відео, лише вчасна реакція водія дозволила уникнути наїзду на пішохода, що могло мати надзвичайно тяжкі наслідки.

3385