Новий пасічнянський міст: транспортна бомба сповільненої дії

В Івано-Франківську за ініціативи Громадської ради по контролю за використанням коштів на експлуатацію, капітальний і поточний ремонти доріг відбувся круглий стіл на тему: «Будівництво нового моста через Бистрицю Солотвинську та його подальша експлуатація».


Громадська рада неодноразово надсилала листи та звернення до міського голови Руслана Марцінківа, до голови Івано-Франківської ОДА Олега Гончарука та до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо будівництва моста та його недоліків, але відповідей так і не отримала.

Зокрема, у листі до міської ради йдеться, що до конструкції мосту зауважень немає, але дивує ширина його проїжджої частини. На жаль, сьогодні на засідання не прийшли ні представник УКБ Р. Галіпчак, ні проектант споруди.

«Нам важливо зустрітись з проектантом, бо нас не задовільняють деякі позиції по будівництву моста та розв'язки - заїзду і виїзду з нього. Проте, протягом місяця проектант попри домовленості так і не зустрівся з представниками Громадської ради», - каже голова Громадської ради Михайло Панчишин.

Представники громадської ради зазначають, що не мають зауважень до конструкції майбутнього мосту, а найбільше дивують закладені у проекті напрям мостового переходу і ширина проїжджої частини розрахована на дві смуги.

Як зазначають фахівці, дорожнє полотно мосту потрібно розширити до 14 метрів, щоб було по дві смуги у кожен бік, оскільки в місті збільшився потік транспорту.

«Старий міст через Бистрицю Солотвинську має проїжджу частину шириною 14 метрів – дві полоси в одну сторону, дві - в іншу. Проект нового мосту виготовлений на рівні ХІХ століття – передбачено тільки по одній полосі. Зараз капітально відремонтували дорогу "Львів – Івано-Франківськ" та в процесі дорога "Стрий – Івано-Франківськ – Мамалига", весь транспорт піде по франківських дорогах, бо немає нормального об’їзду», – каже голова ради Михайло Панчишин.

Оскільки таке збільшення потребує додаткових витрат, то до фінансування будівництва пропонують долучитись і області, і державі. Адже Івано-Франківськ – обласний центр, який притягує значну кількість транспорту і з інших областей та з-за кордону.

Крім того, у представників громадської ради є питання щодо розв'язки на правому березі. По-перше, кажуть, схема розв'язки заплутана так, що не кожен водій у ній швидко розбереться.

По-друге, для лівого повороту при виїзді з моста у напрямку на "Позитрон" треба спочатку їхати півкілометра до кругової розв'язки біля старого моста, а потім рухатись у протилежному напрямку, вулицями Княгинин, Надрічною. Це дасть додаткове навантаження на екологію.

Фахівці кажуть, що пропонували облаштувати на правому березі при в'їзді з моста кругову розв'язку, яка простіша для водіїв. Її перевага у тому, що весь потік транспорту, який рухається новою Набережною від старого моста до залізничного переїзду не треба буде спрямовувати через вулиці Княгинин та Надрічну.

Втім, з’ясувалося, що ділянка, на якій можна було б зробити кругову розв’язку нещодавно приватизована. Більше того, через це міст довелося розвернути і продовжити, що збільшило його вартість майже на 40 мільйонів.

«Трикутник між Надрічною, на ділянці від церковної і новою Набережною був не приватизований і там спокійно можна було робити кільцеву розв’язку діаметром у 40 метрів. І ще два роки тому, на комісії з безпеки руху, яку очолював Вітенко, ця пропозиція була підтримана. Але прийшла справа до наради у Семаніва, як Галіпчак каже, що там приватизовано. Точно, подивився у кадастрову карту, як той трикутник поділили на дві ділянки, які приватизували.

Вони хочуть ділянку Набережної для з’їзду вкоротити до двох смуг і зробити там односторонній рух. На їх схемі міст йде через шляхопровід і потім з мосту вливається до автівок, які йдуть по Набережній в односторонньому русі. Тут потік йде на шаленій швидкості і якщо вклинився, то щоб повернути на Позитрон-Каскад доведеться їхати на розв’язку до старого мосту, розвертатися і по вулиці Княгинин, Надрічній і виходить на нову Набережну аж в районі переїзду. Це майже один зайвий кілометр. Якщо ж ви захочете їхати через новий міст на Галич-Львів, то вам знову треба з Набережної Стефаника виїжджати на кільце біля старого моста, їхати по вулиці Княгинин, Надрічній, вливатися в потік на новій Набережній і аж тоді заїжджати на міст.

Тому пропонуємо вигнути дуги в інший бік. Й тоді немає потреби в односторонньому русі і не потрібно робити такий гак», - кажуть представники Громадської ради.

