НОВИЙ СТАРТ

 

1. Армія. В ході боїв Українська Армія спочатку навчилася бити сепаратистів. Потім довела, що вміє бити сепаратистів з найсучаснішим російським озброєнням. І, нарешті, продемонструвала здатність бити сепаратистів з озброєнням, технікою і 20-30% російських найманців. В кінці серпня час Лугандону обчислявся тижнями.

Вторгнення регулярних російських елітних військ змінило розклад сил. Втрати з нашого боку за декілька днів з новим супротивником співставні з кількістю загиблих за всі місяці війни. Російська військова машина – одна з найпотужніших у світі. Під прицільним вогнем високоточної артилерії у нас великі втрати. 10% бійців покинули свої позиції без наказу. У відкритому степу масово виведена з ладу техніка. Поки що ми можемо лише тримати оборону. Нічого дивного. Росія 23 роки мала два пріоритети – нафта/газ і армія. Україна 23 роки спостерігала за розкраданням своїх нафта/газу і армії.

Зараз нам потрібен час на перебудову неефективної системи управління і переозброєння ЗСУ.



2. Лугандон. Взяти Донецьк і Луганськ ура-патріотичним штурмом, напевно, можна. Але вуличні бої заберуть десятки тисяч життів кращих з нас. А ще це приведе до повного колапсу і так ледь живої економіки.

Розумніше зробити це іншим методом і тоді, коли ми матимемо сильнішу Армію і економіку.

Прикладом може служити Хорватія. Після взяття Югославською Армією Вуковару, де героїчно полягли тисячі захисників незалежності, хорвати змушені були погодитися на існування Сербської Країни. Три роки вони не просто терпіли, а розбудовували економіку і армію. А потім протягом годин танковою атакою змели сепаратистів з своєї землі.



3. Загрози. Спеціальна зона в межах окремих районів окупованої частини Луганської та Донецької областей є раковою пухлиною українського організму. Не можна допустити, щоб ця пухлина: а) визнавалася здоровою, б) розширялася, в) мала право вето на лікування.

Протокол про умови припинення вогню: а) не визнає лнр і днр, б) державний кордон передається під контроль українських сил, в) спецзона обмежується лише територією районів, зайнятих сепаратистами і російськими військами, в) не допускається жодних прав спецзони на загальноукраїнську політику євроінтеграції.

Український організм блокує пухлину і заробляє гроші на операцію.



4. Співжиття. Мирний план переводить боротьбу за Донбас у економічне русло. Це буде змагання розділених стіною НДР і ФРН.

Як деградують проросійські невизнані утворення – ми знаємо на прикладах Абхазії та Придністров'я.

Для перемоги у цьому змаганні нам треба запровадити радикальні реформи, рішучу боротьбу з корупцією і отримати новий План Маршалла від Заходу. 5-7 багатомільярдних інвестицій США, Німеччини, Китаю чи Франції стануть найкращою гарантією нашої перемоги над совдепом Лугандону.

І коли наш рівень життя стане привабливим навіть для отруєних Кремлем донеччан, ми відкриємо двері для всіх, хто визнає цілісну унітарну європейську Україну.



5. Безпека. На саміті НАТО були досягнуті домовленості про західних військових радників і поставки сучасної зброї з США, Франції, Італії, Польщі, Норвегії.

АТО виявила серед офіцерів, добровольців і волонтерів нових командирів і організаторів у військах.

Це дає можливість не тільки будівництва Армії нового взірця, але й реального, немітингового приєднання до НАТО.



6. Песимізм. Важко повірити, що совкове населення депресивного краю під канонадою російського гебельс-ТБ прозріє і полюбить свою українську долю. Тому боротися треба в першу чергу за молодь.

Ще важче повірити в те, що Кремль заспокоїться і дасть нам жити і працювати в спокійному режимі. Посилення військової потуги від Маріуполя до Харкова та Ізмаїла – негайна задача.

Ширша задача – пошук союзників. Тому Асоціація з ЄС має бути доповнена чіткою перспективою членства, а з США укладена угода про союз поза НАТО.



7. Атмосфера. Важливо правильно оцінити досягнуте. Патріотичні дії суспільства звели нанівець план Путіна підняти повстання в Харківській, Херсонській, Миколаївській, Запорізькій, Одеській областях. Жертви Героїв стиснули територію, де тимчасово керують сепаратисти до 1/3 Донбасу.

В країні є безліч того, що ми маємо змінити, але нема причин кричати "всьо пропало!" Путін при всьому бажанні не може збройно захопити 45 мільйонну країну, яка прагне боротися. Він може упокорити Україну (як і всі попередні колонізатори) лише через внутрішній розбрат і бунт.

Тому визначальним для нашої перемоги і далі буде єдність, віра і дія.

Спільна робота гарантуватиме спільну перемогу.

 

Юрій Луценко,

Голова партії "Блок Петра Порошенка",

радник Президента України

УП

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ярмо. Чи треба Україні повертати Донбас на умовах Путіна

 


07.09.2014 Юрій Луценко 944 2
Коментарі (2)

Олена Шпіка 2014.09.07, 17:19
Пане Юрію! Все зрозуміло, але як жити тут тим, хто не підтримує тутешні події і водночас не хоче або не може покинути домівку? Таких до речі чимало, вони якраз і залишаються. Щось ви нічого про них не кажете.
Олена Шпіка 2014.09.07, 17:19
Пане Юрію! Все зрозуміло, але як жити тут тим, хто не підтримує тутешні події і водночас не хоче або не може покинути домівку? Таких до речі чимало, вони якраз і залишаються. Щось ви нічого про них не кажете.
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

406
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1561
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2825
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2381
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2364
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

7019 61

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

262

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

522

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1369

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1451
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

479
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

339
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

728
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

229
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26818
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

691
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10642 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

242
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

252
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

569
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

718
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

773