Одиночний мітинг франківської дівчини у США або Ukraine is in my heart…

 

Немає на світі українця чи українки, яких би не турбували події, що почали відбуватися в Україні рік тому. І хоча ставлення до Революції Гідності, напевне, різне, проте абсолютно кожного вона зачепила за живе. Важко переживати трагічні події й тим, хто зараз перебуває далеко від дому, від рідної України.

Вже 4 роки, як поїхала за океан проста франківська дівчина Іванна Дзеньків. Вигравши «Грін карту», дівчина подалася шукати кращої долі у США. Все, що відбувалося на Майдані спостерігала звідти, з болем у серці та сльозами на очах. Зараз, як і більшість українців, які живуть за кордоном, намагається допомагати українській армії.

В річницю Революції Гідності емоції настільки переповняли дівчину, що вона вирішила вийти з українським прапором до головної адміністративної будівлі штату Вісконсин, де зараз живе,  щоб розповісти всім про те, що зараз переживає Україна та українці.

2

-          Іванко, чому ти вирішила зробити , такий собі, одиночний мітинг?

-          Така ідея в мене була давно, відколи почалися події в Україні. Та ось недавно я вирішила приурочити свою акцію до річниці Революції Гідності. Я не знала як я маю виразити емоції, які є в мене в душі до того, що відбувалося в Україні. Мені потрібно було щось зробити.

Я зшила з матеріалу прапор, приклеїла на нього фотографії, які б відображали вагомі події в Україні. Хотіла, щоб з їх допомогою люди могли подивитися і зрозуміти, що ж таки відбувається.

-          Ти взяла цей прапор і пішла до місцевого «білого дому»?

-          Так. Зараз я живу в місті Медісон, штат Вісконсин. Тут є головна адміністративна будівля – капітолій. Капітолій в Медісоні – це історична пам`ятка архітектури. Крім того, що він функціонує як адміністративна будівля, в ньому також розташований музей. Туристи можуть відвідувати його кожного дня.

Я прийшла до центрального входу в будівлю, розгорнула прапор і стояла там цілий день. З 9 ранку до 5 вечора. Трохи була на вулиці, але зараз тут уже зима, холодно, сніг, тому інколи заходила і в середину будівлі.

Коли я зайшла всередину, там було якесь судове засідання. Через величезні вікна було видно все що там відбувається. Я дивилася на засідання, а потім підняла прапор і декілька присутніх почали кивати головою на знак підтримки.

LEAD Technologies Inc. V1.01

-          Не було страшно одній виходити з прапором на мітинг?

-          Я ж не робила нічого незаконного. Інтерес у поліції до мене був. Полісмени підходили і цікавилися, що я роблю. Я їм розповідала і вони спокійно йшли далі.

В капітолій заходила всередину погрітися, оскільки надворі було холодно. Там також можна спокійно висловлювати свою позицію чи думку.

Якраз в цей же день в капітолії проводили мітинг проти місцевого губернатора люди, незадоволені його політикою. Їх було десь близько тридцяти. Ми з ними поспілкувалися на різні теми. Я розповіла їм про проблеми України, їм було цікаво.

-          А як твій мітинг сприйняли пересічні американці?

-          Якщо сказати чесно, то особливого інтересу не було. Я була дуже розчарована. Так, підходили люди і запитувалися. Але їх було дуже мало. Інтерес дуже малий. За цілий день може 5 людей підійшло. Хоча було дуже холодно, перехожих було не так вже й багато. Машини, які проїжджали повз мене сигналили в знак підтримки.

Дуже багато людей тут навіть не знають де Україна знаходиться. Люди, які підходили до мене, казали, що я молодець, що так вийшла, щоб донести інформацію про свою рідну країну.

В мене не було якоїсь особливої мети. Просто хотіла виразити свої емоції. Розповісти про те, що зараз відбувається в Україні. Побачити чи цікавить це інші нації. На жаль, інтерес виявився дуже мінімальним.

3

-          Чому ти вийшла на мітинг сама? Чи не думала про те, щоб покликати українців, які б теж приєдналися до акції?

-          На жаль, в Медісоні я не знаю нікого з українців. Колись жила в Чікаго, там є велика українська комюніті. Чесно кажучи, не знаю чи там на річницю Революції Гідності українці робили демонстрації.

Хоча я підтримую з ними контакти, долучалася до збору коштів на бронежилети для українських військових. Це було ще кілька місяців тому. Ми пересилали їх поштою.

А влітку, коли їхала в Україну, то теж везла із собою в багажі підштаники для військових, бинти і різні необхідні речі.

1

-          А хтось в самій адміністративній будівлі цікавився чому ти прийшла туди з українським прапором?

-          Так. До мене підійшов чоловік, який у 2010 році був представником республіканців від штату Вісконсин в Конгресі. Зараз він очолює Комітет зв`язків з громадськістю тут, в Медісоні. Його мій мітинг дуже зацікавив і все, що я йому розповідала.

Вчора я мала з ним зустріч. Він запропонував сприяння, якщо я хочу і далі щось робити в цьому напрямку. Обіцяв домовитися про інтерв’ю в місцевих ЗМІ. Проте, я ще не знаю, що зможу, адже я не була до цього готова.

-          Значить ти плануєш далі привертати увагу американців до подій, що відбуваються в Україні?

-          Я спробую викласти на папері свої думки і зустрінуся з тим чоловіком з Конгресу. Побачимо, що з того вийде.

Крім цього,  я взяла дозвіл, щоб всередині капітолію поставити спеціальний стенд. Там можна розміщувати інформацію, присвячену певній темі. Я хочу зробити там стенд, присвячений Україні. Зараз думаю над тим, що саме на ньому розмістити.

4

 

ТФ


25.11.2014 1103 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1051
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2440
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2066
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2103
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6404 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2397 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

267

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1088

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1125

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1334
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

211
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

547
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2004
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26447
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

508
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10407 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7949
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

491
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

352
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

506
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

578
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1524