Початковий варіант з круговою розв'язкою

Проект майбутнього моста з з'їздами та рухом по Княгинин-Надрічна

«На прийомі Гончарук повністю погодився з нашими пропозиціями. Міст за таким проектом можна будувати для Рожнятова, але не обласного центру», - додає М.Панчишин.

Перший заступник начальника Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області Любомир Семанів каже, що новий міст дійсно потрібно робити на чотири полоси.

«Сьогодні є фінансування тільки на дві полоси й у перспективі можна буде добудувати ще дві полоси, якщо буде додаткове фінансування. Основна проблема буде у розв'язках, їх проект ще не погоджений і тому тут потрібно вирішувати проблеми, які можуть виникнути», - говорить Любомир Семанів.

«Ми не маємо розуміння з міською радою. Ми не дамо спуску чиновникам, яким платимо зарплату, а вони не виконують свою роботу. Легше говорити з обласною владою, ніж міською. Крім того, як можна будувати міст, а потім щось доліплювати. Я не хочу, щоб хтось думав, що ми намагаємося зірвати будівництво. Ми просто хочемо, щоб він був зведений належним чином і відповідно до потреб міста та області. На сьогоднішній день міст збільшили на 20%. Крім того, не можна бути окремий проектант для моста, а інший для з’їздів – це все має робитися в комплексі.

Добудова моста, це буде те ж саме, що коли ви збудували хату, а потім вирішили ще доробити кусок. Якщо навантаження на палі ставиться одночасно, то і сідають вони разом. Коли ж добудовувати потім – то палі можуть просідати по різному», - резюмують у Громадській раді.

У свою чергу перший заступник міського голови Микола Вітенко пояснює, що проект з'їздів ще в процесі розробки і ніхто нічого ще не затверджував.

«Наразі місто замовило проект розв'язки й він ще протягом шести місяців буде розроблятися, нічого ще не затверджено, щоб щось переробляти. Міст буде сучасним і відповідатиме вимогам, але варто наголосити, що він будується суто за кошти міського бюджету. Міст в чотири полоси, коштуватиме у два рази дорожче. Цей міст проектується для покращення сполучення між Пасічною та містом, він не буде об'їзним мостом для транзитного транспорту. Вілиця Хіміків має дві полоси й не має можливості її розширювати, тому немає доцільності робити міст на чотири полоси», - каже заступник міського голови Микола Вітенко.

Та найголовніші побоювання у представників громади викликає можливий капітальний ремонт старого моста і його закриття. Тоді у Франківську виникне справді транспортний колапс, адже новий міст на дві смуги не зможе приймати великий потік транспорту

«Міст має 50 років і він потребує негайно капітального будівництва. Для того, щоб у старому мості замінити кілька польотів – потрібно його закрити. Як двополосний міст зможе прийняти на себе такий потік машин», - наголошують фахівці.

Як результат наради, відповідні листи з пропозиціями знову будуть направлені у всі необхідні інстанції, а представники Громадської ради наполягають на будівництві моста з 4 полосами та оптимальними з’їздами.

ТЕКСТ: Лілія Горковенко


Читайте також:

Громадська рада по дорогах просить облраду та нардепів контролювати будівництво моста на Пасічну (документ)

У Франківську розкритикували новий міст на Пасічну

В Івано-Франківську триває будівництво нового моста на Пасічну (фото)

Податковий борг, судові справи та бізнес в Криму: хто будуватиме новий міст на Пасічну

Міська влада хоче побудувати новий міст у Пасічній за кошти державного фонду регіонального розвитку

Іванофранківці обрали назву нового "пасічнянського мосту"

У Франківську презентували попередні проекти нового моста на Пасічну (відео)

За півроку новий "пасічнянський міст" подорожчав у два рази (оновлено+фото)

В Івано-Франківську заклали камінь під будівництво нового 200-мільйонного моста на Пасічну (фото)

У Франківську знову згадали про другий міст на Пасічну: тепер його будуватимуть за 120 мільйонів гривень

Проект генплану Івано-Франківська передбачає два нові мости через Бистрицю

Іванофранківці просять Президента про будівництво нового мосту через річку Бистриця Солотвинська


Коментарі (1)

За міст в проектну ширину 2018.05.19, 17:10

А якби міст будувла фірма Шевченка такої самої ширини?... Дороги ПБС-у ширші? Враховують зростання потоку в Івано-Франківську чи бомби сповільненої дії які взірвуться заторами на дорогах?

То що будемо відміняти будову моста бо не той політик вигоду отримає?

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

763
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

588
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1658
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2967
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2439
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2422

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

467

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

584

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1443

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1514
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

547
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

405
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

783
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

169
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

277
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26910
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

741
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

300
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

302
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

626
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

983 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

827