Обласну щорічну премію імені Герасима Терсенова присудили трьом науковцям з Івано-Франківська

 
 
 
 
 
В департаменті економіки облдержадміністрації відбулося засідання конкурсної комісії з присудження обласної щорічної премії імені Герасима Терсенова.
 
 

На розгляд було подано 6 наукових розробок від вищих навчальних закладів, установ, організацій та підприємств, інформує Фіртка з посиланням на прес-службу ІФ ОДА.

 

В результаті обговорення та рейтингового голосування переможцями стали:

 

1. Автор розробки «Композиційні набори рослинних олій – оздоровчих засобів з природними цілющими властивостями та технологія їх виготовлення» Дзюбанюк Назарій Олександрович – директор ПП «Науково-виробнича фірма «Елітфіто». Розробка захищена 7 патентами  України на корисну модель, 5 - на нові знаки для товарів.

 

Розробка включає нові компо­зиційні набори високоякісних олій з рослинної сировини, які мають профілактич­но-оздоровчі власти­вості. Вдосконалено техноло­гію ви­го­товлення олій із широкого асор­ти­менту рослинної сировини (на­сін­ня коноплі, льону, розто­ропші, гарбуза, маку, плодів шипшини, обліпихи, ядер горіхів) із запро­вадженням мікрофільтрації з вико­рис­танням тканини зразка «Бель­тинг» та додаткового віджиму філь­тра­ту, що забезпечує  підвищення якості олій до вимог євростандартів та додатковий вихід продукції. При цьому досягається безвідходне використання рослинної сировини (віджимний фільтрат переробля­ється на борошно та шрот). За 6 місяців 2015 року влас­ни­ми силами випуще­но 180 на­борів. В перспективі річний об’єм складатиме 500 наборів. Про­дук­ція експор­ту­ється в кра­їни Євросоюзу – Че­хію, Словач­чи­ну, Німеччину, По­ль­щу, Болгарію.

 

 2. Автор розробки «Явище масопереносу продуктів тертя в металополімерних парах» Журавльов Дмитро Юрійович – доцент кафедри механіки машин Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, к.т.н. Розробка захищена патентом України на винахід та отримала диплом на відкриття Міжнародної академії авторів наукових відкриттів та винаходів.

 

Розробкою встановлено невідоме раніше яви­ще масопереносу тертя у металопо­лімерних парах, яке полягає в тому, що під дією виникаючого при терті електротермічного вибуху утворю­ються полімерні продукти, які, попадаючи у зазори між мікро­виступами пар тертя, сприяють генеруванню об’ємного електро­заряду та виникненню термозаряду, що призводить до пробою шару залишкових продуктів, яке викли­кає їх перенос на робочу поверхню металевого фрикційного елемента.

 

Розробка методів та засобів запобігання даного явища сприятиме підвищенню ефективності на 15% та довговічності на 10% пар тертя, що дасть можливість, як приклад, покращити спускні операції у бурових лебідок на 10% по часу, а це, в свою чергу, зекономить 1200-1400 грн. на один спуск бурового інструменту на глибину 4000 м.

 

Відкриття лягло в основу навчаль­ного підручника «Трибологія».

 

 3. Автор розробки «Комплексне лікування хворих на гостру тонкокишкову непрохідність» Скрипко Василь Дмитрович - доцент кафедри хірургії післядипломної освіти Івано-Франківського національного медичного університету, к.м.н. Розробка захищена 6 патен­та­ми України на корисну модель.

 

Розроблено алгоритм комплекс­ної хірургічної тактики ведення хворих на го­с­тру тонкокишкову непрохідность (ГТКН). Запропоновано новий спосіб діагностики порушень функці­о­на­льного стану печінки з показ­ни­ками активності органоспеци­фічних ферментів сироватки крові та корекції синдрому ентераль­ної недостатності для ліквідації ендо­генної інтоксикації при  ГТКН шляхом застосування заходів багатокомпонентної терапії.

 

Удосконалено спосіб вимірю­вання внутрішньочеревного тиску та запропоновано троакар для програмованої лапароскопії.

 

Розроблено спосіб оцінки визна­чення обєму резекції тонкої кишки в залежності від тривалості ГТНК за бальною шкалою розмірів резекції кишки.

 

Впровадження комплексного діагнос­тич­но-лікувального алгоритму при го­с­трій тонкокишковій непрохідності доз­волило зменшити післяопераційну лета­льність на 6,1%, частоту післяопе­ра­ційної дисфунк­ції – на 15,3%, кількість інтра­до­мі­на­ль­них ускладнень –  на 11,9% і ско­ро­тити тривалість ліжко-днів на 25,4%.

 

 Премія у розмірі 2000 грн. на кожну розробку виплачуватиметься до Дня винахідника і раціоналізатора України (вересень 2015 року) за рахунок коштів обласного бюджету, передбачених на реалізацію заходів Програми розвитку науково-технічної та інноваційної діяльності області до 2015 року (затверджена рішенням обласної ради від 05.06.2009 №803-30/2009).

 

 Довідково: обласна щорічна премія імені Герасима Терсенова, першого голови обласної ради Товариства винахідників і раціоналізаторів, присуджується, починаючи з 2010 року, коли їй офіційно було надано статус обласної.


07.08.2015 454 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1419
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2688
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2205
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2277
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6835 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2557 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

445

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1277

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1375

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1546
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

394
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

260
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

665
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

154
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26624
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

629
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10559 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

163
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

185
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

497
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

640
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

705