Обласна рада закликає прикарпатців не робити провокацій у День перемоги

 

Наближається річниця перемоги у Другій світовій війні. З цього приводу, щоб унеможливити минулорічні провокації з вивішуванням червоних прапорів, обласна рада на сьогоднішньому засіданні своєї президії прийняла звернення до громадськості Прикарпаття.

 

«Якщо такі провокації були використані в минулому році, то вони можуть повторитися і цьогоріч. Тому ми маємо дати сигнал мешканцям краю, щоб не допустити нестабільності ситуації в цей день. Потрібно вшанувати пам'ять, але аж ніяк не робити ніяких спекуляцій на минулому», - наголосив голова обласної ради Олександр Сич.

 

У зверненні констатовано, що Друга світова війна – це трагедія українського народу, в якій однаковою мірою винні як більшовицький, так і нацистський тоталітарні режими. А тому члени президії обласної ради закликали у день скорботи вшанувати пам'ять усіх жертв Другої світової війни, незалежно від того, в якій армії вони загинули чи жертвами якого окупанта стали – нацистського чи більшовицького.

 

Нагадаємо, минулого року в Україні на законодавчому рівні було дозволено вивішувати в День перемоги поруч із національним українських стягом й прапори колишнього СРСР – так званий закон про червоні прапори. З цього приводу Івано-Франківська обласна рада прийняла рішення визнати 9 травня днем пам’яті й прийняла звернення до Президента, ВРУ і КМУ такий закон не приймати й не використовувати радянську атрибутику в поминальних заходах.

 

Проте прийнятий закон спровокував заворушення й нестабільність в державі, які вилилися у протистояння в багатьох містах України.


07.05.2012 2332 8
Коментарі (8)

Мешканець 2012.05.07, 13:00
Чому знову обласна рада просить не робити провокації. Що слабо прийняти рішення про заборону вивішування прапорів неіснуючої держави, так як дехто приймає на своїй території про вживання в діловодстві "русского языка". І все тихо.
al-Kaddafi 2012.05.07, 13:15
Для прикладу: У Вашу хату вдерся п'яний сусід і явно не збирається її залишати. Ви з великими зусиллями і з допомогою іншого сусіда позбулися п'яного інтервента. Але сусід, що Вам допоміг, теж, як виявилося, не бажав залишити Ваш дім, і поселився в ньому на десятки років. Всі роки терпіння нахабного співмешканця супроводжувались поїданням Ваших харчів, носінням Вашого одягу, насильницького залицяння до Вашої дружи, зневажанням Вашої мови, сімейних традицій, а подекуди зовсім забороняв ходити Вам до церкви. Також Ви були змушені обробляти поле і своє, і сусідське. А громада села мало того, що не допомогла Вам позбутися окупанта, вона ще й приходила до Вас на святкування так званого Дня перемоги, - того дня, коли вдалося позбутися першого п'яниці, що пробрався у Ваш дім. Святкування відбуваються під сімейними прапорами сусіда окупанта, і все це дійство супроводжується з піснями на іншій мові у Вашій хаті. А коли Ви спробуєте заперечити, що тут щось не так, Вас звинуватять у зневазі до Великого сусіда, що допоміг вигнати п'яницю! )))) Так що святкуймо гідно День перемоги, панове! )))
До al-Kaddafi 2012.05.07, 13:42
Можно безкінечно довго полемізувати на цю тему, доказувати, що сусід у всіх членів вашої родини повиводив воші, навчив писати й читати, власним коштом зробив вам аптечку з ліками, найняв няню для дитини і т.д. і т.п. Продовжувати можна довго. Тільки до 9-го Травня це немає ніякого відношення. І якщо моя бабуся, що родом з півдня України, яка 16-річним підлітком пішла на війну, а своє двадцятиліття зустріла в Братиславі, захоче піти до вічного вогню під червоним прапором, то ніяка мерзота їй у цьому не завадить. І, повір мені, людей, які думають як я, у Франківську - переважна більшість. І нехай двічі подумає партайгеноссе по дістритку Станіславів О.Сич, яким чином проголосує ота Франківська більшість.
al-Kaddafi 2012.05.07, 14:06
Відповідь до "До al-Kaddafi": Я з надзвичайною шаною ставлюся до людей, котрі постраждали в роки Другої світової війни. І по-особливому поважаю тих, хто особисто був змушений приймати участь у бойових діях. Але пошана наша повинна бути правдивою, бо на заполітизованій марксистсько-комуністичній червоній брехні ми Людину не вшануємо! Досить вшановувати кольори, символи, режими, які нічим не спричинилися до подолання людського геноциду у роки війни. Потрібно почати вшановувати ЛЮДИНУ, тільки їй ми завдячуємо...!!! Тому для мене цей день є вшануванням пам'яті усіх учасників (жертв) Другої світової війни. І не важливо хто ким був обдурений і у яких лавах з вірою у серці захищав Батьківщину. Головне, що Вони робили це щиро, без лукавства. І першорушієм їхніх подвигів були не червоні прапори, не Сталін, а сім'ї, котрі з надією на перемогу чекали вдома! І у 45р ми не перемогли, наша перемога прийшла тільки у 90-х рр., коли не стало одного із агресорів тієї війни - СССР!
Cумно 2012.05.07, 15:59
до керівництва обласної ради Панове, не закликати виборців треба, а оголосити у області день пам'яті за жертвами другої світової війни і організувати відповідні заходи. Бо складається враження, що і владу київську боїтеся образити і собі галочку за патріотизм поставити. Чи демократична і патріотична більшість у обласній раді перестала існувати?
філософ 2012.05.07, 22:48
День перемоги ? А перемога над ким ? Червона чума перемогла коричневу...Чи може ті рядові солдати щось значили в тій війні ? Як на мене ні...вони були простим гарматним м"ясом,свої ж стріляли в спину своїм,коли ті відступали.То кого зараз вшановувати ? Вшановувати пам"ть загиблих беперечно потрібно,шанувати ще живих також,але визнавати це своєю перемогою аж ніяк,бо від червоного прапора загинуло набагато більше українців,як до війни,так і під час,так і після ніж від німців.
Ще " до аль-Кадда фі" 2012.05.08, 11:39
А що має робити моя бабуся, якій у грудні 1939-р. (за неповних три місяці після "золотого вересня")забрано з хати сина, думаю за такий короткий час сільський хлопець не встиг зрушити підвалини союзу.Забрано сина, з яким вона мала доживати, а потім ще одібрано й землю, щоб не було за що жити. То що значить цей прапор для моєї бабусі?! Давайте хоч бабусь не вплутувати у наші непрості стосунки.
Я 2012.05.08, 12:19
Якби це "свято" відзначали справжні ветерани і з червоними прапорами - їх би усі поважали, ніхто б їм не перешкоджав і не відбирав ту символіку. Але ж під шумок 9 Травня на 1 відсоток ветеранів якраз і збираються 99% відсотків затятих комуністів, нащадків кадебістів і їм подібних україноненависників. і далі штовхають свої збанкрутілі людиноненависницькі ідеї леннів-сталінів. Це якраз українці й добре бачать і розуміють. І правильно дають відсіч. А старенькі ветерани бояться вийти в своє свято на вулицю, щоб не потрапити "під роздачу" і розуміють, що ними прикриваються проросійські політ сили.
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1282
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2575
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2141
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2204
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6625 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2482 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

376

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1188

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1314

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1446
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

311
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

183
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

610
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

86
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26549
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

575
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10491 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

86
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

117
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

430
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

576
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

648