Новорічний ярмарок: чи є шанс зекономити?

 

Новий рік на носі, тому коломияни активно роблять покупки. Справді, найбільший ажіотаж спостерігається якраз в останні передсвяткові дні, а тому ми вирішили дослідити ціни на новорічному ярмарку та визначили, яке місто виявилося найбільш ощадливим при купівлі та встановленні центральних ялинок.

 

Ціна питання

Цьогоріч маленька півметрова штучна ялиночка обійдеться в двадцять гривень. Трохи більші, від 1, 3 м до 1, 8,  вартують 135 і 225 відповідно. За сосонки такої ж висоти доведеться дати на сотню гривень більше. Так, якщо ялинка заввишки 2, 3 м вартує 270 грн, то така ж сосна  – 450. Коли ж вам до вподоби великі лісові красуні, то з кишені доведеться викласти понад сімсот гривень. Ціни фактично всюди однакові, але в магазині ялинки та сосонки коштують трохи дорожче.

 

Однак найбільше користуються попитом справжні ялинки. Тут вже все вирішує ваше вміння торгуватися. Наприклад, біля універмагу «Коломия» хлопці хочуть за триметрову красуню 110 грн, а неподалік «синього» ринку жінка готова віддати ялинку заввишки 3, 5 м за сотню.

 

А найбільша ваша ялинка скільки вартує? - цікавлюся.  Продавець  демонструє величезну лісову красуню. Більшої на ринку не знайдете, – запевняє.  - Якщо братимете, то віддам за 300, ще й допоможу донести до машини.

 

Менші, метрові ялиночки можна придбати за 55-40 грн. За настільну  півметрову лісову красуню просять 20 грн.
 

Ялинкова мода

Ідуть на «ура» й новорічні прикраси,сувеніри. Найпопулярнішим  є символ прийдешнього року – симпатичний зелений дракон. За найменші статуетки цієї тваринки продавці просять від 10 грн. Іграшки дорожчі – ціни розпочинаються від 20 грн. Крім цього, радує око й різноманіття інших сувенірних подарунків: снігурочки, гномики, діди морози, феї, сніговики. Їхні ціни також цілком доступні. Оригінальні сувеніри ручної роботи, звичайно, значно дорожчі. Дизайнери пропонують цікаві варіанти іграшок та інших традиційних символів Нового року за ціною від 60 грн.

 

Кульки для ялинки продають переважно наборами кількістю від 6 штук. В основному це вироби, завезені з Китаю. Пані Галина якраз обирає на ринку ялинкові прикраси.

 

Звичайно, вигідніше купувати дешеві кульки, але в мене маленька дитина, не дай Бог візьме до рота, – каже жінка. - Сумніваюся, що ці іграшки пройшли належну перевірку. Тому придбаю трохи менше прикрас, але дорожчих.

 

Можна знайти на ринку та в супермаркетах і польського й українського виробництва. Якістю вони не поступаються китайським, більше того – безпечніші. Але дорожчі.  
До речі, не зважаючи на те, що піротехнічні засоби заборонено продавати без спеціальних дозволів, їх на ринку вдосталь. Хтось продає відкрито, хтось дістає з-під прилавка. Добре знаючи, що навіть звичайні бенгальські вогні сумнівної якості можуть призвести до трагічних наслідків.

 

Дешево і сердито?

Найбільше зекономив Львів: на лісову красуню і святкування не витрачено ні копійки з  бюджетних коштів.  Як і тогоріч, допомогли спонсори. Сума чимала -  близько 220 тис. грн. Ялинку до Львова привезли з Пустомит. Її висота становить 20 метрів.  Новорічні прикраси також отримали задарма.

 

А от Івано-Франківськ і Коломия виявилися менш ощадливими.  Цьогорічна хвойна красуня заввишки близько 21 метра обійшлася  Івано-Франківську  в 30 тис. грн , освітлення , прикраси, нові іграшки та ілюмінація ялинки забрали з міського бюджету ще додаткових 180 тисяч  і 25 тисяч  відповідно.

 

Коломийська ялинка трохи менша і має 16 метрів . Але на її оформлення виділили практично таку ж суму, як і на івано-франківську – 20 тисяч гривень. Красуня місцева, з Молодятина.

 

І хоча снігу немає, відчувається святковий настрій. Люди жартують, що на Новий рік доведеться замість сніжок кидатися асфальтом. І попри невтішні  прогнози синоптиків чекають снігу.


 

Оксана Романенчук, для "Фіртки"


Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1947
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1854
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1847
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5460 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2145 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1502

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

735

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

790

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

989

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

997
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1761
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3672
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10249
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26133
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10174 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7703
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

891
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

185
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

256
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

374
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1269
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

874