ОФІСНЕ ПОВІТРЯ СМЕРТЕЛЬНО НЕБЕЗПЕЧНЕ

Якщо хочете зберегти здоровими ваші серце і легені, не сідайте поряд з копіювальним обладнанням, радять американські та британські медики. Згідно з даними останнього дослідження, опублікованого на сторінках журналу The Lancet, найчастіше серцеві напади відбуваються не через надмірні навантаження або тривалі стреси, а через повітря, яким ми дихаємо.


У ході досліджень співробітники університету в Бірмінгемі встановили, що "останньою краплею" у розвитку ряду багатьох смертельних захворювань стає атмосфера, забруднена частинками пилу і сажі розмірами менше десяти мікрон. "Ці частинки суттєво підвищують ризик респіраторних захворювань, а також сприяють загущенню крові. А якщо ви страждаєте ішемічною хворобою серця, вони можуть викликати і серцевий напад", - цитує Daily mail слова професора медицини Йона Айреса.



Проникаючи в легені, частки бруду викликають запальні процеси, які істотно підвищують ризик інсультів, інфарктів і навіть виникнення ракових пухлин. Особливо від забрудненого повітря страждають астматики: частота нападів захворювання безпосередньо залежить від рівня концентрації шкідливих речовин в навколишньому середовищі.



Дослідники відзначають, що піша прогулянка по загазованій вулиці завдає легеням такої ж шкоди, як викурена сигарета. Медики рекомендують уникати основних автомагістралей, а при русі по міських вулицях вибирати ті маршрути, де по дорозі зустрічається максимальне число насаджень.



З британськими медиками погоджуються їхні заокеанські колеги. Останні дослідження американських і австралійських фахівців з охорони навколишнього середовища продемонстрували, що рівень забруднення повітря в приміщеннях у два - п'ять разів перевищує аналогічні показники на вулиці. При цьому також підраховано, що 90% часу більшість людей проводять всередині приміщень - вдома і на роботі.



Поза вулицею основними джерелами атмосферних забруднень виявилися чистячі засоби, освіжувачі повітря та деякі синтетичні поверхні. Зокрема, екрани телевізорів і моніторів випускають у повітря леткі органічні сполуки, здатні викликати ракові захворювання. Особливу увагу вчені звертають на небезпеку копіювальної техніки, від якої, за їх твердженням, краще відсісти подалі і відгородитися живими рослинами.



Відзначимо, що по відношенню до сучасної техніки в суспільстві і так вже склався ряд стереотипів. Деякі вчені їх підтверджують, а інші з часом визнаються нісенітницею. Так, експерти вже розвінчали найпоширеніші міфи про те, що металодетектори в аеропортах нібито вбивають пацієнтів з кардіостимуляторами, а плоскі екрани телевізорів і моніторів викликають очні хвороби.

 

11


23.03.2011 1758 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1891
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1827
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1824
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5374 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2121 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1484

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

695

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

748

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

942

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

979
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1725
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3644
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10217
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26094
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10144 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7683
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

868
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1369
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

352
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1246
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

845
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1048